הארי ומייגן מצליחים להפתיע אותנו בכל פעם מחדש. הפעם, מסמכי תשלומי מס של קרן Archewel חושפים כי בני הזוג שכרו את שירותיה של יועצת אסטרטגית שעבדה בעבר צמוד צמוד למישל אובמה. יכול מאוד להיות שהם פשוט רצו לעבוד עם הטובה ביותר, אבל יש החושדים שזה מסמל את תחילת דרכה של מייגן מרקל בחיים הציבוריים. 

מסמכי תשלומי מס של קרן Archewell, הקרן של הארי ומייגן, לשנת 2021 - פורסמו לציבור בחודש שעבר, וחשפו כי בני הזוג המלכותיים הוציאו מאות אלפי דולרים על ייעוץ אסטרטגי ליחסי ציבור. קצת יותר מ-215,000 דולר הועברו לחברה בשם Invisible Hand (היד הנעלמה), המתמחה בהשפעה חברתית ותרבותית ומציעה מגוון רחב של שירותים הקשורים ליחסי ציבור.

מייגן מרקל (צילום: Chris Jackson/Getty Images)
צילום: Chris Jackson/Getty Images

עם זאת, מה שמשך את תשומת הלב היו 110 אלף דולר ששולמו לחברה בשם KMLSA - סוכנות יחסי ציבור מיושנת וטובה שבסיסה ליד סן דייגו, קליפורניה. המובילה בארגון הזה היא לא אחרת מאשר קייטי מק'קורמיק-ליוולד, שקשורה ישירות לזוג אובמה. היא הייתה למעשה הדוברת של מישל אובמה במשך זמן מה, ועבדה רשמית עבור הגברת הראשונה לשעבר מ-2007 עד 2011. היא גם סיפקה עבודת יחסי ציבור עבור הילרי קלינטון בעבר, וגם לג'ון קרי - שניהם דמויות פוליטיות ביותר.

המטרה הרשמית לשמה הקרן של הארי ומייגן השתמשו בשירותיה של מק'קורמיק-ליוולד היא "תמיכה אסטרטגית ליחסי ציבור להשפעה חברתית". זה אומנם יכול להתפרש במיליון דרכים שונות, אבל חלק לוקחים את זה כסימן פוטנציאלי לכך שמייגן עצמה עשויה להתכונן לתפקידים ציבוריים - והיא שוכרת את האנשים הטובים ביותר בעולם שידריכו אותה.

קייטי מק'קורמיק ליוולד (צילום: 	Emma McIntyre, getty images)
קייטי מק'קורמיק ליוולד | צילום: Emma McIntyre, getty images

כמובן, זה יכול גם להיות קשור רק לדרמה המלכותית שלהם. אנחנו יודעים שמייגן והארי נמצאים עד הברכיים בעבודת הפילנתרופיה שלהם, וייעוץ יחסי הציבור יכול בקלות להיות גם על זה. אבל, באותה מידה, אנחנו גם יודעים שמייגן עוסקת במטרות חברתיות רבות - ואין מקום טוב יותר לתמוך ולהילחם למענם מאשר בזירה הפוליטית.

מייגן מרקל (צילום:  Chris Jackson Getty Images for the Invictus Games Foundation)
צילום: Chris Jackson Getty Images for the Invictus Games Foundation