השחקן ארנולד שוורצנגר נפגש במשרדו בלוס אנג'לס עם נציגי משפחות החטופים באירוע פרטי שאורגן על ידי הרב מרווין האייר, מייסד מוזיאון הסובלנות שבעיר, יחד עם מטה החטופים בארץ ואיש העסקים סילבן אדמס. בין האורחים שהגיעו למפגש נכח הקונסול הכללי של לוס אנג'לס, ישראל בכר, שנשא הדברים. 

"אני חבר טוב של העם היהודי ושל ישראל", אמר שוורצנגר בפני האורחים. רגעים ספורים לאחר מילותיו המרגשות ותמיכתו בישראל, הוא ענד על צווארו את דיסקית החטופים שיצאה עם תחילת המלחמה, עליה כתוב: "הלב שלי שבוי בעזה", כאות הזדהות עם המצב והחטופים שנמצאים בשבי חמאס כבר כמעט חודשיים. 

מי שעוד השתתפה באירוע הייתה אלה שני בת ה-14, שאיבדה את אביה במתקפת שבעה באוקטובר באותה שבת שחורה. שוורצנגר הביע השתאות מהאופן שבו אלה דיברה על המצב - ואמר לה: "אני חייב להגיד לך משהו. איך את, ילדה בת 14, יכולה לדבר ככה? דיברת במשך חצי שעה בלי שום הערות. כשאני הייתי בן 14 פחדתי לפתוח את פי, לא יכולתי להגיד כלום. האומץ שהפגנת עכשיו פנטסטי". בסיום המפגש שוורצנגר חילק מתנות לנציגי משפחות החטופים. 

ארנולד שוורצנגר נפגש עם נציגי משפחות החטופים (צילום: אושרי כהן, הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס)
צילום: אושרי כהן, הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס

כזכור, זו לא האמירה הראשונה של שוורצנגר בעד ישראל, כבר לפני חודש התראיין בתקשורת על המצב במדינה והשיב שהוא תומך בישראל במאת האחוזים. " אני עומד לצד חבריי הישראליים לנוכח המתקפות הברבריות של הנאצים מהחמאס. הלב שלי התרסק כשצפיתי בחדשות וראיתי את הכאב והסבל הנוראי". כל זאת בעוד שכוכבים הוליוודיים אחרים נמנעו - ועדיין נמנעים - מלהביע תמיכה מוצהרת במדינה. 

הקונסול הכללי בלוס אנג׳לס, ישראל בכר, שנשא דברים בפגישה ציין כי שחרור החטופים הישראלים בשבוע שעבר היה תוצאה של הלחץ הצבאי המתמשך שמפעיל צה"ל על החמאס. "החמאס מבין רק כוח", אמר בכר.
בהמשך הוסיף כי בבוקר יום שישי, שוב הפר החמאס את ההפוגה עם ישראל שהתקיימה להחזרת החטופים, וירה רקטות לעבר יישובים בדרום. בכר גם הזכיר את הפיגוע בירושלים בו נרצחו שלושה ישראלים ואמר שיש להשמיד את החמאס. 

ארנולד שוורצנגר (צילום: Tim P. Whitby, GettyImages IL)
צילום: Tim P. Whitby, GettyImages IL