בפוסט מכעיס במיוחד, אביהן הפלסטיני של הדוגמניות בלה וג'יג'י, מוחמד חדיד, השווה את ישראל לנאצים - אחרי מתקפת הטרור המזוויעה של החמאס בשביעי באוקטובר, שבו מחבלי חמאס רצחו, טבחו, שרפו, עינו, אנסו וחטפו ילדים, מבוגרים וקשישים לרצועת עזה - ועדיין ממשיכים לירות טילים על חפים מפשע. למרות מעשיו המתועבים של חמאס, חדיד לא גינה ולו פעם אחת את מה שעשו המחבלים, אלא רק יצא נגד ישראל בכל הזדמנות שנקרתה בדרכו.

חדיד ערך השוואה של כמה קריטריונים בין הנאצים לבין ישראל (השוואה שאנחנו בוחרים לא לצטט מאחר שהיא מלאת שקרים ועומדת מאחוריה תעמולה ברורה) אל מול יותר מ-1.3 מיליון העוקבים שלו, ומה שיותר מקומם זה שרבים מהם הסכימו איתו.

לאחר שישראלים רבים דיווחו על הפוסט המקומם של חדיד, נראה כי הוא הוסר - ולא ניתן לראותו בפרופיל של מוחמד.

זו לא הפעם הראשונה שחדיד מתבטא מאז מתקפת הטרור של חמאס על ישראל. ימים בודדים אחרי המתקפה חדיד פרסם סטורי וקרא לישראל "היטלר של הזמנים המודרניים", כשישראל החלה להגן על עצמה ולתקוף בעזה במטרה לחסל את ארגון הטרור - ומוטטה בניינים שהיו בשירות החמאס. 

"היטלר של הזמנים המודרנים". הסטורי של מוחמד חדיד (צילום: מתוך אינסטגרם)
הסטורי של חדיד | צילום: מתוך אינסטגרם
 

רק בחמישי האחרון, בתו של מוחמד, בלה חדיד, שמקפידה לצאת נגד ישראל בכל הזדמנות, נזכרה להשמיע את קולה לנוכח מתקפת הטרור והמלחמה, אחרי שלטענתה קיבלה איומים על חייה. "אני מקבלת מאות איומי מוות על בסיס יומי, מספר הטלפון שלי דלף ומשפחתי הרגישה בסכנה. אבל אני לא יכולה לשתוק יותר - פחד הוא לא אופציה. האנשים והילדים של פלסטין, בפרט בעזה, לא יכולים להרשות לעצמם את השתיקה שלנו. אנחנו לא אמיצים – הם כן", כתבה חדיד.

כהרגלה בקודש, בלה הדגישה עד כמה תושבי עזה סובלים - אך למרבה ההפתעה, היא, בניגוד לאביה, גם הביעה את כאבה למשפחות הישראליות וגינתה את מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס ב-7 באוקטובר. "סלחו לי על השתיקה שלי. עדיין לא מצאתי את המילים האידיאליות למורכבות העמוקה הזאת ולשבועיים הנוראיים האחרונים. שבועות שהסבו את תשומת לב העולם אל מצב שבו חיי אנשים תמימים נלקחו, מצב שישפיע על משפחות עשורים. יש לי הרבה מה להגיד, אבל להיום, אעשה את זה קצר", כתבה. "אני אבלה על המשפחות הישראליות שהתמודדו עם הכאב ותוצאות 7 באוקטובר", המשיכה הדוגמנית. "בלי קשר להיסטוריה של האדמה, אני מגנה את מתקפות הטרוריסטים על כל האזרחים בכל מקום. פגיעה בנשים ובילדים וגרימת טרור לא עושות ולא אמורות לעשות טוב לתנועה לשחרור פלסטין. אני מאמינה מעומק לבי שאף ילד, אף אדם בכל מקום לא אמור להילקח ממשפחתו, באופן זמני או לצמיתות. זה נוגע לישראלים ולפלסטינים כאחד".

"לבי מדמם מכאב מהטראומה המתחוללת, כמו הטראומה הבין-דורית של הדם הפלסטיני שלי. לראות את התוצאות של התקיפה האווירית בעזה - אני אבלה על כל האימהות שאיבדו את ילדיהן ועל הילדים שבכו לבד, על כל האבות האבודים, אחים, אחיות, דודים, דודות. חברים שלעולם לא יצעדו שוב על פני האדמה".