מייקל ג'קסון בהופעה (צילום: רויטרס)
הבלאגן רק מתחיל | צילום: רויטרס

הלוויה פרטית או ציבורית? זו השאלה ששואל בשעות האחרונות העולם כולו בנוגע לדרכו האחרונה של מלך הפופ. טיטו ג'קסון, אחיו הבכור של מייקל, אמר הלילה כי המשפחה מכונסת כעת בלוס אנג'לס וכבר דנה בסידורי הלוויה, המיועדת להתקיים בהמשך השבוע. לדבריו, בני המשפחה עדיין לא קיבלו החלטה סופית בשאלת מועד ההלוויה המדויק, והם שוקלים לערוך טקס פרטי ולוותר על מסע הלוויה ציבורי.

כל הפרטים על מותו של מייקל ג'קסון
מייקל ג'קסון מת: עולם הבידור בוכה
מי יזכה בילדים של מייקל ג'קסון?
עלייתו ונפילתו של מלך הפופ-הרגעים הגדולים של מייקל ג'קסון
הקאמבק שכבר לא יהיה
גם גוגל קרס בפני מלך הפופ
אורי גלר מספיד את חברו הטוב
המוות הפתאומי - כל הספקולציות

ילדיו של ג'קסון פרינס מייקל, פריס ופרינס מייקל השני (בלנקט) נמצאים איתם ולדברי טיטו "הם עצובים מאד אך רוחם איתנה". כמו כן טוענים בני משפחת ג'קסון כי ילדיו "רוצים להישאר עם סבתא". אמו של הזמר קתרין ג'קסון כבר מתכוננת, כפי שפורסם אתמול, לקרב משמורת על שני נכדיה מול דבי רו, אמם הביולוגית של פרינס מייקל ופאריס. רו, אחות לשעבר במקצועה, ויתרה בשעתו על המשמורת לשני ילדיה בעקבות גירושיה ממייקל ג'קסון אך כעת היא דורשת לממש את זכותה כאם ולקבל אותם בחזרה. עם זאת, למרות רוחות המלחמה המנשבות בינה ובין קתרין ג'קסון, הודיעו בני המשפחה לרו שאם תרצה להגיע ללוס אנג'לס ולשהות לצד ילדיה בשעתם הקשה, הם לא ימנעו ממנה לעשות זאת.

גם אשתו הראשונה של מייקל ג'קסון, ליסה מארי פרסלי, ספרה בסוף השבוע כי במהלך נישואיהם ביקש ג'קסון פעמים רבות שתספר לו על השנים האחרונות בחייו של אביה, מלך הרוק'נרול המנוח אלביס פרסלי, שמת מהתקף לב בגיל 42 אחרי שימוש רב שנים בסמים ובמשככי כאבים. לדבריה, ג'קסון אמר לה לא פעם כי הוא מרגיש שסופו יהיה דומה. "יום אחד הייתה לנו שיחה ארוכה על מהות החיים והמוות", משחזרת פרסלי, "אני זוכרת במדויק שבשלב מסוים הוא השתתק לרגע ארוך, ואז הביט ישר בעיני ואמר: 'אני יודע שאמות כמוהו'. כמה שניסיתי לשכנע אותו שזה לא יקרה, הוא סרב לחזור בו".

המשפחה דורשת נתיחה נוספת

בתוך כך, בני משפחתו של מייקל ג'קסון דורשים נתיחה חוזרת של גופתו בידי פתולוג מומחה מטעמם לפני שיקבעו מועד להלווייתו של הזמר. משפחתו של ג'קסון חושדת כי ביומיים שעברו מאז מותו נעשה ניסיון לטשטש את הנסיבות האמיתיות. בין השאר הם דורשים תשובות ברורות יותר לשאלות שכבר הועלו, הבולטת בהן היא העלמו לכמה שעות של רופאו האישי קונרד מורי, שהיה ככל הנראה האחרון לראות אותו בחיים.

מורי, מתברר, קיבל משכורת קבועה מחברת ההפקות AEG שהפיקה את סיבוב ההופעות "This is It" שיועד לצאת לדרך בלונדון ב-13 ביולי. ההערכה בין מקורביו של ג'קסון היא שמורי, בהוראת אנשי ההפקה, הלעיט את הזמר בכמות גדולה בהרבה מהמקובל של משככי כאבים כדי להבטיח שיעמוד פיזית בחזרות המתישות שגזר על עצמו לקראת 50 ההופעות שיועדו להיות האחרונות בקריירה שלו, ובו זמנית לחלץ אותו מהחובות הכבדים בסך מאות מיליוני דולרים בהם שקע בשנים האחרונות בשל אורך חייו הבזבזני וחסר הפרופורציות.

כזכור, בנתיחה הראשונה שלאחר המוות התגלו בגופו של ג'קסון לא פחות משמונה סוגים שונים של משככי כאבים. נראה כי זריקה שקיבל כמה שעות לפני מותו של הסם דמרול, היא שהפכה את התרופות שנטל לקוקטייל קטלני שהוביל לדום הלב ששם קץ לחייו. פרסומים אלה שכנעו את משפחת ג'קסון לא לקבל את מסקנות נתיחת הגופה הראשונה, לפיהן לא נמצאו עדויות לנסיבות פליליות.

זוכרים את מייקל ג'קסון בהוליווד (צילום: John Moore, GettyImages IL)
זוכרים את ג'קסון בהוליווד. הלוויה בשבוע הקרוב | צילום: John Moore, GettyImages IL

במקביל הודיע עורך הדין מאט אלפורד, המייצג את ד"ר מורי, כי מרשו ישתף פעולה עם החוקרים ואינו נחשב חשוד פלילי היות ולטענתו לא חרג במאום מחובתו המקצועית כלפי הזמר. משטרת לוס אנג'לס מתכוונת לזמן לחקירה גם את רופאו האישי הקודם של ג'קסון, ד"ר טומה טומה ששימש דוברו האישי, בנוגע לכמות משככי הכאבים והתרופות אותן נטל הזמר בקביעות בשנים האחרונות. על פי פרסומים מהשעות האחרונות, בני משפחתו של ג'קסון היו מודעים היטב לצריכת משככי הכאבים המסיבית ואף איימו לאשפז אותו בכפיה במכון גמילה אם לא ינסה ביוזמתו להפחית את מינון התרופות שנטל.

גם האומנת האישית שטפלה בילדיו של ג'קסון הייתה, מתברר, שותפה לסוד. בסוף השבוע טענה, בין השאר, שהעניקה לזמר אחת לכמה שבועות טיפולי שאיבת מעיים (חוקן) כדי לנקז מגופו חלק מהתרופות.