רבות דובר על מערכת היחסים הקודרת של הנסיך הארי ואביו המלך צ'ארלס - והספר של הארי, Spare, שמתאר זיכרונות עגומים, לא בדיוק תרם לשלום בית. בעקבותיו ניסה בית המלוכה המיואש לתת קונטרה לנסיך הסורר בספר משלו, Our King: Charles III - The Man And The Monarch, רק שאיך נאמר, בינתיים לא מדובר בסיפור הצלחה.

המלך צ'ארלס עד לאחרונה התכווץ בכיסאו המלכותי כשקרא על הרפתקאות בנו הג'ינג'י עם פטריות הזיה, כפי שחלק בספר שלו, אלא שכעת הוא ייאלץ לספק הסברים משלו לאחר שהתברר היכן היה ומה בדיוק עשה ב-8 בספטמבר, בשעה שאמו – המלכה אליזבת' השנייה, גססה.

המלך צ'ארלס (צילום: splash news)
קורן, אולי אחרי טיול ביער. המלך צ'ארלס | צילום: splash news

המלך בן ה-74, היה בטירת בלמורל עם אחותו הנסיכה אן בבוקר שחלה הרעה במצבה של המלכה. צ'ארלס אז מיהר מיד לבקר את אמו, אך שב לאחוזתו הסמוכה אחרי כמה שעות כי לא "נראתה סיבה מידית לחשש", כמו שציטט "הדיילי מייל" מהספר. אלא שדרכו לא תמה שם.

כדי לנקות את הראש, צ'ארלס יצא להליכה קצרה לטיול ביער - חמוש במקל הליכה ובסל, בניסיון לחפש ירקות רעננים. וזה, לפי כותב הספר רוברט ג'ובסון, אפילו לא האישיו. כי "חשוב מכך", כפי שכתב, "הוא שאב נחמה וכוח מהעצים, מריח האדמה וממלמול הנהר". וכשקצין אבטחה הגיע כדי לבשר לו על החמרה דרמטית יותר במצבה של המלכה – צ'ארלס עסק בדיוק בליקוט פטריות דשנות.

הנסיך הארי, המלך צ'ארלס (צילום: Samir Hussein, getty images)
הפטרייה לא נפלה רחוק מהעץ. האב והבן | צילום: Samir Hussein, getty images

גם לנסיך הארי כזכור שיטות להתמודדות עם מצוקה משלו. בליווי חבר טוב הוא הלך לפרוק כל עול במסיבה בביתה של השחקנית קורטני קוקס – שם גילה קופסה של "שוקולדים עם פטריות הזיה מסוג יהלומים שחורים", כפי שכתב, שאותה הוריד עם טקילה בניסיון לחמוק מהצרות, לפני שתיאר את הסרטים שאכל שכללו פח אשפה שהפך לראש. טרם ידוע מה יעלה בגורל היחסים בין האב לבנו, אבל האהבה המשותפת החדשה של השניים לפטריות דווקא מפיחה בנו תקוות.