הכירו את דייב (יח``צ: mako)
חוק מרפי | יח``צ: mako

טקס האוסקר הולך ומתקרב בצעדי ענק, אבל מאחורי הקלעים העניינים הולכים ומסתבכים: אחרי שמפיק הטקס, ברט רטנר, אולף להתפטר מתפקידו בשל הערה הומופובית שהשמיע בראיון – גם ידידו, אדי מרפי, הודיע על פרישה מהנחיית הטקס.

רטנר הודיע על התפטרותו לאחר לחצים רבים מצד האקדמיה, בעקבות הערה שהשמיע בראיון לקראת סרטו החדש, "מליארד סיבות לשוד", בכיכובו של מרפי. "חזרות הם למתרוממים", אמר רטנר, והכעיס מאוד את נציגי הקהילה ההומו-לסבית בהוליווד, שדרשו את התפטרותו.

"הוא עשה את הדבר הנכון", אמר נשיא האקדמי טום שראק על החלטתו של רטנר להתפטר. "ברט הוא אדם טוב, אבל ההערה שלו היתה בלתי מתקבלת על הדעת".

את תפקידו של רטנר כמפיק הטקס תפס בריאן גרייזר, מפיק "מיליון סיבות לשוד", שמכיר את האוסקר היטב גם מהעבר השני של המתרס – הוא עצמו היה מועמד פעמים אחדות ואף זכה ב-2002 על הפקת "נפלאות התבונה".

האם האוסקר משתלם בקופות? (צילום: חדשות 2)
דרוש: מנחה | צילום: חדשות 2

אדי מרפי, שנבחר להנחות את הטקס והיה חלק מצוות ההפקה של רטנר, הודיע אף הוא על התפטרותו אמש בהודעה רשמית: "ראשית רציתי לומר שאני לגמרי מבין ותומך בהחלטה של כל אחד מהצדדים, בנוגע להחלפת המפיקים בטקס האוסקר השנה".

"באמת ובתמים ציפיתי להיות חלק מהמופע, אותו החל צוות ההפקה והכתיבה שלנו לפתח, אבל אני בטוח שצוות ההפקה החדש יעשה עבודה טובה לא פחות", סיים. שראק הגיב בדיפלומטיות ואמר "אני מכבד את הרגשות של אדי כלפי שותפו ליצירה, ברט רטנר, וכולנו מאחלים לו רק טוב". טרם נמצא מחליף למרפי, אבל אנחנו מניחים שלא חסרים מתנדבים למשימה. אולי בילי קריסטל שוב פנוי?