הילדה מהסרט נער החידות ממומבי (news of the world) (צילום: news of the world)
רובינה עלי. תגדל בבוורלי הילס? | צילום: news of the world

פרשת ניסיון המכירה לכאורה של הילדה ההודית רובינה עלי, שזכתה לפרסום בינלאומי אחרי שגילמה את לטיקה בשובר הקופות "נער החידות ממומביי", הולכת ומסתבכת. לפי ידיעה שמתפרסמת בדיילי סטאר הבריטי, כמה וכמה סלבריטאים כבר הביעו עניין באימוץ הילדה, אשר הוצעה על ידי אביה למכירה תמורת 200 אלף ליש"ט.

על פי הדיווחים נקט ראפיק אסגר עלי קוראשי בן ה 36 בצעד החריג בגלל מצבו הכלכלי הקשה, היות ולא קיבל עד היום תשלום ראוי ממפיקי הסרט בו השתתפה בתו. על פי העדויות, במהלך ניסיונות השכנוע שלו להעלות את התעריף, טען קוראשי בפני קונים פוטנציאליים כי "זו ילדה מיוחדת שזכתה באוסקר".

אתמול הכחיש קוראשי נמרצות את השמועות, וטען להגנתו כי מדובר בבדיה תקשורתית שאיבדה פרופורציות. לדבריו, בעקבות הצלחת "נער החידות ממומביי" אמנם קיבל פניות רבות ממשפחות עשירות בהודו ומחוצה לה שהציעו לאמץ את בתו תמורת סכומי כסף גדולים, אך סרב בתוקף. מתברר שההסבר לא שכנע את אשתו לשעבר של קוראשי, שהגישה אתמול במשטרה תלונה נגדו בעוון הניסיון למכור את בתם. קוראשי נחקר במשך כמה שעות במשטרת מומביי ושוחרר בערבות, עד שיוחלט אם יש ראיות מספיקות להגשת כתב אישום נגדו. הוא, אגב, עדיין מכחיש את כל ההאשמות.

"רובינה עלי הגיעה בזמנו לטקס פרסי האוסקר יחד עם כל משתתפי הסרט", טוען מקורב להפקת "נער החידות ממומביי", "היא הקסימה כל מי שפגש אותה, ואני יודע בוודאות שידוענים רבים שזוכרים אותה הזדעזעו מהדיווחים על ניסיונו של אביה למכור אותה, ומוכנים לעשות הכול כדי לאמץ אותה ולהציל אותה מהחיים לצד אדם המסוגל למעשים כאלה".

כריסטיאן קולסון, מפיק "נער החידות ממומביי", מסר בתגובה: "אנו נמצאים בקשר שוטף ביומיים האחרונים עם הצוות שצילם איתנו במומביי, והם מנסים ליצור קשר עם ראפיק קוראשי ולברר ישירות מולו מה בדיוק קרה".