בריטני מרפי ובעלה
בריטני מרפי וסיימון מונג'אק. מתו בהפרש של חמישה חודשים | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

התסריטאי סיימון מונג'אק (39), בעלה של בריטני מרפי שמצאה את מותה לפני כחמישה חודשים, נמצא הלילה בביתו בהוליווד הילז כשהוא ללא רוח חיים.

שירותי הביטחון בארצות הברית סיפרו לאתר TMZ שאמה של מרפי, שרון, היא זו שמצאה את מונג'אק (התסריטאי של "פקטורי גירל") ללא הכרה בחדר השינה בסביבות השעה 21:30 (שעון ארה"ב) והזעיקה מיד את המשטרה וצוותים רפואיים. הפרמדיקים ביצעו במונג'אק מספר ניסיונות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו. כזכור, הייתה זו אמה של מרפי שמצאה גם את בתה באמבטיה כשהיא ללא הכרה.

על פי האתר TMZ סיבת מותו של מונג'אק לא ידועה עדיין, אך על פי ה"דיילי מייל" הבריטי, החשד הראשוני הוא שמדובר בהתקף לב ולא בהתאבדות.

אגב, הבלוג Crazy days and nights תומך בגרסה זו ואף טוען שלמונג'אק היו בעיות לב ידועות, ולפני כחצי שנה, במהלך טיסה חזרה מפורטו ריקו, הוא איבד את הכרתו וצוות של פרמדיקים נאלץ להנשימו. עם זאת, המוות של מונג'אק עדיין נמצא תחת איפול כבד, ומשטרת לוס אנג'לס, שהציבה שוטרים בבית המשפחה, אינה מוכנה להודיע כרגע דבר.

בריטני מרפי ובעלה
הסיפור הפך לטרגדיה כפולה | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL

בריטני מרפי (32) מתה בדצמבר האחרון בביתה, כשלצידה בעלה ואימה. נתיחת גופתה הראתה כי סיבת המוות היא דום לב. בדיקת הרעלים בגופה הראתה כי נטלה תרופות מרשם רבות, ובביתם המשותף של בני הזוג נמצאו תרופות ומרשמים בכמויות גדולות. מרפי הורישה את כל רכושה לאימה  בצוואתה, אותה כתבה לפני שהכירה את מונג'אק, לו נישאה רק לפני כשנתיים וחצי.

לאחר מותה הופנו כלפי מונג'אק טענות רבות, ביניהן הטענה הקשה כי הוא האחראי למותה. מונג'אק הגיב לדברים הללו בחמת זעם ובכאב: "תכננו להקים משפחה, למה שאהרוג אותה? רצינו להביא ילדים ולעבור לניו יורק. בלילה לפני שהיא מתה אפילו החלטנו על שמות לתינוקות ואמרנו שאם יהיה לנו בן, נקרא לו אוליבר ואם תיוולד בת נקרא לה סופי".

אחת הטענות נגד הבעל היתה קשורה לסירובו לאפשר למשטרה לערוך נתיחה שלאחר המוות, החלטה ממנה חזר מאוחר יותר והסביר כי התקשה להתמודד עם השחתת גופתה של אשתו. מונג'אק שמר את כל בגדיה וחפציה של מרפי בביתם והמשיך לטפל בכלבה שלה. בעלה ואימה של מרפי העמידו את הבית למכירה במרץ האחרון, אך חזרו בהם לאחר כחודש מתוך תחושה שאין זה הולם למכור את הבית כשכל חפציה של בריטני עדיין שם.

המשטרה חוקרת את נסיבות מותו של מונגאק, בעוד שהשאלות סביב מותם וחייהם של בני הזוג ממשיכות להיערם.

בריטני מרפי ובעלה
צוחקים מלמעלה | צילום: David Livingston, GettyImages IL

>> מורן אייזנשטיין התחתנה