ג'סטין טימברלייק וג'סיקה ביל

מישהו מופתע שהשניים הללו חתמו על הסכם ממון? נניח לעובדה שהונו של טימברלייק נאמד בכ-100 מיליון דולר, בעוד שביל שווה רק 18 – השניים הללו נפרדו וחזרו ונפרדו וחזרו כל כך הרבה פעמים עד שנישאו לבסוף, עד שאין לנו ספק שביל דאגה להבטיח מראש את עתידה במקרה שג'יי.טי יפזול לצדדים. ואכן, על פי "ראדאר אונליין", ג'סיקה תקבל חצי מיליון דולר נוספים בגירושין במקרה והסיבה לפרידה תהיה בגידה של טימברלייק. הסעיף הזה נכנס, כך טוען האתר, בשל ניסיון העבר המר של הכוכבת עם בעלה.

ג'סטין טימברלייק חתונה
בגדת- שילמת

צ'ארלי שין ודניס ריצ'ארדס

לבני הזוג הללו, שנשארו ידידים אך ממשיכים להתנצח בעיקר בגלל ילדיהם המשותפים, היו גירושין מלוכלכים למדי. תודה לאל על הסכם טרום הנישואין שחתמה ריצ'ארדס, שמבטיח לה לא פחות מארבעה מיליון דולר במקרה שתצליח להוכיח בגידה מצידו של שין. בהתחשב בעובדה שצ'ארלי נתפס לא פעם ולא עשר עם חשפניות, זונות וכוכבות פורנו מעל ערימת קוקאין בחדר הרוס במלון – אנחנו די בטוחים שדניס סגרה את המינוס בבנק.

גלריית זוגות שנשארו חברים
ותודה להסכם שהביאוני עד הלום | צילום: Elsa, GettyImages IL

מייקל דאגלס וקתרין זיטה-ג'ונס

בדרך כלל, כשסלבס עם הפרשי גילאים מתחתנים, הסכם הממון שלהם נועד להגן דווקא על הצד המבוגר (ולרוב גם העשיר יותר), אבל במקרה של בני הזוג הזה – שביניהם מפרידות 25 שנים – דווקא זיטה-ג'ונס היא זו שיצאה כשידה על העליונה. הסכם הממון של השניים, שנפרדו השנה אחרי שלוש עשרה שנים ומאבק בסרטן (שלו) והפרעת אישיות דו קוטבית (שלה), מבטיח לשחקנית 2.8 מיליון דולר על כל שנת נישואין – ועוד חמישה מיליון בונוס אם דאגלס ייתפס בוגד. זיטה-ג'ונס אמרה בעבר בראיון שהסכמי ממון הם "דבר גאוני", ואם משקללים את הסכום שאיתו כנראה יצאה מהנישואין הללו – ברור גם למה היא חושבת כך.

מייקל דאגלס וקתרין זיטה ג'ונס
כל שנה שווה זהב | צילום: Stefanie Keenan, GettyImages IL

טום קרוז וקייטי הולמס

כשקייטי הולמס הפתיעה את טום קרוז עם בקשה לגירושין בעודו מצלם סרט באיסלנד, היינו בטוחים שכוכב הקולנוע יגרור אותה לבית משפט. אבל הזוג המוזר הזה, שאף אחד לא ציפה שישרדו יחד חמש וחצי שנים, תקתק את הגירושין בזמן שיא וחתם על גט תוך עשרה ימים. הסיבה: חוזה טרום נישואין מנוסח היטב שלא ממש השאיר להם מקום לפשרה. הפרינאפ הבטיח לקייטי שלושה מיליון דולר על כל שנת נישואין – 15 מיליון בסך הכל – ואת האחוזה בלוס אנג'לס. אגב, אם היתה שורדת בנישואין הללו 11 שנים, היא היתה זכאית לחצי מרכושו של קרוז – כלומר, 137 מיליון דולר לפחות. כשחושבים על זה כך, מבינים שהיא כנראה מאוד מאוד רצתה להתגרש.

טום קרוז וקייטי הולמס
קח את הרכוש רק תביא לי חופש | צילום: Handout, GettyImages IL

ניקול קידמן וקית' אורבן

ומאקסית אחת של טום קרוז לאקסית אחרת, ולזוג לא פחות תמוה. כוכבת הקולנוע אילצה את בעלה המוזיקאי האוסטרלי לחתום על חוזה שמבטיח לה שאם יחזור להשתמש בסמים שוב, היא תקבל 640 אלף דולר על כל שנה שהיו נשואים. ביוני הקרוב השניים יציינו 8 שנים יחד, מה שאומר שאם אורבן יסטה מדרך הישר הוא יהיה חייב לקידמן לפחות 5,120,000 דולר. מצד אחד – סיבה מספיק טובה להישאר נקי. מצד שני, אם הוא אי פעם מתכוון לחזור לסמים – מוטב מוקדם מאשר מאוחר.

