בליל חמישי קצת אחרי חצות (שעון ישראל), 14:26 לפי שעון קליפורניה, זה קרה: בדומה למותם של אגדות כמו אלביס פרסלי וג'ון לנון, גם מייקל ג'קסון הלך לעולמו טרם זמנו. סיבת המוות אינה וודאית עדיין ומכילה בתוכה ספקולציות רבות; בין ההתמכרות לכדורים, מחלה מסתורית, דום הלב והרופא שהיה שם אך לא הצליח להציל את כוכב הפופ הגדול, המשפחה של ג'קסון דורשת ניתוח גופה נוסף, הכל כדי להבין מה בדיוק קרה שם בשעותיו האחרונות.

כוכבי הביצה נפרדים ממייקל ג'קסון

5 ימים עם מייקל ג'קסון - טור אישי 

האם העולם יראה את הלוויה? 

גם גוגל קרס בפני ג'קסון

נגנזה סצנה על ג'קסון מתוך הסרט "ברונו"

הקרב על הילדים החל - מי יגדל אותם?

מדונה: "אני לא יכולה להפסיק לבכות". עולם הבידור נפרד מג'קסון

החבר הטוב אורי גלר, מתקשה להאמין

הקאמבק שלא יהיה 

המוות הפתאומי - כל הספקולציות 

עלייתו ונפילתו של מלך הפופ: הרגעים הגדולים

מייקל ג'קסון הלך לעולמו: כל הפרטים

 

מייקל ג'קסון בהופעה (צילום: רויטרס)
ג'קסון - מותו של מלך הפופ | צילום: רויטרס
חייו של ג'קסון, כמו מותו, ידעו שערוריות רבות כל כך עד שכבר ניתן היה לכתוב עליו הכל, ועדיין – כל מילה תיחשב לאמת או בדיה במידה זהה; ההאשמות בפדופיליה, ההסתגרות באחוזה המפוארת בה אירח ילדים רבים, סכומי הכסף הגדולים שהוציא על קניות מוצרים שמעולם לא להשתמש בהם, ההתאסלמות, ההתבטאויות האנטישמיות, השמועות על מחלה מסתורית, נפנוף ילדו מחלון של מלון, המצב הנפשי, החובות העצומים ובעצם – מה לא, גרמו לעולם להרים גבות ולתהות האם מותו אכן אמיתי או שמא מדובר בעוד שמועה זדונית שסופה באזז תקשורתי. אולי כזה שיקדם עוד יותר את הקאמבק הגדול שתכנן, עם מופע מרהיב באירופה שכל הכרטיסים אליו כבר אזלו. אלא שרגע לפני, הכל נקטע.

ואולי בכלל הכל מתחיל עכשיו מחדש. מאז יום חמישי בלילה מניותיו של ג'קסון נמצאות רק בעלייה. אתר אמזון דיווח שאלבומיו של ג'קסון אזלו דקות ספורות לאחר פרסום הידיעות על מותו. אם לדייק, ב-24 השעות מאז מותו מכר ג'קסון יותר אלבומים מאשר בכל 11 השנים האחרונות ביחד. ההלם שאחז את הגולשים עם מותו בא לידי ביטוי גם בטוקבקים: על פי אתר טוקבק, במהלך סוף השבוע האחרון 4,789 טוקבקים נכתבו על ג'קסון רק באתרים הישראלים.

ליסה מארי פרסלי, הבת של אלביס ואשתו לתקופה קצרה,  אמרה שמותו מזכיר לה את מות אביה: הסוף העגום, הבדידות הרבה, הכדורים, ההתמכרות. מדונה הצהירה שהיא אינה מפסיקה לבכות ועולם התקשורת סוער ומציף אינספור עדכונים וחדשות סביב מותו הטרגי של מי שהיה מלך הפופ השחור הראשון הגדול ביותר בזמנו, ומת כאדם חסר צבע וזהות.