מכירה פומבית חדשה מציעה כמה פריטי אספנים ייחודיים מעברו של איל ההון אילון מאסק, ואם יש לכם כסף מיותר זה לגמרי יכול להיות שלכם. בית המכירות הפומביות, "GottaHaveRockandRoll", פתח אתמול (רביעי) מכירה פומבית חדשה, ושני פריטים סופר נדירים השייכים לאילון מאסק נמצאים שם.

פריט האספנות הראשון שעומד למכירה הוא כרטיס הביקור של החברה הראשונה של אילון מאסק, Zip2 שפיתחה ושיווקה מדריך עירוני אינטרנטי עבור ארגוני חדשות. המיליארדר בן ה-51 הקים את החברה ב-1995 יחד עם אחיו, קימבל מאסק וגרג קורי בפאלו אלטו. על כרטיס הביקור מופיעים הלוגו ושם החברה יחד עם שמו של מאסק. כך כתוב על הכרטיס: "אילון מאסק, יו"ר מועצת המנהלים, מנהל טכנולוגיה ראשי, מייסד שותף". זהו כרטיס הביקור היחיד שידוע עליו והוא צפוי לעלות למעלה מ-20 אלף דולר.

אילון מאסק (צילום: gottahaverockandroll.com)
כרטיס הביקור מהחברה הראשונה של אילון מאסק | צילום: gottahaverockandroll.com

פיסת ההיסטוריה הנוספת שמוצעת גם היא למכירה היא שטר דולר חתום על ידי מאסק עם הכיתוב "אל הירח" ("To the moon"). כזכור, אילון היה ועודנו אובססיבי למסע בחלל ועדות לכך ניתן למצוא בניסיון שלו יחד עם החברה בבעלותו"ספייס-אקס" להנחית חללית על הירח. בביטוי הספציפי שכתוב על השטר, השתמש מאסק כשקידם מכירת קריפטו. שטר הדולר צפוי להגיע גם הוא ליותר מ-20 אלף דולר. 

אילון מאסק (צילום: gottahaverockandroll.com)
שטר הדולר החתום על ידי מאסק | צילום: gottahaverockandroll.com