אין תמונה
גיבסון ג'וניור. "מל בחיים לא אמר דבר אלים או גזעני"

בצל פרשת הקלטות המביכות של מל גיבסון (55), בהן הוא משמיע התבטאויות הומופוביות, גזעניות ושוביניסטיות בשיחותיו עם חברתו לשעבר ואם בתו אוקסנה גריגורייבה, ולצד גירושיו מאשתו ב-28 השנים האחרונות רובין, נחשף כעת צד אחר לגמרי של הכוכב האוסטרלי.

אנדרו גיבסון (43), אחיו המאומץ של מל, נחשף בראיון מיוחד ל"סאנדיי טלגרף" בו הוא לא רק מגן על שמו של אחיו אלא גם יוצא מהארון ומסביר מדוע לא ייתכן שמל הומופוב. לדבריו, כל משפחת גיבסון מסרבת להאמין להקלטות של גריגורייבה. "כששמעתי אותן פשוט חשבתי 'זה לא מל'. הוא בחיים לא אמר דבר אלים או גזעני", אמר האח. "לא היתה לי ברירה אלא לכבות את הטלוויזיה ולסובב אותה לקיר למשך שבועיים. שאר המשפחה עשתה כמוני".

אנדרו הודה כי מל התבטא בחוסר טאקט כלפי הקהילה בראיון שנתן ב-1991, אך מיהר להגן על כוונותיו. "הוא סטרייט והוא הדגיש את העובדה הזאת. הוא מעולם לא התכוון להרגיז אף אחד. מעולם לא שמעתי משהו אנטי-גיי יוצא לו מהפה", הוא הוסיף.

אין תמונה
"מעולם לא שמעתי משהו אנטי-גיי יוצא למל מהפה"

לדבריו, כשיצא מהארון בפני משפחתו לפני עשרים שנה זכה לתמיכתו המלאה של אחיו: "לצאת מהארון היה הדבר המפחיד ביותר שעשיתי בחיי. הייתי בן 22 כשסיפרתי למל. הוא אמר פשוט 'זאת לא הבחירה שלי, אבל אני אוהב אותך ואתה אחי'".

אחד מרגעי השפל של אחיו, הוא אומר, היה הגירושין מרובין – אם ילדיו הרבים של גיבסון. "היא אחת הנשים החזקות שפגשתי", אמר אנדרו.

"זה היה עצוב נורא כשהם נפרדו, אבל משהו לא היה כשורה וכששמעתי על כך, זה אישש את מה שחשבתי. היא היתה הדבר החשוב ביותר במשפחה הזאת – היא החזיקה אותם יחד, הגנה על פרטיות הילדים, שמרה על מל".

אנדרו, שמתגורר בסידני באוסטרליה, אומץ על ידי הוריו של מל כשהיה בן 9 חודשים, והיה רק בן 12 כשאחיו הפך לכוכב ב"מקס הזועם". "כולם אמרו לי 'וואו, אחיך הוא מקס הזועם'. חשבתי שזה מצחיק כי בעיניי הוא נשאר כמו שהיה. זאת היתה הפעם הראשונה שהבנתי שמל מפורסם. זה היה מטורף". עכשיו מל רק צריך למצוא אח מאומץ יהודי, שיגן עליו מאלה שמאשימים אותו באנטישמיות, והכל יהיה בסדר.

מל גיבסון (צילום: Chad Buchanan, GettyImages IL)
תגיד, אנדרו, בטוח שאנחנו מדברים על אותו מל גיבסון? | צילום: Chad Buchanan, GettyImages IL

>> מתמנגלים עם כוכבים: וויל וקייט עושים את הוליווד