"אני לא רוצה למות": כוכבת "בוורלי הילס 90210" ו"מכושפות" שאנן דוהרטי, מתמודדת כבר שנים עם סרטן השד. בשנת 2015 היא אובחנה לראשונה ולאחר שרשרת טיפולים ארוכה, לאחר שנתיים, בישרה שהמחלה נמצאת בנסיגה. בשנת 2020 היא סיפרה שהסרטן חזר ושהוא בשלב מתקדם וכעת היא מודה בריאיון למגזין PEOPLE שהמחלה, שנמצאת בשלב 4, התפשטה לעצמותיה. יחד עם זאת, לא נראה שהיא מתכוונת לוותר.

"לא סיימתי לחיות, לא סיימתי לאהוב, לא סיימתי ליצור. לא סיימתי בתקווה לשנות דברים לטובה", אמרה דוהרטי בת ה-52, שמקבלת בימים אלה טיפולים אינטנסיביים. "כשאתה שואל את עצמך 'למה אני? למה אני חליתי בסרטן?' ואז, 'למה הסרטן שלי חזר? למה אני בשלב 4?', זה מה שמוביל אותך לחפש את המטרה הגדולה יותר בחיים", אמרה דוהרטי.

כעת, היא מקווה להעלות את המודעות לחקר הסרטן ובמקביל להראות שלאנשים עם סרטן סופני עדיין יש מה לתרום לעולם – משהו שמעניק לה משמעות עמוקה, כולל ההוכחה שהיא יכולה לעבוד, למרות האבחנה המרה. "אנשים פשוט מניחים שזה (המחלה) אומר שאתה לא יכול ללכת, אתה לא יכול לאכול, אתה לא יכול לעבוד. הם 'מוציאים' אותך בגיל מאוד מוקדם, 'סיימת - אתה בפנסיה', ואנחנו לא (סיימנו). אנחנו חיוניים, ויש לנו נקודת מבט כל כך שונה על החיים. אנחנו אנשים שרוצים לעבוד ולאמץ את החיים ולהמשיך להתקדם", אמרה למגזין.

ביוני שיתפה השחקנית באינסטגרם שהסרטן התפשט למוחה וכי חמישה חודשים קודם לכן נותחה להסרת הגידול. "זה בהחלט היה אחד הדברים המפחידים ביותר שעברתי בחיי", ציינה. אלא שכאמור, זה לא מה ששובר אותה. "אני מתעוררת והולכת לישון מודה לאלוהים, מתפללת על הדברים שחשובים לי בלי לבקש יותר מדי. זה מחבר אותי לכוח גבוה יותר ולרוחניות. האמונה שלי היא המנטרה שלי". או כמו שציינה, כשיש לך את המחלה, הכל נוקב יותר – וגם השמיים כחולים יותר.

"אני יודעת שזה נשמע דביק ומטורף, אבל אתה פשוט מודע יותר להכל ואתה מרגיש כל כך מבורך. אנחנו האנשים שהכי רוצים לעבוד כי אנחנו פשוט אסירי תודה על כל שנייה, כל שעה, כל יום שאנחנו יכולים להיות כאן", הוסיפה. בנוסף, מקווה דוהרטי להיכנס לניסויים קליניים עם פיתוח טיפולים חדשניים. "זה מטורף בעיניי שעדיין אין לנו תרופה", כפי שאמרה.

המסע של השחקנית לאורך המחלה הוביל אותה, כפי שסיפרה, להרהר בתמונה הגדולה של חייה - נושא שהיא מתכוונת לחקור ממש בקרוב בפודקאסט חדש, שם תדבר על קריירה, משטר הבריאות שלה – ומערכות יחסים. כשברקע, האכזבה הגדולה מבעלה מזה 12 שנים קורט איזווארינקו, ודיווחים על כך שהוא בוגד בה שהגיעו באפריל האחרון, בעודה עוברת טיפולים לא נעימים, שהובילו להגשת מסמכי גירושים לפני מספר חודשים.