זה היה רק עניין של זמן עד שסלבריטאים בחו"ל יתחילו להביע את דעתם בתקשורת וברשתות החברתיות על המצב באזורינו – ואחרי כמה התבטאויות של זמרים פחות מעניינים כמו רוג'ר ווטרס וסולן פרל ג'ם אדי וודר, הגיע גם תורה של מדונה.

הזמרת הקבליסטית, שביקרה כאן פעמים רבות ובפעם האחרונה הופיעה בפארק הירקון חודשים ספורים לפני מבצע "עמוד ענן", העלתה לפייסבוק ולאינסטגרם שני פוסטים – אחד הנושא את תמונתם של שלושת הנערים החטופים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, והשני עם תמונתו של הנער מוחמד אבו חדיר, שנרצחו בחודש האחרון.

תחת תמונתם של הנערים הישראלים כתבה מדונה: "עצרו את האש בשני הצדדים! כל חיי אדם הם בעלי ערך! הפסיקו את האלימות" ותייגה את הביטויים "מהפיכת האהבה" ו"שלום במזרח התיכון".

עוד ב-mako סלבס:

את תמונתו של אבו חדיר העלתה הזמרת תחת הכותרת: "אף קונפליקט לא יכול להיפתר באלימות! עצרו את האש בשני הצדדים! כל חיי אדם הם יקרים מפז!" ותייגה "כבוד האדם".

הפוסטים, כצפוי, גררו תגובות בפייסבוק מגולשים מכל העולם. "אתם מדברים על שלושה אנשים... תדליקו את הטלוויזיה ותראו כמה פלסטינים מתים מדי יום, או שאולי הם לא בני אדם? המלחמה הזו צריכה להיפסק בשני הצדדים! היא אסורה על פי כל הדתות", כתבה מגיבה על תמונת הנערים.

אין תמונה
זלצרמן. ההישרדות מאחוריה

מגיב אחר כתב: "סתמו את הפה, יש 120 הרוגים ויותר מ-700 פצועים בפלסטין", וזכה לתגובה מגולשת ישראלית שענתה: "אל תשכח מי התחיל את זה, הם חטפו שלושה מהבנים שלנו ורצחו אותם... אנחנו לא תוקפים אנשים רק בגלל שמתחשק לנו".

על תמונת הנער הפלסטיני כתבה אחת הגולשות: ישראל שונאת את הפלסטינים. הם רוצים את האדמות שלהם ולא יעצרו בכל מחיר. גזענות היא פשע נגד האנושות", ואחרת פשוט הגיבה בהצהרה "ישראל רוצחת!".

למרות שרוב התגובות נטו לצד זה או אחר של הסכסוך, חלק מהמגיבים כלל לא הבינו על מה מדובר ובאיזה הקשר הועלו את התמונות. "מי אלה?" תהה אחד המעריצים. היא אולי לא תצליח להביא לשלום במזה"ת בכוח הלייק, אבל מסתמן שמדונה הצליחה להשיג מטרה אחת חשובה – להעלות את הנושא לסדר היום בקרב 18 מיליון האוהדים שלה בפייסבוק ו-1.7 מיליון העוקבים שלה באינסטגרם.

אין תמונה
זלצרמן. ההישרדות מאחוריה

mako סלבס בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם ובגוגל +