לפניכם רשימה לא ממש מחמיאה של הכוכבים הכי גדולים בעולם, ביניהם בראד פיט, טום קרוז, ג'קי צ'אן, אנתוני הופקינס ועוד, שנכון לעכשיו נמצאים בנתק מוחלט מהילדים שלהם, כל אחד מהסיבות ההזויות שלו. כמובן שאף משפחה אינה מושלמת, בין אם הוריך הם סלבס ובין אם לא, אבל נראה שהתופעה הזו של נתק משפחתי בקרב סלבס היא בממדים רחבים יותר ממה שתיארנו לעצמנו.

טום קרוז

על מסך הקולנוע קרוז הוא גיבור אקשן שמסוגל לעשות הכול; בחיים האמיתיים הוא מתמודד לפעמים עם קשיים גדולים משיכול להכיל. השמחה שהביאה הבשורה על לידתה של סורי, בתו המשותפת עם קייטי הולמס, הפכה לדאגה כשהשניים התגרשו - והדאגה התבררה כמוצדקת. סורי נולדה באפריל 2006, והוריה נפרדו כשהייתה בת חמש. בתמלילים מתביעת לשון הרע שלו, קרוז הודה שלא ראה את הילדה במשך שלושה חודשים מיד לאחר הפרידה, והתוודה כי קשריו עם הסיינטולוגיה אחראים לכך במידה חלקית. כשנשאל אם הולמס עזבה אותו "גם כדי להגן על סורי מהסיינטולוגיה", השיב: "זו הייתה אחת מהטענות, כן".

טום קרוז ובתו סורי (צילום: James Devaney, getty images)
בזמנים יפים יותר. טום קרוז ובתו סורי | צילום: James Devaney, getty images

בשנת 2016 הכנסייה השנויה במחלוקת הואשמה פעם נוספת בכך שהרחיקה את טום וסורי אחד מהשנייה, מכיוון שעל פי הכללים אסור לחבריה להתרועע עם אנשים שאינם מאמינים. מכיוון שלא סורי ולא הולמס היו סיינטולוגיות, לפי הדיווחים טום לא יכול היה להיות ביחסים עם אף אחת מהן. הסיינטולוגית לשעבר לאה רמיני אמרה ל-The Post ב-2020 שהסיינטולוגיה רואה בהולמס "אדם מדכא", שהיא "אויב", ולכן טום מאמין שהוא "לא יכול להיות מחובר לסורי". רמיני, שנלחמה לחשוף את המעשים לכאורה של ארגון הסיינטולוגיה, העלתה השערות לגבי טום: "אני בטוחה שהתוכנית שלו היא לחכות עד שסורי תגדל כדי שיוכל לפתות אותה אל תוך הסיינטולוגיה והרחק מאמה". בפועל, מקור אישר למגזין Page Six כי הכוכב בן ה-60 לא ראה את בתו בת ה-16 כבר הרבה מאוד זמן והוא אינו חלק מחייה.

בריטני ספירס

אייקון הפופ אומנם יצאה סוף סוף משליטת אביה, רק כדי לגלות שהבנים שלה מסרבים לראות אותה. למי שלא מעודכנים, בריטני היא אם לשניים, והם גדולים מספיק בשביל להתראיין: שון פרסטון כבר בן 18, וג'יידן בן 17. שניהם, אגב, מנישואיה לקווין פדרליין, אחד מרקדני הליווי שלה, איתו ניהלה קשר בין 2004 ל-2007. כשהקשר הסתיים ובריטני עברה את התמוטטות העצבים המתוקשרת, המשמורת על ילדיה נלקחה ממנה; לאורך השנים אחוזי המשמורת והמזונות השתנו, אבל עקרונית הגרוש שלה מחזיק ב-70% משמורת על הילדים - ומקבל ממנה מזונות של 20 אלף דולר בחודש.

בריטני ספירס וילדיה (צילום: britneyspears
)
בריטני והבנים שון פרסטון וג'יידן | צילום: britneyspears

לאחר שחרורה של בריטני, פדרליין טען שילדיה בוחרים לא להיפגש איתה מזה חודשים - ובחרו גם לא להגיע לחתונתה עם סם אסגרי (ממנו נפרדה לאחרונה). הסיבה, לטענתו, היא חוסר הנוחות שלהם עם התמונות החושפניות שבריטני מעלה לאינסטגרם. ג'יידן עצמו אמר בראיון: "אני לא חושב שהיא הייתה שם בשביל פרסטון ואני מרגיש רע על זה. אני רק רוצה שהיא תרגיש טוב יותר נפשית. כשזה יקרה, אני ממש רוצה לראות אותה שוב". הוא אף הוסיף: "היא צריכה להבין מה מונע ממנה לאהוב את המשפחה שלה", ברמיזה לאביה.

בריטני ענתה לו באינסטגרם תשובה - ומחקה אותה בסופו של דבר. "אתם רוצים שארגיש טוב יותר כדי שאוכל לתת לאבא שלכם 40 אלף דולר בחודש?" ירתה. "או שהסיבה לשנאה שלכם היא שזה נגמר כבר שנתיים ושאתם לא מקבלים כלום?". לפי סרט תיעודי בהפקת TMZ, בקיץ שעבר היחסים הסלימו כל כך שהבנים הפסיקו לענות להודעות מאמם. השנה בריטני הודתה באינסטגרם שהיא "מתגעגעת נואשות לבנים שלה וחושבת עליהם כל יום".

בראד פיט

הגירושים של בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי היו מכוערים מאוד - כולל האשמות באלימות. השניים התגרשו כבר ב-2016, אבל לא מפסיקים לפקוד את בתי המשפט מאז. פיט הואשם בעבר בכך ש"חנק והכה" את מדוקס, בנו הבכור המאומץ, במהלך טיסה פרטית ידועה לשמצה בשנת 2016, וגם "שפך בירה" על ג'ולי.

בראד פיט וילדיו (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
פיט עם ילדיו, מדוקס, פאקס ושיילו | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

מדוקס החליט לפי הדיווחים לנתק קשר עם אביו אחרי התקרית הזו. לפני שנתיים פורסם כי שלושה מילדיו של פיט ביקשו להעיד נגד אביהם בבית המשפט לגבי התקרית - מה שלא קרה בסוף מחשש לבריאותם הנפשית (וגם כי בית המשפט פסק שהעדות הזו "אינה רלוונטית", כנראה מפני שהיו צעירים מאוד בזמן ההתרחשות). כך או כך, נראה שיחסיו של פיט עם משפחתו עכורים מאוד - ולא הולכים להשתפר בקרוב.

בילי ריי סיירוס

גירושים נוספים שפגעו בקשר של האב עם הילדים הם אלו של בילי ריי סיירוס וטיש סיירוס. בילי היה קרוב מאוד לבתו, מיילי סיירוס, אבל מאז שהתארס מחדש השניים לא ממש נמצאים בקשר. מקור מסר כי "מיילי בעד שלום, אבל היא לא מסכימה עם חלק מהדברים שאביה עשה. המצב הסלים והם לא ביחסים טובים". 

מיילי סיירוס, בילי ריי סיירוס (צילום: 	Jesse Grant, getty images)
מיילי ואביה בילי ריי סיירוס ב-2006 | צילום: Jesse Grant, getty images

הגורם לנתק הוא אירוסיו של האב לאישה שצעירה ממנו ב-27 שנה - שהכיר על הסט של "האנה מונטנה", הסדרה בו כיכב עם בתו כשהייתה נערה. עם זאת, נראה שהנתק לא יימשך לעד: המקור הוסיף כי גם האב וגם הבת "רוצים להתפייס גם מבלי לקבל התנצלות, ושאר המשפחה מקווה שזה יחלוף ושהם ישלימו".

אנתוני הופקינס

השחקן אנתוני הופקינס זכה כמעט בכל פרס יוקרתי בקריירה הארוכה שלו - אבל איבד את הקשר שלו עם אביגיל, בתו היחידה. הוא עזב אותה ואת אמה כשהילדה הייתה בת 14 חודשים, ולמרות שבשנות התשעים היה להם רגע של התקרבות שהוביל אותם לעלות על סט הצילומים יחד פעמיים, הקשר ביניהם עדיין לא קיים. בשנת 2018 הוא נשאל בריאיון אם הוא סבא, והתשובה הייתה קשה לעיכול: "אין לי מושג. אנשים נפרדים. משפחות מתפצלות והחיים ממשיכים. אנשים עושים את הבחירות שלהם. לי לא אכפת לכאן או לכאן".

אביגייל הופקינס, אנתוני הופקינס (צילום: 	David Livingston	ANDREW STUART, getty images)
דומים בקטע מפחיד. אביגייל ואנתוני הופקינס | צילום: David Livingston ANDREW STUART, getty images

כשנאמר לו שהתשובה הזו קרה למדי, הגיב: "היא קרה כי החיים קרים". ב-2021 נשאל על הנושא בריאיון פעם נוספת, והפעם סירב להגיב ורק אמר: "את העבר אי אפשר לשנות. יש לי חרטות. צריך להמשיך עם החיים - לחיות אותם ולא להסתכל לאחור".

ג'קי צ'אן

השחקן הסיני-אמריקאי מדהים בקונג-פו - אבל קצת פחות בלהיות אבא. בתו הביולוגית של צ'אן, אטה נג צ'וק לאם, טוענת שהוא נטש אותה ושהוא שונא אותה בגלל שהיא לסבית. אטה היא בתו של צ'אן מחוץ לנישואים, ולדבריה הוא לא יצר איתה קשר או עזר לה במשך שנים - גם כשגרה ברחוב.

ג'קי צ'אן (צילום: 	Daniele Venturelli | youtube, getty images)
ג'קי צ'אן ובתו אטה נג צ'וק לאם | צילום: Daniele Venturelli | youtube, getty images

"היינו הומלסיות למשך חודש בגלל ההורים ההומופובים שלנו. ישנו פחות או יותר מתחת לגשר", טענה אטה בסרטון משנת 2018 לצד זוגתה, אנדי, שהסבירה: "ביקשנו מכל החברים שלנו והמשפחה שלנו עזרה וכולם שולחים אותנו למקלטים". בשנה שעברה אטה נצפתה בתור לאוכל חינם בקנדה - מה שאומר שהיא כנראה עדיין חיה בעוני ולא נמצאת בקשר עם אביה.

וודי אלן

טוב, זה סיבוך קשוח. כזכור, ב-1992 מיה פארו, אשתו דאז של אלן, עזבה את ביתם בטריקת דלת אחרי שגילתה אצלו תמונות עירום של בתם המאומצת סון יי. חמש שנים לאחר מכן אלן וסון יי נישאו - כשהוא היה בן 62 והיא בת 27.

Getty Images (צילום: Jamie McCarthy; GettyImages IL)
וודי אלן וסון יי | צילום: Jamie McCarthy; GettyImages IL

ב-2014, יותר מעשרים שנה אחרי התפוצצות הפרשה, דילן פארו, בת מאומצת נוספת של אלן, הטיחה בו האשמות קשות על ניצול מיני בילדותה, במכתב פתוח שכתבה לניו יורק טיימס. כתוצאה מכל זה, היחסים שלו עם ילדיו נעכרו מאוד - במילים פשוטות, הם בחרו לנתק איתו קשר. בנו רונאן אף הביע תמיכה פומבית בדילן כשזו האשימה את אביהם בניצול מיני.

פיפטי סנט

הראפר המפורסם ובנו הבכור מרקיז ג'קסון בן ה-26 לא מדברים כבר שנים. ב-2022 הבן ביקש מאביו לשבת לדבר, אבל זה לא האמין שהמניעים שלו טהורים: "אם היית רוצה לשבת, היית מתקשר אליי, לא ל-TMZ. הוא רוצה תשומת לב, וזה בסדר - הוא יקבל כמה תשומת לב שהוא רק רוצה". למען ההוגנות, נציין כי הבקשה הזו אכן נערכה באופן פומבי במהלך ראיון ל-TMZ ולא בשיחת טלפון פרטית בין הבן לאביו - וכי הבן הציע לשלם לאביו 6,700 דולר עבור השיחה, כסכום המזונות שהוא משלם. עם זאת, הידיעה שאביו חסם אותו באינסטגרם כנראה עזרה למרקיז להרגיש טוב יותר כשכתב שם: "ניסיתי ליצור קשר עם אבא שלי כגבר מול כל העולם וגם מאחורי הקלעים. אין לי את המספר שלך ואני חסום אצלך ברשתות החברתיות כבר שנים, אז אני לא יכול לשלוח לך הודעה פרטית, וכל המכרים המשותפים שלנו מפחדים לגעת בנושא כי הם מפחדים ממך".

View this post on Instagram

A post shared by @199viq

פיפטי סנט זרק כמה הערות מלוכלכות מאוד על בנו לאורך השנים, כך שלא נראה לנו שהשניים הולכים להתפייס בקרוב. ב-2018 מרקיז הצטלם עם הבחור שהיה מעורב לכאורה בניסיון הרצח של אביו בשנת 2000, והראפר הגיב על התמונה: "אם אוטובוס ייכנס בשני אלה, לא יהיה לי יום רע". אנחנו חסרי מילים.

אילון מאסק

מנכ"ל טוויטר הוא אחד האנשים החזקים בעולם - וגם אחד השנויים במחלוקת. הבלגן שורה גם בחייו הפרטיים: בתו, ויויאן ג'נה וילסון, לא נמצאת איתו בקשר, ואפילו שינתה את שם משפחתה כדי שלא ידעו שהם קשורים. ויויאן, אישה טרנסג'נדרית, לא התמהמה - יום אחרי שמלאו לה 18 היא ניגשה למשרד הפנים כדי להגיש את הבקשות לשינוי הרישומים לגבי מינה ושמה. היא הסבירה שהסיבה לכך היא "הזהות המגדרית שלי, והעובדה שאני לא רוצה להיות קשורה לאבי הביולוגי בשום צורך ודרך".

השניים לא דיברו בפומבי על מערכת היחסים שלהם ועל הסיבה לכך שהיא עלתה על שרטון, אבל אפשר לנחש שהיא קשורה לדעותיו של מאסק על טרנסג'נדרים. כזכור, מאסק הוא תומך נלהב של המפלגה הרפובליקנית, שידועה בחוסר הסובלנות שלה לקהילת הלהט"ב - אם כי הוא עצמו הצהיר שבאופן אישי הוא תומך בזכויות הקהילה. מתנגשות בכך כמה אמירות תמוהות שלו, כמו: "אומרים לנו בו זמנית שאין הבדלים בין המינים וגם שהמינים כל כך שונים, עד שניתוח שאינו הפיך הוא האפשרות היחידה. אולי מישהו חכם יותר יוכל להסביר לי את פשר העניין", או: "אני לגמרי תומך בטרנסג'נדרים, אבל כל כינויי הגוף שלהם הם סיוט אסתטי", וכמובן: "אם לא נעצור אותה, תרבות הפתיחות החברתית תשמיד את הציוויליזציה והאנושות לעולם לא תגיע למאדים".