ביל גייטס ומלינדה פרנץ' גייטס התגרשו אמש (שני) רשמית - כך דיווח הביזנס אינסיידר ממסמכי בית המשפט. בני הזוג, שהם המייסדים של אחת מקרנות הצדקה הפרטיות הגדולות בעולם, הגישו בקשה לגירושים ב-3 במאי לאחר 27 שנות נישואים. שניהם התחייבו להמשיך בעבודתם הפילנתרופית יחד. ביל גייטס הוא אחד מהאנשים העשירים בעולם, הונו הוערך בכ-137 מיליארד דולר בפברואר האחרון.

לפי דיווחים שונים, אף אחד מבני הזוג לא צריך להשיב כספים ומלינדה לא תשנה את שם משפחתה. הרכוש של בני הזוג יחולק בהתאם לחוזה שעליו הסכימו. אין להם ילדים קטינים, ולכן אין בעיות של משמורת על הילדים או מזונות.

הפרישה הכפויה ממיקרוסופט, קשר בלתי הולם עם עובדת וג׳פרי אפסטין: ביל גייטס הולך ומסתבך

בני הזוג הכריזו לפני כשלושה חודשים על החלטתם להתגרש בחשבונות הטוויטר שלהם. "לאחר מחשבה רבה והרבה עבודה על מערכת היחסים שלנו, הגענו להחלטה לסיים את הנישואים שלנו", כתבו. "ב-27 השנים האחרונות גידלנו שלושה ילדים מדהימים ובנינו ארגון שעובד בכל רחבי העולם, אבל אנחנו לא מאמינים שאנחנו יכולים לצמוח ביחד כזוג בשלב הבא בחיינו".

קרן ביל ומלינדה גייטס, שמושבה בסיאטל, הפכה לאחד הכוחות החזקים והמשפיעים ביותר על בריאות הציבור העולמית, והשקיעה יותר מ-50 מיליארד דולרים בשני העשורים האחרונים בהבאת גישה עסקית למאבק בעוני ובמחלות, בעיקר בעולם השלישי.

הקרן תמכה בתוכניות למחלמה במלריה ובפוליו שזכו לשבחים רבים, כמו גם תוכניות מובילות לשיפור תזונת ילדים ולהפצת חיסונים. הקרן השקיעה בשנה שעברה כ-1.75 מיליארד דולרים במאבק בקורונה.

לזוג שלושה ילדים, בני 25 ,21, ו-18. ביל, שייסד את מייקרוסופט ב-1975, כבר היה מיליארדר כשהתחתן עם מלינדה ב-1994. הזוג נפגש לראשונה שבע שנים קודם לכן בארוחת ערב בניו יורק, לאחר שמלינדה הצטרפה לחברה. השניים ביקשו לכבד את פרטיותם כשהם מנסים לנהל את חייהם החדשים.