השבוע יצא סוף סוף לאור הספר "Endgame", שעוסק במשפחת המלוכה ומכיל בתוכו סיפורים מסעירים וחושפניים אודותיה. כבר בשבועות האחרונים הספר לא מפסיק להכות גלים ולעלות לכותרות, בעיקר לאור העובדה שהוא נותן הצצה למערכות היחסים בארמון לפני ואחרי מותה של המלכה אליזבת' בשנה שעברה.

אלא שכעת הספר ממשיך לחולל סערה - וכמובן שאיך לא, זה קשור להארי ומייגן. כזכור, במרץ 2021 השניים התראיינו אצל אופרה ווינפרי - וחשפו כי בזמן שמרקל נשאה ברחמה את הנסיך ארצ'י, היו כמה מבני המלוכה שדאגו להעיר הערות גזעניות, כשהביעו את דאגתם בנוגע לצבע העור שלו. אומיד סקובי, מחבר הספר "Endgame", דאג שלא לחשוף את אותם השמות של בני המלוכה שהביעו את דאגתם. 

Getty Images (צילום: CBS via GettyImages IL)
מייגן מרקל, הנסיך הארי, אופרה וינפרי, ראיון מרץ 2021 | צילום: CBS via GettyImages IL

אבל כנראה שזה לא בדיוק הצליח לו, כי כעת מתברר שהשמות הגיעו בשוגג לגרסת הספר שתורגמה להולנדית, ובכך כל מי שרכש את הספר המתורגם להולנדית יכול היה לדעת במי בדיוק מדובר מהמשפחה המלכותית. עד מהרה, ההוצאה ההולנדית הורידה מהמדפים את כל העותקים הקיימים - והורתה להדפיס מהדורה חדשה, שלא כוללת את המידע שהיה אמור להיות מצונזר. אלא שהנזק כבר נעשה - והמידע העסיסי כבר שוחרר לאוויר העולם.

מי שבחר להתייחס למקרה ולחשוף בריש גלי על מי מבני משפחת המלוכה מדובר, היה העיתונאי ואיש הטלוויזיה הבריטי, פירס מורגן. "אם ההולנדים יכולים למצוא את הספר בחנויות ולראות מהם השמות - אז גם אתם, האזרחים הבריטים, שמשלמים עבור משפחת המלוכה, זכאים לדעת", אמר פירס אתמול (רביעי) בתוכניתו "Piers Morgan Uncensored". 

View this post on Instagram

A post shared by Piers Morgan Uncensored (@piersmorganuncensored)

עוד הוסיף מורגן: "אני לא מאמין שאף הערה גזענית נאמרה אי פעם על ידי משפחת המלוכה, ועד שתהיה הוכחה לכך - לא אאמין. אך עכשיו אפשר להתחיל להבין מה נאמר, באיזה הקשר - ואם אכן היה מניע גזעני מאחורי האמירות. כפי שאמרתי - אני לא מאמין שזה קרה". 

מתברר כי לפי הגרסה ההולנדית של הספר, בני המלוכה המדוברים הם לא אחר מהמלך צ'ארלס בכבודו ובעצמו - והגיסה קייט מידלטון, אשתו של הנסיך וויליאם, אחיו של הארי. 

מייגן מרקל, הנסיך הארי, ליליבת, ארצ'י, המלך צ'ארלס (צילום: James Glossop - WPA Pool, getty images)
צילום: James Glossop - WPA Pool, getty images

מייגן מרקל, קייט מידלטון (צילום: Karwai Tang/Getty Images)
מייגן מרקל, קייט מידלטון | צילום: Karwai Tang/Getty Images

כותב הספר, סקובי, התנער מאחריות בנוגע לסערה והדלפת השמות - וטען שמעולם לא כלל אותם בגרסתו. "אני זה שערך וכתב את הספר באנגלית. מעולם לא הייתה גרסה שבה כן כתבתי את השמות. לצערי, אינני דובר הולנדית. אם הייתה טעות בתרגום - אני בטוח שההוצאה טיפלה בכך". 

כזכור, באותו ריאיון של מרקל והארי לאופרה ווינפרי, מייגן לא רצתה לחשוף מי היו אותם בני מלוכה שעסקו בעניין צבע עורו של התינוק ארצ'י, אבל סיפרה שכן היא קיבלה מהם הערות בעניין. "אני לא אספר מה היה בשיחה, אבל היא הייתה מאוד מביכה. הייתי בשוק", אמרה אז מייגן.