וויטני יוסטון ומייקל ג'קסון
אולי בגן עדן

מייקל ג'קסון הלך לעולמו לפני שלוש שנים כמעט, אבל סיפורים וחשיפות על חייו ימשיכו כנראה לפרנס את מכריו למשך שנים רבות בעתיד. כעת מגיע תורו של אמן הלחימה הבריטי ושומר ראשו של ג'קסון, מאט פידס, שחושף בראיון ל"סאן" הבריטי פרטים מפתיעים ובלתי ידועים על חייו של מלך הפופ.

הסיפור המפתיע ביותר, כנראה, סובב סביב רומן שניהל ג'קסון לכאורה עם וויטני יוסטון, שש שנים אחרי ששכבה עם אחיו הגדול ג'רמיין. "אהבתי את מייקל כל כך, אבל אני מרגיש שסוף סוף הגיע הזמן להוריד מהלב את כל מה שהפחיד אותי והעציב אותי במשך שנים", אומר פידס. "אני גם יודע שהרומן הזה יסיים את השמועות על כך שמייקל היה סוג של פדופיל – הוא היה סטרייט".

הגופה של מייקל ג'קסון
שניהם היו במצב רע | צילום:

"אחד הסיפורים שמעולם לא סופרו על מייקל, הוא שהיה לו רומן אולטרא-סודי עם וויטני יוסטון ושהוא מעולם לא התגבר עליה. הוא רתח כששמע שהיא שכבה עם ג'רמיין אבל זה לא מנע ממנו להמשיך לערוג אליה עד סוף חייו", אומר פידס.

מסתבר שג'קסון ויוסטון נפגשו ב-1991 - הוא היה בן 33 והיא בת 28, עדיין לא מכורה לקוקאין וקראק, והקריירות של שניהם היו בנסיקה מטורפת. "הם נפגשו מכיוון שהיו שני הזמרים המצליחים ביותר בעולם, והסתובבו באותם מעגלים. היה להם חיבור מיידי כנפשות תאומות, כי הם הבינו איך זה מרגיש להיות בתוך תהילה מאסיבית כזו".

פידס מספר כי "וויטני ממש עברה לגור בחווה של מייקל והיה להם סטוץ, ממש כמו כל זוג צעיר אחר. אבל מייקל אמר מאוחר יותר שהוא תמיד קיווה שיחסיהם יעלו שלב, ואני יודע שהוא חלם לשאת אותה לאישה". שנה מאוחר יותר היא נישאה לבובי בראון, והתמכרה לסמים ואלכוהול.

השניים, מסתבר, נפגשו שוב עשור מאוחר יותר, במופע בניו יורק. "שניהם כבר היו במצב נורא, אם לומר את האמת", מודה פידס. "הם חלקו חיבוק אחרון ומייקל התחנן בפני וויטני שתיגמל מהסמים לפני שיהרסו את חייה. הם לחשו זה לזו מילות אהבה כשהתחבקו. הרגשות הללו ניכרו היטב בפנים שלהם".

אורי גלר (צילום: אור גץ, היורש - אורי גלר הבא)
אורי גלר. יהודי | צילום: אור גץ, היורש - אורי גלר הבא

שומר הראש לשעבר, שראה את ג'קסון ימים ספורים לפני מותו, חושף גם כי ג'קסון היה אימפוטנט - בעקבות שנים של שימוש בסמים וכדורים - אנטישמי, אנורקטי, נלחם בהתקרחות ומכור, שנהג לטעון כי סימני המזרק על זרועו הן רק "עקיצות עכבישים".

"למייקל היתה שורת רופאים שטיפלו בו במהלך השנים וסיפקו לו סמים. לרוע המזל, אחד מהם היה גזען שמילא את ראשו בתעמולה אנטישמית", חושף פידס. "בשלב מסוים, מייקל החל לצטט את הדברים שאמר לו. הוא אפילו הסתכסך עם חברו הטוב אורי גלר למשך שנתיים. פעם אחת ישבתי לצידו ונסענו לביתו של אורי, ופתאום הוא שאל אותי 'מאט, אורי יהודי?'. כשעניתי בחיוב, מייקל נתקף זעם וצעק 'סובב את המכונית עכשיו, אני לא הולך לבית של יהודי מזדיין'".

פידס אומר כי גלר וג'קסון השלימו לפני מותו של הכוכב ב-2009, לאחר שמייקל שינה את דעותיו. "נפטרנו מהרופא שמילא את ראשו של מייקל בשטויות, והצלחנו לעשות לו 'תעמולה מחדש' כך שהוא לא חשב יותר מחשבות אנטישמיות'", הוסיף פידס. אולי שווה להציע את הטיפול הזה גם למל גיבסון?