שבוע שלם - וכל העולם מדבר רק עליה. ה"דודה" הרווקה שחיה עם החתול שלה בסקוטלנד ועוררה פרצי גיחוך רמים מצוות השופטים של "הדבר הגדול הבא" של בריטניה - הפכה בתוך שבוע לסופרסטארית בקנה מידה עולמי.

הפפראצי מחכים לה מחוץ לבית, אופרה ווינפרי עומדת אצלה בתור, ומספר הצפיות בכל האתרים בקטע הבלתי נשכח שלה מתוך התוכנית - עבר כבר מזמן את הרף המדהים של 40 מיליון צפיות. שבוע בדיוק חלף מאז עלתה סוזן בויל על הבמה בגלזגו, והדהימה את כולם. מאז, הבית שבו היא גרה בכפר הפך למוקד עלייה לרגל - למעריצים, לדוור וערימות המכתבים, לשכנים שבאים לבקש סליחה, וכמובן - לכל העיתונאים שצובאים על הבית.

"מעולם לא ראיתי את יו-טיוב או משהו כזה", היא מספרת, "כל מה שאני יכולה לומר זה תודה". סוזן נהגה לשיר עד היום רק בכנסייה או במועדוני קריוקי. אחות קטנה מבין 9 אחים ואחיות, שהחיים לא האירו לה פנים: לקויית למידה אחרי מחסור בחמצן בלידתה, שרצתה רק להגשים את בקשתה של אמא שלה, שאותה סעדה עד יום מותה: לקחת סיכון, להופיע מול קהל, לצאת מהקופסה.

"פחדתי", היא מודה, "כולם מתוחים בתכנית גדולה ופופולרית כזאת". סיפור הברווזון המכוער קרם עור וגידים בצורה כל כך מושלמת: אתרי האינטרנט ועיתוני העולם מלאו בתוך יום שלל פרשנויות ודיווחים על משמעות ההישג של סוזן - מה זה אומר עליה, מה זה אומר עלינו, היחס בחברה לחלשים ואידיאל היופי שנשבר בצורה כל כך מושלמת.

"אני רק הנערה מהדלת הסמוכה", היא אומרת בצניעות מדהימה כשהיא נשאלת מי היא באמת. עבור הבריטים, היא באמת בת הכפר הלא משכילה, שלא יודעת להתלבש, עליה תמיד היו צוחקים בתכניות הטלוויזיה. לאחרים היא אולי תזכיר את אודרי הפבורן, גבירה נאווה שרק צריכה קצת חינוך - כדי לפרוח.

למפיקי התכנית הבריטית יש תרנגולת שמטילה ביצים של זהב, והם יסחטו אותה עד הטיפה האחרונה - אם יידעו איך ללטש את היהלום הזה. "למה שאשתנה?", היא שואלת, וממשיכה לחכות לנשיקה הראשונה של אי פעם - שאולי תגיע, איך לא, דווקא מסיימון קאוול. ועצה קטנה מסוזן לזמרים שעדיין מתביישים: "לכו על זה. זה כל מה שאני יכולה לומר: לכו על זה!"