זוכרים את מייקל ג'קסון (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
אולי שימכרו גם את המוח שלו? | צילום: אימג'בנק/GettyImages

תעשיית המזכרות סביב מלך הפופ המנוח מייקל ג'קסון מעלה הילוך. שופט בית הדין העליון בלוס אנג'לס, מיטשל ברקוף, אישר אמש להתחיל למכור סדרה ארוכה של מוצרי לוואי הקשורים בג'קסון המנוח לאחר שסוגיית התמלוגים אושרה מול עו"ד ג'ון ברנקה שהיה חברו הקרוב של מייקל ג'קסון ומנהל כיום את עזבונו.

בין השאר יופצו יומני נוער, פוסטרים, לוחות שנה, ספרו האוטוביוגרפי של ג'קסון "Moonwalk" יופץ במהדורה מחודשת במזרח אירופה והמזרח הרחוק וחברת Itunes תעלה את הביצוע של ג'רמיין ג'קסון (אחיו של מייקל) לשיר "Smile" מתוך ההופעה החיה בטקס האשכבה שהתקיים בחודש שעבר. בעתיד הרחוק יותר מתוכננים עשרות מוצרי לוואי נוספים בהם מצתים, משחקי וידיאו וחיות צעצוע שינגנו שירים של ג'קסון.

עם זאת, עדיין לא אושרו סופית פרטי החוזה בדבר סרט הקולנוע התיעודי על ימי החזרות האחרונים של ג'קסון למופע "This is It", אותו לא זכה להעלות. חברת קולומביה כבר הציעה 60 מיליון דולר עבור הזכות להפיץ את הסרט בהפקת חברת AEG, אך קתרין ג'קסון, אמו של הזמר ומי שקבלה אפוטרופסות על שלושת ילדיו, דורשת מעורבות מלאה בתהליך העריכה וזכות וטו על קטעים שימצאו "לא ראויים" בעיניה לפני שתאשר את העסקה.

כזכור, חברת AEG זקוקה נואשות לחוזה מול קולומביה כדי לצמצם עד כמה שניתן את הנזקים הכלכליים האדירים שהסב לה ביטול סיבוב ההופעות של ג'קסון. זאת לאחר שהתברר שהחברה לא הייתה מבוטחת למקרה של מות הכוכב משימוש בסמים, והיות ומשככי הכאבים שגרמו בסופו של דבר למותו של ג'קסון נכללים בהגדרה זו הם יפסידו פיצויים של עשרות מיליוני דולרים.

מייקל ג'קסון 1958-2009 - סיקור מיוחד

עוד בmakoבידור: אילנית לוי ומרינה קבישר מבלות ביחד; הרגעים שלא ראיתם בעצרת הגאווה;  בר רפאלי ממריאה לאיים המלדיביים; עומר אדם מדלג מהופעה בקיסריה לפסטיבל שירי הילדים; רז זלצרמן, אחיה של נטע לי, בדרך לקמפיין ראשון; ערוץ דיסני ישראל יוצא לדרך; אבי קושניר ינחה גם את העונה הבאה של "רוקדים עם כוכבים".