ניקול קידמן- נשיקות סלבס
שום סמים לא יהיו פה | צילום: Ian Gavan, GettyImages IL

בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי

המאורסים הנצחיים חתמו על חוזה הרבה לפני שבראד כרע על ברך אחת, מסתבר. השניים הסכימו שאנג'י תקבל משמורת על ילדיהם המאומצים (מדוקס, פאקס וזהרה) במקרה של פרידה – אבל ההסכם הזה נחתם לפני שנולדו הילדים הביולוגיים, שיילו, ויויאן ונוקס. אגב, פיט וגרושתו ג'ניפר אניסטון לא טרחו לחתום בזמנו על הסכם ממון כיוון שהגיעו לנישואין עם סכומים דומים בבנק. הם שמרו על חשבונות נפרדים והתגרשו בלי לנסות להוציא גרוש זה מזה.

בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי
הילדים הכי חשובים | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

ביונסה וג'יי זי

אנחנו מחזיקים אצבעות לכך שהשניים הללו תמיד יישארו שיכורים מאהבה, אבל במקרה שלא – טוב לדעת שיש הסכם ממון שיסדר את בי וגם את בלו לשנים רבות. מסתבר שאם השניים ייפרדו, ביונסה תקבל 10 מיליון דולר ועוד מיליון עבור כל שנה של נישואין לג'יי זי, עד 15 מיליון. בנוסף, היא תקבל חמישה מיליון עבור בלו אייוי הקטנה. כסף קטן, בהתחשב בכך שבני הזוג מוערכים יחד בכחצי מיליארד דולר.

ביונסה חוגגת שנתיים לבת
אמא תדאג לך | צילום: tumblr

בריטני ספירס וקווין פדרליין

בריטני, בהיותה בריטני, התנגדה נחרצות להסכם טרום נישואין כשהחליטה להינשא לרקדן הליווי שלה אי שם בשלהי 2004. העובדה שכבר אז היתה זמרת מצליחה עם ארבעה אלבומים לא גרמה לה לחשוב פעמיים, אבל היה מי שחשב במקומה – היועצים העסקיים שלה, שהתערבו ודרשו שתחתום על הסכם ממון. מזל, כי כשהשניים התגרשו ב-2006 אחרי שני ילדים ובדרך להתמוטטות עצבים טוטאלית, קיי-פד יצא מהנישואין הללו עם מיליון דולר בלבד.

קווין פדרליין ובריטני
יותר מזל משכל | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

קלואי קרדשיאן ולמאר אודום

גם אנחנו כבר שמענו שמועות על כך שקלואי קרדשיאן ויתרה על האפשרות להתפייס עם בעלה המסומם למאר אודום והמשיכה הלאה בחייה – וכשגילינו מה מובטח לה בהסכם הממון שלהם, הבנו גם מדוע. מסתבר שקלואי, שהגישה תביעת גירושין מבעלה אחרי ניסיונות גישור חוזרים ונשנים, זכאית לחצי מיליון דולר עבור כל שנת נישואין – כלומר, שני מיליון דולר סך הכל. אבל כל זה כאין וכאפס לעומת הסכומים אותם התחייב לשלם שחקן ה-NBA לגרושתו לעתיד, כדי שתוכל לשמר את סגנון החיים אליו התרגלה: קלואי תקבל את הבית שלהם בלוס אנג'לס, מזונות בסך 25 אלף דולר, מכונית חדשה בסיום כל חוזה ליסינג, 5,000 דולר בחודש לשופינג, אלף דולר למוצרי טיפוח ואיפור ומקומות ישיבה קבועים במשחקים של ה"לייקרס".

גלריית חתונות - קלואי קרדשיאן
מישהו צריך לממן אותה

קים קרדשיאן וקניה ווסט

העולם כולו עוצר את נשימתו לקראת חתונתם של קימייה ב-24 במאי, אבל עוד לפני השמלה, האולם ושיר החופה דבר אחד היה ברור לשניהם – חייבים הסכם ממון. הגירושין המייגעים מקריס האמפריז, שנמשכו כמעט שנתיים (וזה אחרי 72 יום יחד!) עשו את שלהם ולמרות שקניה היה מוכן לוותר על הסכם ולתת לקים מפתח לכספת שלו, הקרדשיאנית העדיפה לסגור הכל מראש. בתום התהליך, שלקח כמה חודשים, הגיעו השניים להסכם לפיו קים תקבל מיליון דולר על כל שנת נישואין, עד למקסימום של עשרה מיליון דולר. אם יתגרשו, היא תקבל גם את ביתם בבל אייר ואת כל המתנות שקניה העניק לה, ותמשיך להיות המוטבת הראשית באחת מפוליסות ביטוח החיים של ווסט. מזל שההסכם הזה לא יעמוד למבחן לעולם, הא?

קים קרדשיאן וקניה ווסט חתן כלה בווג
הכל יהיה כתוב, שחור על גבי לבן | צילום: ווג