המלך צ'ארלס בן ה-75 החל לעבוד על תוכניות לעתיד המלוכה זמן קצר לאחר שאובחן כחולה סרטן, כך מאשר מומחה מלכותי. על פי המומחה, הסופר טום קווין, המצב הבריאותי של צ'ארלס גרם לו לעבוד על תוכנית קונקרטית לרגע שבו ייאלץ להעביר את השלטון לנסיך וויליאם. אבל מי שנשאר בחושך ולא מודע לפרטי התוכניות של צ'ארלס הוא בנו הארי, שמתברר שצ'ארלס לא ממש סומך עליו עם המידע הרגיש.

"תכנון הירושה הוא סודי ביותר - ואף אחד לא סומך על הארי להיות חלק ממנו", אמר קווין. "הסיבה לכך היא  שאם הארי ירגיש באיזושהי צורה שמזלזלים בו או שלא נתנו לו מה שמגיע לו, הוא ירוץ ישר לתקשורת". קווין אמר שוויליאם, יורש העצר, נמצא בלב תוכניות הירושה של המלך.

המלך צ'ארלס (צילום: 	HENRY NICHOLLS, getty images)
צילום: HENRY NICHOLLS, getty images

"צ'ארלס גם מודע לכך שכמלך לעתיד, וויליאם נמצא בלב תכנון הירושה שמתרחש כרגע. גורמים רשמיים הניחו שצ'ארלס יישאר בריא לפחות עד אמצע שנות ה-80 לחייו, לפני שתכנון הירושה יצטרך להתחיל, אבל למעשה, זה התחיל עכשיו, וזה מצביע אולי על כך שהסרטן של צ'ארלס מסוכן יותר ממה שהובילו אותנו להאמין", הוסיף קווין.

הדברים של קווין מגיעים ימים ספורים לאחר שדווח כי וויליאם חסם כל סיכוי לחזרתו של אחיו הצעיר לחיק המלוכה, למרות שהארי הביע עניין בחזרה חלקית לתפקידי המלוכה. וויליאם (41) הבהיר כנראה לאחיו שהוא לא מוזמן לחזור לחיים כבן מלוכה פעיל לאחר שהארי ואשתו, מייגן מרקל, עזבו את הארמון ב-2020. "לנסיך וויליאם יש סערה פרטית משלו", אמרה המומחית המלכותית והפרשנית הלנה צ'ארד ל"פוקס ניוז". "הוא מכיר את אחיו היטב ובוודאי לא יאפשר לו להיכנס שוב למשפחה, כי הוא לא סומך עליו".

הנסיך הארי, המלך צ'ארלס, הארי, צ'ארלס (צילום: 	Samir Hussein, getty images)
צילום: Samir Hussein, getty images

מוקדם יותר החודש הארי (39) דיבר על הסרטן של אביו בריאיון ל"בוקר טוב אמריקה", שם רמז שלמצוקות הבריאות האחרונות עשויות להיות "אפקט מאחד" על משפחתו. מאז נאמר שמשפחת המלוכה "לא התרגשה" מהחלטתו של הארי לדבר על מצבו הבריאותי של אביו בטלוויזיה.

נראה כי וויליאם ואביו חולקים עמדה דומה לגבי חזרתו של הארי לחיק הארמון, שכן מקורות המקורבים למלך בשבוע שעבר אמרו שהוא "מאמין בתוקף" שהארי לא יכול לחזור לעבוד כבן מלוכה פעיל. למרות זאת, מקורבים טוענים שצ'ארלס יהיה פתוח לתקן את מערכת היחסים הפגועה שלו עם בנו הצעיר.