פאולה עבדול (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
פאולה עבדול. חופשייה מ"איידול" - וטוב לה | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

פאולה עבדול אמנם עשתה רושם של מובטלת כשהודחה מכס השופטת של "אמריקן איידול", אך נראה שדיוות האייטיז לא מתכוונת להיעלם מן התודעה בזמן הקרוב. דיווחים אחרונים קובעים כי עבדול, כוכבת פופ ענקית בעברה, עומדת לחזור אל שוק המוזיקה - אך הפעם בתפקיד עסקי. 

על פי הדיווחים, עבדול עומדת להקים חברת תקליטים עצמאית שתחתים בין השאר מתמודדי עבר בתוכנית המציאות שזכו או הגיעו למקומות גבוהים במהלך העונות. בין השאר נזרקו לאוויר שמותיהם של קת'רין מקפי (שהפסידה לטיילור היקס את המקום הראשון בעונה החמישית, ושיחררה זה מכבר אלבום מצליח במיוחד), בלייק לואיס (זוכה המקום השני בעונה השישית) וטיילור היקס (זוכה העונה החמישית ומי שהיווה את אחד ההפתעות הגדולות לכל אורך התחרות). 

נכון לעכשיו, עבדול מסרבת בתוקף לחשוף שמות נוספים בטענה כי רוצה לשמור על אפקט ההפתעה. "היא מעדיפה לשמור על העניינים האלו בשקט כדי שתוכל לבחון את ההשקעה שלה כמו שצריך" נכתב ב"נשיונל אינקוייר" "המשותף לכל אותם אמנים היא העובדה שהם הוציאו אלבום ראשון ומצליח ואז נעלמו מהשטח".

מלבד העיסוק העסקי סביב עולם המוזיקה, נראה שעבדול לא לגמרי וויתרה על השהייה בפריים טיים טלוויזיוני ומחפשת את דרכה שוב ושוב אל המסך הקטן בדרכים שונות ומגוונות. בין השאר ניתן למנות את ההופעה המשעשעת שלה במסגרת מופע הדיוות של VH1 אותו הנחתה - כשהיא חנוטה בחליפת אלן דג'נרס קלאסית ופאה בלונדינית נכנסה עבדול אל האולם, בצעדי ריקוד האופיניים לקומיקאית שתחליף אותה בכס השיפוט,  והתיישבה על אחת הכורסאות, משל הגיעה לתוכנית של אלן עצמה. 

לא עברו שניה וחצי וכבר פתחה עבדול חשבון עם הקולגה הטרייה, כשהיא אומרת: "מה יש, כבר אסור לעשות הסבה מקצועית בעולם הזה?". הקהל, כצפוי, הגיב בצחוק גדול. מיד לאחר מכן הוסיפה עבדול ואמרה "אני צוחקת, אלן, אני רוצה לאחל לך המון בהצלחה ושתהני המון במופע החדש שלך. אם יש לך בעיות סיימון (קאוול), את מוזמנת לפנות אלי, כי אני חושבת שאני מכירה אותו הכי טוב מכולם".

אלן דג'נרס ופורשיה דה רוסי (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
דג'רנס ובת זוגה רוסי. צופות בסיימון קאוול כפורפליי | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL

דג'נרס, אולי הדמות הכי אהובה כיום בפריים טיים האמריקני, הגיבה כמעט באוטומט על החיקוי בטוויטר, וכתבה "השארת לי חיוך ענק על הפרצוף. אני יודעת שאני נכנסת לנעליים גדולות אך למרבה הצער, אני לא ממש נועלת עקבים". כמו כן, ניתן היה לשמוע באחרונה תגובות של דג'נרס על התפקיד החדש שיכניס אותה היישר אל התוכנית הכי נצפית בארצות הברית בשנים האחרונות: "אני חושבת שהקהל מוכן לשופטת בלונדינית", ציינה באחד הראיונות שהעניקה לאחרונה. 

כמו כן נכתב שהיא, יחד עם בת זוגה לחיים (השחקנית פורשה דה רוסי), יושבות בבית וצופות בעונות הקודמות בכדי לדעת מה בדיוק מצפה להן. עוד ציפיות שמתקיימות מל דג'נרס מגיעות מן האגף המוזיקלי, בה שולטת מלכת הטוק שואו בצורה חלקית בלבד. לכן, לצורך הריענון, לקחה דג'נרס מספר שיעורים וירטואלים מהרשת בכדי לחדד את הידע המוזיקלי שלה.

ואם לחזור לעבדול לרגע, על פי דיווחים בבלוגים שונים בארה"ב, מסתמן סיכוי לא רע בכלל שתככב כשופטת בתוכנית הכשרונות של סיימון קאוול (מי אמר קומבינות?) בשם "אקס פקטור", ששודרה עד כה בבריטניה ובשאר תחנות טלוויזיה בעולם. אותה תוכנית שהביאה לעולם אמנים דוגמת ליאונה לואיס ואלכסנדרה בורק תגיע אל המסך האמריקני ב-2010, ונראה שעבדול כבר מתעניינת בפורמט הבריטי. 

"היי חברים", עידכנה עבדול בטוויטר שלה, "נורא כיף לי בלונדון ואני בדיוק בדרך מהחזרות לאודישנים של אקס פקטור. זה ממש מרגש". יש מי שיפטרו את ההצהרה הזו כנטולת שפיץ, אך יודעי דבר ציינו כי העובדה שסיימון קאוול יהיה זה שיפיק את התוכנית גם בארה"ב, והשילוב בין השניים נראה כמעט מובטח.

עד שיתבררו הספקולציות בנוגע לעבדול והמשך דרכה בפריים טיים, ניתן להנות מיכולות המשחק המשעשעות של השופטת לשעבר בסדרת הטלוויזיה "Drop Dead Diva", במסגרתה נתנה עבדול הופעת אורח שעזרה לה לשוב אל הכותרות ביתר חן. מדובר בסדרה אודות דוגמנית שהלכה לעולמה וחוזרת כבחורה שמנה המנסה להתמודד עם הקילוגרמים העודפים בחברה שמקדשת יופי ורזון. התוכנית זוכה להצלחה גדולה בארה"ב והופיעו בה אורחים נוספים כדוגמת לייזה מינלי, טים גאן ועוד. אם עבדול תמשיך ככה, יכול להיות שהיא לא תצטרך לחזור לכס השופטת - אהבת הציבור כבר תכריע את הכף לטובתה.