אנג'לינה ג'ולי (צילום: noon)
ג'ולי. החלטה אמיצה | צילום: noon

שמועות על מצבה הבריאותי הרופף של אנג'לינה ג'ולי היו נפוצות מאוד לאחרונה, אך הצהובונים נטו לשייך את אשפוזיה התכופים ל"תשישות" ול"רזון" של הכוכבת. כעת מסתבר שג'ולי עברה בחודשים האחרונים מסע ארוך וכואב, שכלל כריתת שד כפולה כצעד מונע נגד סרטן השד.

בטור שהתפרסם היום ב"ניו יורק טיימס" מספרת ג'ולי בגוף ראשון על המסע שהחל בפברואר האחרון, כאשר גילתה שהיא נושאת את הגן BRCA1, הגן שגורם לסרטן השד וסרטן השחלות, ממנו נפטרה אימה אחרי עשור של מאבק.

"הרופאים העריכו שיש סיכון של 87 אחוז שאחלה בסרטן השד ו-50 אחוז שאחלה בסרטן השחלות, אם כי הסיכונים משתנים מאישה לאישה", היא כותבת. היא החלה בסדרת ניתוחים, אותם סיימה לדבריה ב-27 באפריל.

"אני כותבת את זה כדי שנשים אחרות ירוויחו מניסיוני", מוסיפה ג'ולי. "רציתי לספר לכן שההחלטה הזו לא היתה קלה, אבל אני שמחה שהחלטתי אותה. הסיכויים שלי לחלות ירדו מ-87 לפחות מחמישה אחוז. אני יכולה לומר לילדיי שהם לא צריכים לפחד לאבד אותי לסרטן השד".

אנג'לינה ג'ולי בגיל 16
בצעירותה. לא מרגישה פחות אישה

"בנימה אישית, אני לא מרגישה פחות אישה. אני מרגישה מועצמת על כך שבחרתי בחירה אמיצה שלא מפחיתה מהנשיות שלי בשום אופן", היא אומרת, ולא שוכחת להודות לארוסה ולאבי ילדיה שתמך בה לאורך כל הדרך.

"אני בת מזל שיש לי בן זוג, בראד פיט, שהיה כל כך אוהב ותומך. בראד ליווה אותי בטיפול בכל דקה. הצלחנו למצוא רגעים שבהם צחקנו ביחד. ידענו שזה הדבר הנכון עבור המשפחה שלנו ושזה יקרב אותנו. וזה אכן קירב".

ג'ולי סיימה את המאמר במילים: "בחיים יש הרבה אתגרים. אלה שלא צריכים להפחיד אותנו הם אלה שיש לנו שליטה עליהם".

>> חתונת הזהב של גילה אלמגור

mako בידור בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם ובגוגל +

 

בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
עם בראד. ליווה אותה בכל דקה | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL