שטיח אדום אוסקר 2012
לופז. יש למישהו סלוטייפ? | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL

עם כל הכבוד ל"הארטיסט" ול"פרידה" האיראני, טקס האוסקר השנה לא כלל יותר מדי הפתעות. אבל כמו בכל שנה, אנחנו בכלל מעדיפים להתמקד במה שקרה על השטיח האדום, מאחורי הקלעים ובאפטר-פארטיז במקום להתעמק במה שראינו על הבמה. הרבה יותר מעניין, לא?

אין ספק שכל העיניים היו נשואות אל הזוג המלכותי, בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי - הוא היה מועמד לפרס השחקן הטוב ביותר (והפסיד), היא הגישה את הפרס לתסריט המעובד הטוב ביותר ושניהם גנבו את ההצגה על השטיח האדום. טוב, לא פלא – ג'ולי לא נתנה לאף צלם לפספס את השסע העמוק בשמלת הורסאצ'ה השחורה שלה, וחשפה שוב ושוב את רגלה הארוכה.

אבל אי אפשר לדבר על מחשופים באוסקר הזה בלי להזכיר את השמלה של ג'יי לו – שמלה שקופה-אטומה של זוהייר מוראד, עם מחשוף ענק מקדימה ומאחור שהוחזק בקושי על ידי סלוטייפ מיוחד. לופז, שהגישה עם קמרון דיאז את הפרס בקטגוריית האיפור, קרצה לכל מי שקיווה לאיזה ניפ-סליפ ועמדה עם הגב לקהל לפני הגשת הפרס, אך כשהסתובבה ניתן היה לראות ששום דבר לא פרץ החוצה. אולי בשנה הבאה.

שטיח אדום אוסקר 2012
בראנג'לינה. את השסע כבר צילמתם? | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

מי שויתרה על המחשוף לטובת שמלה חסודה ודודתית היתה מיילי סיירוס, שהגיעה למסיבת האפטר-אוסקר של אלטון ג'ון יחד עם החבר ליאם המסוורת'. מזל שיש לנו גם את היידי קלום, שהגיעה לאותה מסיבה בשמלה צהובה קצרצרה והצטלמה עם האחיות קים וקורטני קרדשיאן. אגב, כל מי שקיווה לראות את הבטן ההריונית של קורטני בתמונות – ייאלץ להתנחם בחמוקיים של אחותה במקום.

ואם כבר בהריוניות עסקינן – קבלו את נטלי פורטמן המקסימה, שנהנית לחשוף את גזרתה החדשה בעונת הטקסים הזו, לאחר שבשנה שעבר נאלצה לדדות על השטיח האדום בשמלות הריון.

לאוסקר היא הגיעה עם הארוס ואבי בנה בנג'מין מילפייה, ולבשה שמלת וינטאג' אדומה עם נקודות שחשפה את העובדה שהשילה כבר את כל הקילוגרמים העודפים מאז הלידה. מתי חתונה? אנחנו לא נהיים יותר צעירים, אתם יודעים.

ואיך אפשר בלי הבקהאמים, שדפקו פוזות יחד על השטיח האדום בכניסה למסיבה של "ואניטי פייר" והשאירו את עשרות ילדיהם בבית עם איזו בייביסיטר אומללה. אבל מי שבאמת גנבה את ההצגה לכולן היתה מריל סטריפ, שכנראה חזתה את הזכייה שלה מראש והגיעה לבושה כולה בזהב, כמו פסלון האוסקר בעצמו.

שטיח אדום אוסקר 2012
פורטמן. חזרה לגזרה ובגדול | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL
שטיח אדום אוסקר 2012
היידה קרדשיאן. תודה לאל, קלום לא חסר | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL
שטיח אדום אוסקר 2012
סיירוס והחבר. מפנטזת על מועמדות ביום מן הימים? תשכחי מזה | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL
שטיח אדום אוסקר 2012
סטריפ. אם אני לא אקבל את האוסקר - אני אהיה הפסלון בעצמי | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL
שטיח אדום אוסקר 2012
כשהבקהאמים אחלה - הכול אחלה | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL
שטיח אדום אוסקר 2012
ולקינוח, תאכלו תחת | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL
_OBJ _OBJ