אובמה: לא נסכים לאירן גרעינית (צילום: רויטרס)
אובמה. לא כולנו חושבים שאתה שוורצע | צילום: רויטרס

חושבים ששיר שמכיל את המילה "שחורים" הוא חומר נפץ גזעני שיכול להסית אנשים אחד נגד השני? קטן על אמריקה. בממלכת הפוליטיקלי-קורקט מתרגשים מכל פיפס שיוצא למישהו מהפה, במיוחד כשזה נוגע לשחורים ובמיוחד כשהאיש שעומד בראשם הוא, אופס, אחד כזה.

מי שחוטף במקרה הזה את האש הוא ג'קי מייסון, קומיקאי ותיק ודי מוערך, שכינה את ברק אובמה "שוורצע" כחלק ממופע בו השתתף בחמישי האחרון. ואתם הרי לא דוברי יידיש, אז נפרשן: 'שוורצע' היא מילה יהודית עתיקה שנהוג להשתמש בה בעיקר כדי לתאר שחורים, ויש כאלה שאומרים שמדובר במשמעות היידישית למילה "ניגר" הכה שערורייתית בארה"ב.

התגובות: רעש, העלבויות, נטישה של אנשים והפניית אצבע גזענית בנוסח "נו נו נו" למייסון. הוא, אגב, בכלל לא מבין על מה המהומה. 

"אני לא הולך להגן על עצמי", טוען הקשיש, "אני יהודי זקן שגדל במשפחה יהודית בה כולם השתמשו במילה הזו. היא לא משפילה וחוץ מזה, מה עם כל המילים המעליבות ששחורים משתמשים בהן כדי לתאר יהודים?".

"איך אתם בכלל מעזים לטעון שאני גזען", התחמם הקומיקאי, בתגובה סופנטנית באתר TMZ. "אתם מנסים להציג אותי כגזען. קראתי ליהודים ולאיטלקים בשמות הרבה יותר גרועים, ואני לא מודאג. מה שאמרתי בכלל לא משמעותי כי אני קומיקאי, אני לא שונא אף אחד וזה מה שאני עושה למחייתי. אם זה מפריע לכם, אז אתם מטומטמים".

ורק כדי לסגור פינה ולהוכיח לכולם שהוא אכן לא גזען, אמר מייסון את המשפט הבא: "אני הרבה יותר מוכשר מאופרה ווינפרי ותראו כמה היא מרוויחה".

ג'קי מייסון ידוע בפה חופשי, לשון החצופה ובעיקר בחוסר אהדה כללית כלפי אובמה. במהלך מסע הבחירות של הנשיא, תיחזק מייסון בלוג קבוע בו שטח את דעותיו על המועמד וביקש מאמריקה לפקוח עיניים ולראות שמדובר בבובה מתוקשרת ותו לא. קבלו דוגמא: