בשבוע שעבר יצא לאור ספר חושפני במיוחד בשם "Endgame", החושף כביכול את הסודות מאחורי הקלעים של משפחת המלוכה. הכותב, עיתונאי בשם אומיד סקובי, הזכיר בספר את הריאיון השערורייתי של הארי ומייגן עם אופרה ווינפרי מ-2021, בו מייגן טענה כי שני בני מלוכה העירו הערות גזעניות כלפי צבע עורו של ארצ'י טרם נולד. על אף שנמנע מלהזכיר את שמותיהם של בני המלוכה, גרסה הולנדית של הספר חשפה כי מדובר בצ'ארלס וקייט. סקובי הכחיש שפרסם את המידע - אך במשפחת המלוכה כבר מתכוננים למאבק ואף שוקלים לנקוט בהליכים משפטיים.

פקידים בארמון בקינגהאם ייפגשו השבוע עם עוזריו של הנסיך וויליאם לשיחות קריטיות לדרכי ההתמודדות עם האשמות בגזענות לאחר פרסום ספרו של אומיד סקובי. הפקידים ידונו כיצד להגיב ב"זהירות" שיש לנקוט לפני קבלת החלטות כלשהן, אמר מקור ל"סאנדיי טלגרף".

הנסיך הארי, מייגן מרקל, ארצ'י (צילום: Pool/Samir Hussein/WireImage via GettyImages)
צילום: Pool/Samir Hussein/WireImage via GettyImages

מסתמן כי כל האפשרויות "על השולחן", כולל צעדים משפטיים, לאחר שנחשף כי מי שעומד מאחורי האמירות הגזעניות כביכול כלפי בנם המשותף של הנסיך הארי ומייגן מרקל ארצ'י, הם המלך צ'ארלס והנסיכה מוויילס קייט מידלטון. נטען כי צ'ארלס לוקח את המהומה סביב הספר "ברצינות רבה".

מדווח כי במהלך השבוע ידון צ'ארלס במצב עם יועצים בכירים, ובמקביל גם ימלא את תפקידיו כסדרם כשהמוטו הוא "לשדר עסקים כרגיל". מקור המקורב לארמון אמר ל"סאנדיי טלגרף": "התקיימו דיונים ואנו נמשיך בדיונים הללו השבוע, אך אלה לא שיחות משבר. ההחלטות יתקבלו בזהירות ובמקצועיות".

מייגן מרקל, קייט מידלטון (צילום: Karwai Tang/Getty Images)
מייגן מרקל, קייט מידלטון | צילום: Karwai Tang/Getty Images

בינתיים, בארמון בקינגהאם חוקרים מי הבן אדם שיכול היה לראות את המכתבים בין המלך למייגן מרקל שבהם השמות לכאורה הוזכרו. עם זאת, הם בטוחים שההדלפה לא הגיעה מבפנים, מתוך אמונה שרק "קומץ זעיר" של אנשים ראו את ההתכתבויות אי פעם.

עד כה הארי ומייגן לא הגיבו בפומבי על השערורייה. סקובי הואשם בכך שהוא פועל כ"שופר" עבור הארי ומייגן, טענה שהוא הכחיש, וכתב ברשת X, לשעבר טוויטר: "אני לא חבר של מג". מקורות המקורבים לדוכסית מסאסקס, שלכאורה כתבה את שמותיהם של שני בני המשפחה במכתבים למלך צ'ארלס, התעקשו כי היא "מעולם לא התכוונה שזה יהפוך לפומבי". הם מתעקשים שתוכן המכתבים "לא הודלף למר סקובי על ידי אדם מהמחנה שלה", כך מדווח ה"טלגרף".

המלך צ'ארלס, הנסיך הארי, הנסיך וויליאם, מייגן מרקל (צילום: 	WPA Pool, getty images)
צילום: WPA Pool, getty images

השערורייה - שסקובי נאלץ להתעקש על כך שלא הייתה תעלול פרסומי - שמרה את ספרו "Endgame" בכותרות במשך יותר משבוע, שכן קטעים ממנו פורסמו בימים שלפני יציאתו לאור במגזין צרפתי, כאשר סיפור הגזענות בבית המלוכה הוא שתפס את תשומת הלב המרבית.

הארי ומייגן רמזו על כך שמישהו מבית המלוכה הביע אי נוחות בגלל צבע עורו של ארצ'י ב-2021. הם אמרו את זה במהלך ריאיון פצצתי לאופרה ווינפרי, שהתנהל כשנה לאחר שבני הזוג עזבו את תפקידם המלכותי. "היו שיחות על 'כמה כהה' עורו של ארצ'י יהיה כשהוא ייולד" אמרה אז מייגן לאופרה. היא לא ציינה שמות ואמרה: "אני חושבת שזה יזיק להם מאוד".

הארי ומייגן בריאיון עם אופרה ווינפרי (צילום: Harpo Productions/Joe Pugliese, getty images)
הארי ומייגן בריאיון עם אופרה ווינפרי | צילום: Harpo Productions/Joe Pugliese, getty images

השמות כאמור לא הופיעו במהדורה האנגלית של הספר כשיצא לאור ביום שלישי שעבר וסקובי אף כתב פסקה שבה אמר שהוא לא יכול לנקוב בשמות לפי החוק בבריטניה. אבל השמות הופיעו בגרסה ההולנדית של הספר, מה שגרם למוציאים לאור להוריד מהמדפים עותקים שהיו במכירה. המתרגמים ההולנדים שעבדו על הכרך טוענים שה טקסט שקיבלו כלל את שני השמות ותורגם מילה במילה.

אחת מהמתרגמות, סאסקיה פיטרס, סיפרה ל-"MailOnline": "שמות בני המלוכה היו שם בשחור על גבי לבן. לא הוספתי אותם. פשוט עשיתי מה ששילמו לי לעשות וזה היה לתרגם את הספר מאנגלית להולנדית". מתרגמת נוספת, נלי קיוקלאר-אן רייסברגרן, אמרה אז ל-"The Sun": 'אנחנו מקצוענים ועשינו את זה במשך שנים. זה לא הוגן".

אומיד סקובי (צילום: 	HENRY NICHOLLS, getty images)
צילום: HENRY NICHOLLS, getty images

עיתונים בבריטניה נמנעו מלדווח על השמות לאחר שההאשמות התגלו אך המגיש פירס מורגן בחר לחשוף אותם בתוכנית הלא מצונזרת שלו ביום רביעי האחרון. מורגן הוסיף, עם זאת, שהוא לא מאמין לטענות על "הערות גזעניות". הוא אמר: "אני לא מאמין שהערות גזעניות הושמעו אי פעם על ידי מישהו ממשפחת המלוכה, ועד שלא יהיו ראיות ממשיות להערות האלה, אני לעולם לא אאמין לזה".

אחרי שסקובי ספג ביקורות רבו על ספרו, הוא הגיעה להתראיין בתוכנית BBC Newsnight, ואמר שהוא "פגוע" ו"מתוסכל" מאירועי השבוע, אבל הוא סירב להתנצל בפני בני המלוכה הנוגעים בדבר, ואמר: "זה לא ממקומי להתנצל כי אני עדיין רוצה לדעת מה קרה". הוא תיאר זאת בעבר כ"שגיאת תרגום", אך לדבריו "חקירה" מתנהלת כעת.

בריאיון, סקובי אף נשבע בחיי משפחתו שהדלפת השמות אינה 'תעלול' למכור ספרים נוספים. הוא אמר שהוא 'נפגע' מההאשמה ודחה אותה כתיאוריות קונספירציה על ידי אנשים שרוצים להאמין שהוא ב"משתף פעולה" עם הדוכסית מסאסקס.

הוא טען: "אני מתוסכל כמו כולם. הספר שכתבתי, הספר שערכתי, הספר שחתמתי עליו, לא היה עם השמות". המראיינת, ויקטוריה דרבישייר, אמרה לסקובי: "בגרסה כלשהי בטח כתבת את השמות והגרסה הלא נכונה הגיעה כנראה לאנשים האחראים על הזכויות ברחבי העולם, אני מניחה", סקובי לא השיב לטענה זו.