אחרי הנתק הארוך ביניהם שקרה בעקבות ספר הזיכרונות של הארי והדוקו שלו ושל מייגן, הנסיך שוחח מלב אל לב עם צ'ארלס ורצה להראות "תמיכה באביו" על ידי השתתפות בהכתרה. לאחר הרבה ספקולציות, סוף סוף הוכרז השבוע שהארי בסופו של דבר יהיה נוכח בטקס ההכתרה של אביו במנזר וסטמינסטר ב-6 במאי, אבל בעוד שצ'ארלס והארי אכן ניהלו שיחה שבה נראה שהם מיישבים חלק מהמחלוקות ביניהם, נושא הנסיך וויליאם לא נדון.

הארי, שחשף את מערכת היחסים הבעייתית שלו עם משפחת המלוכה בסרט הדוקומנטרי השנוי במחלוקת שלו בנטפליקס ובאוטוביוגרפיה "Spare", יתייצב לצד בני משפחתו, כולל וויליאם וקייט, בהכתרה. אבל הוא צפוי להגיע רק לביקור קצר לטובת טקס עצמו ולא מעבר. כל זאת בעוד מייגן מרקל נשארת מאחור בקליפורניה כדי לטפל בילדיהם הנסיך ארצ'י והנסיכה ליליבת.

הנסיך הארי, המלך צ'ארלס (צילום: Samir Hussein, getty images)
צילום: Samir Hussein, getty images

אינגריד סוורד, עורכת מגזין Majesty, אמרה למגזין "Sun": "הגיוני שהארי ירצה להתערבב עם משפחתו מתוך נימוס, לא משנה כמה זה עלול להיות קשה עבורו". היא הוסיפה: "אני שמחה שהוא דיבר עם אביו, מה שהקל על ההתקרבות. צ'ארלס יקבל את פני בנו, אך אני חושבת שהיחסים שלו עם וויליאם ידוברו בזמן אחר".

עם זאת, ההערכה היא שהמלך מאושר מכך שהארי יגיע להכתרה, על פי מקור מלכותי. המקורב אמר: "המלך דיבר בעבר על כך שהוא אוהב את שני בניו, וזה עדיין המצב. הארי היה מתחרט מאוד אם לא היה מגיע לטקס".
יום ההולדת של ארצ'י סיפק את התירוץ המושלם עבור מייגן להישאר מאחור, ועם כל מה שקרה, זה כנראה הדבר הנכון לעשות".

הנסיך הארי, הנסיך וויליאם (צילום: 	WPA Pool , getty images)
צילום: WPA Pool , getty images

ההכתרה תהיה הופעתו הראשונה של הארי בסביבה פומבית עם צ'ארלס, קמילה, וויליאם וקייט מאז שהוא הטיח בהם האשמות בספר הזיכרונות שלו, Spare, שפורסם בינואר. מקור מלכותי אמר ש"צפוי לחלוטין" שהארי ישהה בקוטג' פרוגמור בזמן ההכתרה, אותו הוא ומייגן הורו לפנות מוקדם יותר השנה, זאת מכיוון שהמלך העניק לו דחייה עד לאחר ההכתרה.

הנסיך הארי, מייגן מרקל, ארצ'י (צילום: Pool/Samir Hussein/WireImage via GettyImages)
צילום: Pool/Samir Hussein/WireImage via GettyImages