כשסיימון קאוול שלף את פנקס הצ'קים שלו בשנה שעברה ותרם 90 אלף ליש"ט (כ-150 אלף דולר) לארגון ידידי צה"ל בארה"ב, הוא בטח לא שיער שהתרומה הזו תחזור אליו כבומרנג שנה מאוחר יותר ואפילו תפגע במותג שיצר, ה"אקס פאקטור".

אבל זה בדיוק מה שקרה כשאותה מחווה עלתה שוב לכותרות השבוע בארץ ובעולם, בין השאר בגלל פוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של "אקס פאקטור" הישראלית ובו נכתב "סיימון קאוול האגדי!!! תרם בימים האחרונים כמעט 150 אלף דולר לצה"ל".

למרות המשתמע מהפוסט, קאוול לא תרם את הכסף לאחרונה כדי לסייע לצה"ל במבצע "צוק איתן" אלא באירוע שארגן המפיק חיים סבן למען ארגון FIDF (ידידי צה"ל) בשנה שעברה ובו נאספו כ-20 מיליון דולר בתרומות. הפוסט, שזכה ליותר ממאה אלף לייקים, עבר מאז עריכה והמילים "בימים האחרונים" הוסרו ממנו – אבל הפרגון לקאוול מצד הגולשים הישראלים עלה לו ביוקר.

עוד ב-mako סלבס:

בשבוע האחרון מוצף חשבון הטוויטר של המפיק הבריטי בתגובות נאצה ובתמונות של ילדים פלסטינים מתים, שהועלו על ידי מגיבים פרו-פלסטינים שמאשימים אותו בעזרה לישראל.

"יש לך דם על הידיים", כתב לו מגיב אחד, וגולש אחר פרסם תמונה של אב פלסטיני עם בנו המת בזרועותיו והוסיף: "אתה תורם כסף לישראל כדי שהיא תוכל לעשות את זה. עכשיו דמיין שזה הילד שלך". גולשת נוספת כתבה: "כאילו שהייתי צריכה עוד סיבות לשנוא את סיימון קאוול".

גולשים רבים ברחבי העולם קוראים כעת להחרים את התוכניות שיצר קאוול, מה שעלול לגרום לו להצטער על המחווה מלכתחילה.

אגב, הקשר לישראל של קאוול – בן לאב יהודי - התחזק לאחרונה מאז לידת בנו אריק, ועל פי הדיווחים הוא ובת זוגו לורן סילברמן החליטו לגדל את העולל הקטן על ברכי המסורת היהודית. אולי זה הזמן לשקול עלייה?

סיימון קאוול  (צילום: Shirlaine Forrest, GettyImages IL)
ספק אם זה מזיז לו | צילום: Shirlaine Forrest, GettyImages IL


mako סלבס בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם ובגוגל +