מל גיבסון ובת זוגתו (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
גיבסון ואוקסנה. צריך לדעת ממי להיפרד | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

בזמן ששאריות הקריירה של מל גיבסון נקברות להן באוסטרליה ותחת ערימת קלטות נאצה שהקליטה חברתו לשעבר, אוקסנה, אנחנו לא יכולים שלא להיזכר שזו לא ממש הפרידה המכוערת הראשונה שראינו בזמן האחרון. למעשה, יחסית לחלק מהפרידות שלמטה, פרידה שנגמרת בספק-אגרוף-לשיניים היא ממש ידידותית.

למרות ט"ו באב המתקרב, עושה רושם שבהוליווד עסוקים בשנים האחרונות בלשנוא הרבה יותר מאשר לאהוב. המפורסמים שלנו נהדרים באהבות גדולת מהחיים, אבל כשהם מחליטים לסגור את הבאסטה, מומלץ לכולם לזכור מחסה. לרגל גל הפרידות שחווינו לאחרונה, הנה פלאשבקים לכמה מהפרידות היותר מכוערות שיצא לנו לחוות בשנים האחרונות בהוליווד.

ג'ניפר אניסטון ובראד פיט (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
תנופף לאנג'לינה עוד פעם אחת ואתה מת, מבין? ג'ניפר ובראד בימים יפים יותר | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL
בראד פיט וג'ניפר אניסטון

קילומטראז': חמש שנות נישואין.

מי התחיל: למרות ההכחשות הגורפות מצד בראד פיט, אין ספק שנישואיהם של בני הזוג הסתיימו הודות להופעתה של אנג'לינה ג'ולי בחייו. ג'ולי ופיט נפגשו על הסט של "מר וגברת סמית'" בזמן שג'ניפר אניסטון עדיין היתה גברת בראד, מה שלא הפריע להם להתחיל ברומן לוהט, שנמשך עד עצם היום הזה.

תו מחיר: בזמן שאניסטון הפכה לקורבן האומלל של הוליווד, אנג'י זכתה באות קין של הורסת משפחות ביצ'ית. בראד יצא די נקי מכל הסיפור, ולאחרונה אף יישר את ההדורים עם האקסית – למורת רוחה של ג'ולי העצבנית. אגב, הנקודה הרגישה בסיפור היא העובדה שאניסטון מייחלת בכל לבה לילד, בעוד שבראנג'לינה מגדלים יחד שישה צאצאים מאומצים וביולוגיים.

מה למדנו: קולגן בשפתיים, פתיל קצר וזאטוט קמבודי הם כל מה שאת צריכה כדי להשאיר את הגבר שלך בבית.

סנדרה בולוק וג'סי ג'יימס (צילום: Christopher Polk, GettyImages IL)
אני אומרת לכם, זה הוא התחיל. סנדרה בולוק וג'סי ג'יימס | צילום: Christopher Polk, GettyImages IL
סנדרה בולוק וג'סי ג'יימס

קילומטראז': חמש שנות נישואין.

מי התחיל: ג'סי ג'יימס, כך התברר, בגד במתוקה של הוליווד עם כמה כוכבות פורנו מקועקעות ואף תיעד את עצמו, תוך שהוא משתמש באביזרים נאציים. אז כן, אם להיות קטנוניים, אפשר לומר שהוא התחיל.

תו מחיר: סנדרה בולוק הסתתרה בבית כמה חודשים בזמן שעורכי הדין שלה עבדו על תביעת הגירושין שלה מג'יימס. היא הופיעה לראשונה בציבור לאחר התקרית בטקס פרסי MTV, שם צירפתה את סקארלט ג'והנסון מול קהל משולהב. אחרי גירושיה היא חשפה את העובדה שאימצה פעוט שחור והפכה לאם חד הורית. ג'יימס, שהופיע בעונה השמינית של "המתמחה סלבס", הפך להיות הנון-סלב הכי ידוע לשמצה בזמן האחרון.

מה למדנו: גם אם את זוכה באוסקר, זה לא אומר שזאת הולכת להיות השנה הכי טובה בחייך.

ג'וד לאו וסיינה מילר (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
לא, מותק, תתקדמי, אני רק הולך לבדוק מה שלום הבייביסיטר. ג'וד לאו וסיינה מילר | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL
ג'וד לאו וסיינה מילר

קילומטראז': און-אנד-אוף מאז 2005.

מי התחיל: סיינה מילר וג'וד לאו הכירו על הסט של "אלפי", שם שיחק ג'וד רווק הולל שלא מסוגל להסתפק באישה אחת. זה לא הדליק נורה אדומה אצל מילר, שהחלה לצאת עם לאו (ואף התארסה לו) שנתיים לאחר גירושיו מסיידי פרוסט. אלא שב-2006 החליט לאו לנקות את המצפון ועשה מעשה-ביבי, כשהתנצל בפומבי בפני ארוסתו על כך שבגד בה עם המטפלת של ילדיו. באופן מפתיע, הוידוי הזה הוביל לפרידה של השניים.

תו מחיר: היינו שמחים לבשר לכם שכך הסיפור נגמר, אבל לאחרונה נודע שבני הזוג התקמבקו ואפילו תועדו על ידי מצלמות הפפראצי. אתם יודעים, טעות לעולם חוזרת.  

