אין תמונה
כרזת הסרט דדליין. הכתובת הייתה על הקיר

מי שחיכה לתוצאות נתיחת גופתה של בריטני מרפי ייאלץ להמתין עוד מספר שבועות. כצפוי, הפתולוגים שניתחו את מרפי אומרים כי לא ניתן לקבוע סיבה ברורה לדום הלב שגרם למותה, ולשם כך יש להמתין לבדיקת הרעלים שנערכה.

התוצאות הסופיות יתקבלו בעוד 4 עד 6 שבועות, ובינתיים התקשורת רוחשת שמועות: אמרו שמדובר בכשל עקב שימוש בסמים, כתבו שהיא היתה מכורה למשככי כאבים, קראו לה אנורקטית וכן הלאה. כעת, בעלה של מרפי, התסריטאי סיימון מוג'אק, יוצא להגנת אשתו המנוחה.

"אני משוכנע שלא מדובר במנת יתר, היא לא הייתה מכורה לסמים", אומר מוג'אק. בתגובה לפרסומים שטענו כי ביתם של בני הזוג היה מלא במרשמים לתרופות שונות, עונה מוג'אק: "אין שאלה בקשר לזה, זה בולשיט".

האלמן הטרי טוען כי בימים שקדמו למותה, מרפי סבלה מדלקת גרון ומרשרוש בלב, אך לא נטלה תרופות מסוכנות. "אשתי לא לקחה בבוקר יום מותה שום דבר שהיה יכול לגרום לה לחלות, לא כל שכן למות. מדובר בספקולציות שהן מעבר לחולניות", הוא קובע. מוג'אק אף יוצא כנגד הטענות האחרות שהועלו, ומביא כהוכחה תמונות של מרפי שצולמו במהלך השנה האחרונה. "תראו את החיוך הזה. זה לא חיוך של אנורקטית או של נרקומנית או של מישהי שלא מאושרת בחיי הנישואין שלה. זאת מישהי שהייתה מסופקת בחייה".

 אחת הטענות הראשיות נגד מוג'אק בפרשה המטרידה היתה התנגדותו לנתיחה שלאחר המוות. מוג'אק לא מכחיש שסירב להליך. "התגובה הראשונה שלי לרעיון הנתיחה הייתה - הם הולכים לפתוח אותה. לא הייתי מסוגל לסבול את זה", הוא מספר. "זה שבר את אימא שלה, אבל הבנו שאנחנו מוכרחים לדעת. אני כבר מצפה לקבל את התוצאות".

אתמול פורסם כי על אף גילה הצעיר, 32, מרפי השאירה אחריה צוואה שבה היא מורישה את כל רכושה לאמה, שרון, ואינה מזכירה כלל את בעלה. הסיבה לכך היא שהצוואה נערכה לפני שמרפי הכירה את מוג'אק, ולא הספיקה לשנות את המסמך מאז. לדברי מוג'אק, אמה של מרפי והוא קרובים מתמיד. "שרון ואני עוזרים זה לזה להתגבר", הוא אומר, "אנחנו בוכים בתורות".

ובנוסף לטרגדיה שפקדה אותם השבוע, נאלצו בני המשפחה להתמודד גם עם כרזת הסרט החדש של מרפי "דדליין", סרט אימה שעתיד היה לצאת בחודש הבא, ובו נראית גופתה של מרפי בתוך אמבטיה - דומה לאיך שמצאה אותה אימה. מפיצי הסרט כבר מיהרו לגנוז את הכרזה ולדחות לפי שעה את תאריך יציאת הסרט לאקרנים.

בריטני מרפי ובעלה
מוג'אק ומרפי. לא יקבל כלום | צילום: David Livingston, GettyImages IL

>> חדשות הספורט: מירי נבו ילדה בן