הזמר מייקל ג'קסון הלך לעולמו בגיל 50, לאחר שנמצא חסר הכרה בביתו שבהולמי הילס אשר בלוס אנג'לס. מותו נקבע ב-14:26 שעון קליפורניה, זמן קצר לאחר שהגיע לבית החולים. אלפי מעריצים התאספו עם היודע דבר מותו של ג'קסון מחוץ לבית החולים, כשהם ממררים בבכי.

ג'קסון נולד ב-1958 למשפחה קשת יום מגארי, אינדיאנה. אבי המשפחה, ג'וזף ג'קסון, היה מוסיקאי מתוסכל  שהאמין שכישרונם המוסיקלי של בניו הצעירים הוא הכרטיס לתהילה ולעושר. 

לפיכך, הוא אימן אותם וניהל ביד-ברזל את הקריירה המוסיקלית של להקתם, Jackson 5 ,אותה הקים ב-1966. לצד אלבומי חמישיית ג'קסון, הוציא מייקל ג'קסון ארבעה אלבומי סולו מצליחים: Got to Be There ,Ben, Music and Me ו-Forever Michael , שחיזקו את מעמדו כמוכשר מבין האחים לבית ג'קסון.

Off the Wall, שיצא ב-1979, היווה נקודת ציון משמעותית בקריירה של ג'קסון בן ה-21. היה זה אלבומו הראשון כאמן בוגר, והצלחתו העצומה, בעיקר בזכות הסינגלים“Rock With You”, ו-"(Don’t Stop (Till You Get Enough” ושהגיעו שניהם למקום הראשון בארה"ב, עזרה לג'קסון לבסס את עצמו כאמן סולו עצמאי.

אלבומו הבא, Thriller, יצא בסוף 1982 וכלל לא פחות משבעה להיטי ענק. שניים מהם, “Billie Jean” ו-“Beat It” , הגיעו ב-1983 למקום הראשון בארה"ב. האלבום בילה 37 שבועות במקום הראשון בארה"ב, הגיע לראש המצעדים בכל מדינה מערבית אחרת בעולם, ועד מהרה נמכר בעשרות מיליוני עותקים והפך לאלבום הנמכר בהיסטוריה.

 ב-1987 פרסם ג'קסון את האוטוביוגרפיה שלו, “Moonwalk”, ועבר להתגורר בחוות "נברלנד" בקליפורניה, בה מימש את רוב הפנטזיות הילדותיות שלו, מהקמת פארק-שעשועים פרטי ועד לגן-חיות עם בעלי-חיים אקזוטיים ונדירים, שם הרבה לארח ילדים מכל העולם.

ב-1993 ספגה תדמיתו הנקייה של ג'קסון מהלומה כבדה כשנתבע על ידי אחד הילדים שהתארחו באחוזתו, ג'ורדי צ'נדלר, בטענה שג'קסון ביצע בו מעשים מגונים. התביעה יושבה בתחילת 1994 באמצעות הסכם פשרה חשאי בין ג'קסון למשפחת הילד. בהמשך אותה שנה נישא ג'קסון במפתיע לליסה מארי פרסלי, בתו של אלביס, בנישואים תמוהים במיוחד, שם הצהירו השניים שוב ושוב על אהבתם ומשיכתם ההדדית. שנתיים אחר כך התגרש ג'קסון מפרסלי, ונשא לאישה את דבי רואו, אחות במרפאת רופא העור שלו. רואו ילדה את שני ילדיו, פרינס מייקל ופאריס מייקל.  

בשנת 2002 נולד לג'קסון בן נוסף, מאישה שזהותה נותרה בסוד. הבן נקרא פרינס מייקל השני, אך זכה לכינוי "בלאנקט" (שמיכה). ג'קסון זיעזע את העולם בנובמבר של אותה שנה, כאשר, כשהתארח במלון בברלין, הוציא את התינוק אל המרפסת וניפנף אותו מעבר למעקה הבטיחות אל המעריצים שחיכו לו למטה.

בשנת 2003 עלתה האשמה נוספת נגד ג'קסון כאשר ילד נוסף בן 12, שהתארח אצל הזמר, חשף כי זה התעלל בו מינית, וג'קסון נעצר. הוא שוחרר בערבות של 3 מיליון דולר, והמתין למשפט. ב-2005 החל משפטו המתוקשר של מייקל ג'קסון. בין השאר, דווח שם על הימצאותם של חוברות וספרים בהם מצולמים נערים עירומים. ביוני 2005 נמצא ג'קסון זכאי מאשמת ניצול מיני של הילד. מיד לאחר הזיכוי עזב ג'קסון את ארצות הברית. הוא נענה להזמנתו של יורש העצר של בחריין, ועבר להתגורר שם.