הנסיך המפורסם הודה בראיון חשוף כי השתמש בסמים ובאלכוהול כדי להתמודד עם התקפי הפאניקה ולשכך את כאביו ממותה של אמו, הנסיכה דיאנה. זאת, כחלק מסדרה תיעודית חדשה של המנחה אופרה ווינפרי והנסיך הארי, שתעלה בקרוב ב-Apple TV.

הארי דיבר בראיון על אובדן אמו במהלך התכנית ואמר שבילדותו הוא כעס על מה שקרה לה. הדוכס מסאסקס, שהיה רק בן 12 כשהנסיכה דיאנה נהרגה בתאונת דרכים בשנת 1997, אמר שבשנים לאחר מכן מעט אנשים סביבו דיברו על מותה.

כדי להתמודד עם האובדן ועם התקפי הפאניקה שהתעוררו בעקבותיו, הודה הנסיך כי שתה כמויות גדולות של אלכוהול כשהרגיש אומלל. "יכולתי לשתות כמויות של שבוע ביום אחד", סיפר לווינפרי, "מצאתי את עצמי שותה לא בגלל שנהניתי מזה, אלא בגלל שניסיתי להסוות משהו. הייתי מוכן לשתות, לקחת סמים ולנסות לעשות את הדברים שיגרמו לי להרגיש פחות כאב".

הסדרה עם ווינפרי מגיעה לאחר שהשתתף במספר ראיונות מפורסמים בהם דן בבריאותו הנפשית ובחייו תחת אור הזרקורים המלכותי, ומטרתו בראיון הזה היא להסיר את הסטיגמה סביב הנושא הזה.

כזכור הארי ואשתו, מייגן מרקל, נסוגו מחיי המלוכה בשנת 2020 ומאז עברו להתגורר לקליפורניה. הזוג לא הסתיר את קשייו עם חיי המלוכה הבריטית, והשניים התראיינו בהרחבה בנושא לווינפרי בחודש מרץ האחרון.