עשרים יום ממתקפת הפתע הרצחנית של חמאס בעוטף עזה, שהובילה למלחמה בישראל, הדוגמנית הפרו פלסטינית בלה חדיד סוף סוף שוברת שתיקה ומגיבה למצב.

בפוסט שהעלתה הלילה (בין חמישי לשישי), חדיד, כהרגלה בקודש, מדגישה עד כמה תושבי עזה סובלים - אך למרבה ההפתעה, בלה גם מביעה את כאבה למשפחות הישראליות ומגנה בפה מלא את מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס ב-7 באוקטובר. "סלחו לי על השתיקה שלי. עדיין לא מצאתי את המילים האידיאליות למורכבות העמוקה הזאת ולשבועיים הנוראיים האחרונים. שבועות שהסבו את תשומת לב העולם אל מצב שבו חיי אנשים תמימים נלקחו, מצב שישפיע על משפחות עשורים. יש לי הרבה מה להגיד, אבל להיום, אעשה את זה קצר", כתבה.

View this post on Instagram

A post shared by Bella (@bellahadid)

"אני מקבלת מאות איומי מוות על בסיס יומי, מספר הטלפון שלי דלף ומשפחתי הרגישה בסכנה. אבל אני לא יכולה לשתוק יותר - פחד הוא לא אופציה. האנשים והילדים של פלסטין, בפרט בעזה, לא יכולים להרשות לעצמם את השתיקה שלנו. אנחנו לא אמיצים – הם כן", הוסיפה חדיד.

"לבי מדמם מכאב מהטראומה המתחוללת, כמו הטראומה הבין-דורית של הדם הפלסטיני שלי. לראות את התוצאות של התקיפה האווירית בעזה - אני אבלה על כל האימהות שאיבדו את ילדיהן ועל הילדים שבכו לבד, על כל האבות האבודים, אחים, אחיות, דודים, דודות. חברים שלעולם לא יצעדו שוב על פני האדמה.

בלה חדיד (צילום: instagram)
"סלחו לי ששתקתי, לא מצאתי את המילים". בלה חדיד | צילום: instagram

"אני אבלה על המשפחות הישראליות שהתמודדו עם הכאב ותוצאות 7 באוקטובר", המשיכה הדוגמנית. "בלי קשר להיסטוריה של האדמה, אני מגנה את מתקפות הטרוריסטים על כל האזרחים בכל מקום. פגיעה בנשים ובילדים וגרימת טרור לא עושות ולא אמורות לעשות טוב לתנועה לשחרור פלסטין. אני מאמינה מעומק לבי שאף ילד, אף אדם בכל מקום לא אמור להילקח ממשפחתו, באופן זמני או לצמיתות. זה נוגע לישראלים ולפלסטינים כאחד". עוד הוסיפה חדיד כי "זה חשוב להבין את המצוקה של מה זה אומר להיות פלסטיני, בעולם שלא רואה בנו יותר מטרוריסטים מתנגדי שלום. זה פוגע, זה מביש, וזה לא נכון - ללא הסתייגויות". 

הדברים של חדיד מגיעים אחרי שאחותה, ג'יג'י, כבר הגיבה על המצב ארבעה ימים אחרי שפרצה המלחמה, כשכתבה בפוסט, בלי לציין פעם אחת את המילה "ישראל", כי "בזמן שיש לי חלומות ותקוות לפלסטינים, אף אחד מהם לא כולל פגיעה באדם יהודי".