בריטני מרפי
מרפי. לא למדה לקח ממקרה מייקל ג'קסון | צילום: Chris McGrath, GettyImages IL

אחרי ההלם הראשוני ממותה של השחקנית בריטני מרפי, אמש בביתה שבלוס-אנג'לס, האמריקנים ושאר העולם מתחילים לשאול "למה?". סיבת המוות הראשונית, שנקבעה על ידי הצוות הרפואי בבית החולים "הר סיני", הייתה דום לב. כעת מנסים חוקרי המשטרה להבין מה גרם למרפי (32) ללקות בדום לב בגיל כה צעיר. ידוע כי היא סבלה מהפרעות אכילה וסוכרת, אך טרם ברור אם יש לכך קשר למקרה.

אתר הרכילות TMZ מפרסם הבוקר שמרפי נטלה תרופות מרשם לטיפול בסימפטומים של שפעת בימים שקדמו למותה. בידיעה, המצוטטת באתרי החדשות הגדולים, מספרים מקורות כי בריטני התלוננה בפני משפחתה שהיא אינה חשה בטוב, מצבה הדרדר והיא הקיאה בבוקר יום ראשון.

בנוסף מציין המקור כי בקרבת גופתה של מרפי, שנמצאה בחדר האמבטיה, התגלה גם קיא. שוטרי משטרת לוס-אנג'לס, שסיירו בבית, מצאו בו מרשמים לתרופות על שמה של מרפי, על שם אמה ועל שמו של בעלה, התסריטאי סיימון מוג'אק. המקור טען כי "היו הרבה הרבה מרשמים בבית". 

בריטני מרפי ובעלה
עם הבעל מוג'אק. "היו הרבה מרשמים בבית" | צילום: David Livingston, GettyImages IL

הצהובון הבריטי "הסאן" מצטרף אף הוא לספקולציות וטוען כי חבריה של מרפי העידו שהיא סבלה מהתמכרות קשה למשככי כאבים, ביניהם ויקודין, בעקבות ניתוחים פלסטיים שעברה. לטענתם, בריטני נטלה במשך זמן רב תרופות רבות , אשר כמה מהן גרמו למותו של כוכב אחר - מייקל ג'קסון. מרפי נראתה מעורערת וחלשה בפרמיירה לסרטה החדש, "Across the Hall" לפני כשלושה שבועות, אז הועלה חשד כי היא משתמשת בסמים - טענה שמרפי הכחישה בתוקף. מוקדם לדעת האם התרופות או מצבה הבריאותי של מרפי הובילו לדום הלב שלה. נתיחת גופתה תיערך ביומיים הקרובים, על אף התנגדות בעלה לנתיחה.

מותה בטרם עת של מרפי זעזע את קרוביה, כמו גם את מעריציה ברחבי העולם. בהצהרה ששחררה משפחתה של מרפי לעיתונות נאמר: "האובדן הפתאומי של בריטני האהובה שלנו הוא טרגדיה נוראית. היא היתה בתנו, אשתי, אהבתנו והכוכב הזוהר שלנו. אנא כבדו את פרטיותנו בשעה כזאת".

חברים מפורסמים של מרפי כבר הביעו את צערם ותנחומיהם באמצעות טוויטר. הראשון היה אשטון קוצ'ר, שאף יצא עם מרפי תקופה מסוימת בעבר. "נתראה בצד השני, ילדונת", כתב קוצ'ר לידידתו, אותה כינה "פיסה קטנה של אור שמש". גם הזמרת והשחקנית ג'סיקה סימפסון תיארה אותה באופן דומה: "בריטני היתה קרן אור מדהימה בחייהם של אנשים רבים כל כך, אני מתפללת עבור משפחתה ועם אהוביה".

בריטני ספירס
ספירס. בית מקולל? | צילום: אימג'בנק/GettyImages

אלישיה סילברסטון, ששיחקה לצידה של מרפי בלהיט שהיווה את פריצת הדרך שלה - "קלולס", אמרה "תמיד הרגשתי מחוברת אליה, כי חלקנו חוויה כל כך מיוחדת בחיינו יחד. אני חשה אהבה כלפיה ומקווה שהיא נחה על משכבה בשלום. היא היתה כל כך מוכשרת, כל כך חמה, כל כך מתוקה". 

השחקנית אליסה מילאנו כתבה: "בריטני היתה נשמה מתוקה, עם המון כישרון בלב". אלייזה דושקו, חברתה של מרפי, אמרה "הלב שלי כואב. תמיד הערצתי את רוחה הטהורה".

אין תמונה
מתוך קלולס. rollin' with the homies

גם מפורסמים שלא הכירו את מרפי הרגישו צורך להביע את רגשותיהם. הבמאי קווין סמית' כתב עליה "לילה טוב, מיס מרפי. אני מקווה שאת מסתלבטת עם החבר'ה במקום נחמד". ואילו ג'ולייט לואיס תרמה את דעתה: "אני מצטערת לשמוע על בריטני מרפי. צעירה מדי. היא תמיד נראתה כאילו היא רוצה לרצות את כולם". אגב, ביתם של מרפי ומוג'אק היה שייך בעבר לבריטני אחרת - בריטני ספירס, אשר טרם הספיקה לצייץ תנחומים בעצמה.

וכמו בכל טרגדיה כזאת, יש מי שכבר גוזר קופון על מותה של מרפי. שעות ספורות לאחר שנודע על מותה, מאות פריטים הוצעו למכירה באתר ebay. לא מדובר רק במזכרות ותמונות חתומות של מרפי, אלא בכל דבר הקשור אליה, שמעריציה ירצו לקנות. אחד הפריטים הוא תפריט יינות ממסעדת פיטר לוגר בברוקלין, חתום על ידי מרפי, שניתן במתנה למעריץ שנתקל בה.

עוד פריטים הנמכרים שם: עטיפת DVD של הסרט "ירח דבש מטורף", בו כיכבה לצד אשטון קוצ'ר, בחתימתה של הכוכבת, גיליון חתום של המגזין "מקסים" שעל שערו הופיעה מרפי וכמובן, מזכרות רבות שקשורות לדמות שדיבבה מרפי בסדרה "המלך היל", לואן. הביקוש לפריטי בריטני מרפי הולך וגובר בכל רגע, וכולם רוצים משהו למזכרת מהכוכבת שהלכה לעולמה מוקדם מדי.

אין תמונה
מתוך "8 מייל" שם שיחקה את הבת זוג של אמינם