בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
בראדג'לינה. see you in court | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

השמועות על הקשר ההולך והמדרדר של בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי הגיעו אמש לסופן העצוב, כשהתקשורת בארה"ב ובבריטניה חשפה כי השניים החליטו להיפרד. לפי הדיווחים, בני הזוג, שנחשבו לאחד הזוגות החזקים בתעשייה והושוו באופן קבוע לזוגות הוליוודיים כמו אליזבת' טיילור וריצ'רד ברטון, חתמו לפני ימים ספורים על הסכם חלוקת רכוש ומשמורת על ששת ילדיהם המשותפים.

על פי ההסכם, לבראד תהיה גישה מלאה לילדיו הביולוגיים, שיילו והתאומים ויויאן ונוקס, וכן לשלושת ילדיהם המאומצים של הזוג, מדוקס, זהרה ופקס. השניים החליטו כי מוטב שהילדים יישארו להתגורר עם אמם. כל אחד מבני הזוג, שמעולם לא נישאו זה לזו, יהיה זכאי להון שצבר בעצמו, שמוערך בכ-100 מיליון דולר לכל אחד מהם. לשניים יש גם רכוש משותף בשווי מוערך של כ-322 מיליון דולר, הכולל אחוזות בקליפורניה, ניו-אורלינס וצרפת. פיט ואנג'לינה, כך דווח, החלו בהליכים המשפטיים לקראת סוף דצמבר והתעקשו לשמור על דיסקרטיות לטובת ילדיהם.

בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי עם החמולה (צילום: Junko Kimura, GettyImages IL)
החמולה. פרידה ידועה מראש? | צילום: Junko Kimura, GettyImages IL

ככל הנראה, פיט עשה ניסיון אחרון להציל את היחסים בתחילת חודש ינואר, כשארגן ארוחת ערב בת שש שעות במסעדה בניו-יורק. פיט (47) ניצל את האירוע כדי לנסות ולשכנע את ג'ולי (34) לפנות לקבלת עזרה פסיכיאטרית, כיוון שאנג'לינה סובלת מדיכאון מאז מות אמה מסרטן. ה"נשיונל אנקוויירר" מדווח כי ככל הנראה הניסיון לא צלח והארוחה הפכה לריב צעקני, כמיטב המסורת של השניים. בני הזוג נעדרו במופגן מטקס פרסי "גלובוס הזהב" שנערך לפני כשבוע, למרות שהסרט "ממזרים חסרי כבוד" בכיכובו של פיט היה מועמד לפרס הסרט הטוב.

בני הזוג הכירו לפני כחמש שנים, בזמן שצילמו יחד את הסרט "מר וגברת סמית". על פי הדיווחים, הרומן ביניהם החל כשפיט עדיין היה נשוי לשחקנית ג'ניפר אניסטון, שממנה התגרשה ב-2005. לפני שפגש את אניסטון, פיט היה מאורס לגווינית' פאלטרו, שבימים אלה נמצאת בפירוד מבעלה, סולן "קולדפליי" כריס מרטין. ג'ולי עצמה התגרשה פעמיים בעבר – מג'וני לי מילר ב-1999 ומבילי בוב תורנטון ב-2003. את חג האהבה הקרב ובא יבלו ג'ולי ופיט בנפרד, ככל הנראה, אך לא נראה שהם יישארו רווקים לזמן רב.