מה למדנו: לשלוח את הילדים לפנימייה.

צ'ארלי שין וברוק מולר (צילום: Mark Mainz, GettyImages IL)
יופי, תמשיך להסיח את דעתו, אני אכניס לו אגרוף. צ'ארלי שין וברוק מולר | צילום: Mark Mainz, GettyImages IL
צ'רלי שין וברוק מולר

קילומטראז': נשואים שנתיים.

מי התחיל: בחג המולד האחרון התקבלה שיחה במוקד החירום. מן העבר השני של הקו הייתה מולר שהתלוננה שבעלה צ'רלי שין תוקף אותה בסכין. שין נעצר ושוחרר בערבות, ובמקביל נכנס לגמילה ושיקום. למרות שמולר החליטה שלא לסיים את הנישואין בסופו של דבר, שין עדיין נשפט על התקיפה ונכנס ל-30 ימים בכלא. זאת, אגב, ממש לא התקרית הראשונה של שין: ב-1990 ירה השחקן בשוגג (כן, גם אנחנו עדיין מנסים להבין איל זה קרה) בחברתו דאז, הדוגמנית והשחקנית קלי פרסטון, שלמזלה יצאה בחבלות קלות בלבד.

תו מחיר: עונש המאסר וגם הפרסום השלילי לא ממש מנעו ממפיקי "שני גברים וחצי" להחתים אותו על החוזה היקר ביותר בטלוויזיה כיום: כמיליון ורבע דולר לפרק, פלוס אחוזים מרווחי הסדרה, למשך שנתיים.

מה למדנו: מי אמר שהפשע לא משתלם?

לינדזי לוהן וסמנתה רונסון (צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL)
די! גם לשם את מכניסה קוק? לינדזי לוהן וסמנתה רומסון | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL
לינדזי לוהן וסמנתה רונסון

קילומטראז': שנה פלוס מינוס.

מי התחיל: מערכת היחסים המוזרה מלכתחילה בין לינדזי לוהן המועדת לפורענות ובין די ג'יי רונסון הסתיימה בקול ריסוק צלחות באפריל 2009. לוהן, סטרייטית מוצהרת עד לאותה נקודה, הפכה את הקשר לפומבי מהרגע הראשון, והשתיים אף דיברו על חתונה. אלא שמשהו השתבש בדרך (אנחנו מהמרים על המוח של לינדזי) והשתיים הכריזו על "פסק זמן ביחסים", שזו דרך מאוד עדינה להציג את העובדה שרונסון העיפה אותה מהבית והחליפה את כל המנעולים. לוהן, טענו מדורי הרכילות, לא ויתרה ורדפה באובססיביות אחרי האקסית, ובין השאר נטען גם שלוהן דרשה ממנה אחוזים על רווחים שעשתה מאז הכירו, שהלא רונסון חייבת לה את תהילתה.

תו מחיר: לוהן נכנסה לאחרונה לכלא לשבועות ספורים על שימוש בחומרים מסוכנים, אותן ביצעה הרבה לפני שפגשה את סם. למרות השמועות על כך שלינדזי חובקת חברה ישראלית חדשה, רונסון עדיין התייצבה לצידה והגנה עליה קבל עם וטוויטר, לזכר ימים עברו.

מה למדנו: שלא היינו רוצים להתחלף עם אילת אנשל.

טייגר וודס ואלן גורדגרן (צילום: Harry How, GettyImages IL)
מאמי, איזה רעיון מצחיק, לגלות לך איפה אני מחביא את מחבטי הגולף. טייגר וודס ואלין נורדגרן | צילום: Harry How, GettyImages IL
טייגר וודס ואלין נורדגרן

קילומטראז': שש שנות נישואין.

מי התחיל: בנובמבר האחרון עלה וודס לכותרות (לא שהוא לא היה שם קודם, אבל עלה לכותרות בהקשר שאינו גולף) לאחר שנפצע בתאונת דרכים קלה. התאונה, כך הסתבר עד מהרה, התרחשה כשוודס ניסה להימלט מאשתו הזועמת, הדוגמנית אלין נורדגרן, שרדפה אחרי מכוניתו עם מחבט גולף לאחר שגילתה שהוא מנהל רומן מחוץ לנישואין. הגילוי הזה פתח תיבת שרצים שנורדגרן לא דמיינה: בזו אחר זו התוודו עשרות נשים ששכבו עם וודס בזמן שהיה נשוי, ואמצעי התקשורת הפכו את שחקן הגולף המקצועי לבדיחה קבועה. 

תו מחיר: ביולי נחשפו פרטים מהסכם הגירושין בין וודס ונורדגרן, לפיהם וודס ישלם לאשתו הנבגדת כ-100 מיליון דולר, בנוסף לתשלומי מזונות לשני ילדיהם המשותפים. בנוסף, במהלך הפרשה שילם וודס מיליוני דולרים לכמה מהמאהבות שלו בתמורה לשתיקתן. זה לא ממש עזר לו.

מה למדנו: אם בעלך הבוגדני נכנס עם האוטו בעץ, שכחי הכל והצילי אותו מיד. הוא שווה לך יותר חי מאשר מת.