בחודש שעבר הושק הפורטרט המלכותי הראשון של המלך צ'ארלס מאז הוכתר. הציור, שהיה מעט מודרני יותר ממה שנהוג בציורים מלכותיים, חטף הרבה ביקורת מהמעריצים והפך למוכר בכל העולם. מפגינים החליטו להשתמש בתשומת הלב שקיבל הפורטרט ולהשחית אותו כדי להביע את עמדתם.

המפגינים, שמחו למען זכויות בעלי חיים, הדביקו על הדיוקן המפורסם של האמן ג'ונתן יו את דמותו של וולאס, מהסדרה וולאס וגרומיט, ולצידו הדביקו בועת דיבור שאומרת: "אין גבינה גרומיט. הסתכל על כל האכזריות הזו בחוות RSPCA". האגודה RSPCA היא האגודה המלכותית למניעת התאכזרות כלפי בעלי חיים עליה אחראי המלך צ'ארלס.

View this post on Instagram

A post shared by Animal Rising (@animal.rising)

האקט נועד למשוך את תשומת הלב לממצאי דו"ח חדש של "Animal Rising", ארגון שמתאר את עצמו כארגון לא אלים הפועל למען עתיד בר-קיימא יותר "בו האנושות חולקת מערכת יחסים חיובית עם בעלי חיים וטבע". הדו"ח, שפורסם ב-9 ביוני, טען כי "אכזריות וסבל" נמצאו ב-45 חוות המזוהות עם האגודה המלכותית.

המלך צ'ארלס ירש את הפטרונות על האגודה מאמו, המלכה אליזבת המנוחה, ועל כן המוחים הפנו אליו את האש. "הפעולה הזו השתמשה באהבתו של המלך לתוכנית ואלאס וגרומיט ובמעמדו כפטרון המלכותי של ה-RSPCA", אמרו נציגי Animal Rising בהצהרה. "הארגון קורא למלך להשעות את תמיכתו בארגון הצדקה עד שיפסיקו את הסבל".

View this post on Instagram

A post shared by Philip Mould & Company (@philip_mould_gallery)

היום (חמישי) גלריית לונדון עדכנה שעל אף ניסיון ההשחתה, דיוקנו של המלך צ'ארלס במצב טוב. "אנו שמחים לדווח שבניגוד לכל הספקולציות, דיוקן הפרפר מאת ג'ונתן יאו נותר ללא רבב", אמר הצוות בהצהרה ברשתות החברתיות. "הדיוקן נשאר לתצוגה בגלריה עד יום שישי 21 ביוני".

מתברר כי הציור היה מוגן על ידי יריעת פלסטיק ונשאר ללא פגע. מנהל הגלריה, פיליפ מולד, סיפר כי המדבקות הוסרו תוך מספר רגעים וכי המקום בוחן כעת את האבטחה שלו. "קשה לחזות מתי ואיך דברים כאלה יכולים להיעשות על ידי אנשים שנחושים בדעתם", אמר מולד ל"טיימס".