כבר שנים שדם רע שורר בין טיילור סוויפט לקניה ווסט. אלא שהשבוע חשפה הזמרת במהלך ריאיון למגזין TIME, אליו נבחרה לאשת השנה 2023, כמה פרטים עלומים בנוגע לביף הוותיק והפומבי שהיה לה לפני כמה שנים טובות עם ווסט - כשהיא פותחת הפעם חזית מחודשת עם אשתו לשעבר, קים קרדשיאן. "היא הורידה אותי נפשית", אמרה סוויפט בריאיון. "אל תטעו, הקריירה שלי נלקחה ממני", הוסיפה על ההשלכות של אותו עימות, שלדבריה הוביל אותה להרגיש "מוות בקריירה".

נזכיר שבשנת 2016 כתב קניה את השיר הפרובוקטיבי שלו Famous, שכלל כמה מילים וולגריות במיוחד על סוויפט, אז כוכבת עולה. בין היתר ציין כי יש סיכוי שיום אחד הם יקיימו יחסי מין ושהוא "הפך את הכלבה הזאת למפורסמת". קניה טען אז כי סוויפט אישרה את ההתייחסות הפרובוקטיבית אליה בשיר, עניין שהכחישה נחרצות. קים, בתגובה, שחררה אז הקלטה של שיחה ביניהן, שחרפנה את טיילור - שטענה כי היא הוקלטה "באופן לא חוקי". עניין עליו הגיבה קים, שוב, הפעם כשכינתה את סוויפט "שקרנית".

טיילור סוויפט (צילום: צילום מחשבון ה-X של מגזין "טיים")
טיילור סוויפט על שער מגזין TIME | צילום: צילום מחשבון ה-X של מגזין "טיים"

מעבר לפרטים שכיכבו במדורי הרכילות, ההשלכות של העימות הזה גבו מחיר נפשי קשה מסוויפט, שמכוונת עכשיו חיצים לקים. "יש כאן הפללה מתוכננת לחלוטין שהושגה באמצעות שיחת טלפון שהוקלטה באופן לא חוקי, אותה קים קרדשיאן ערכה ואז שחררה כדי לומר לכולם שאני שקרנית", אמרה הזמרת בת ה-33 על ההקלטה. "זה הוריד אותי פסיכולוגית למקום שמעולם לא הייתי בו", הוסיפה – אך זה לא נגמר שם.

"עברתי למדינה אחרת", ציינה סוויפט בריאיון. "לא עזבתי את ביתי השכור במשך שנה ופחדתי להיכנס לשיחות טלפון", אמרה. למרות שלא פירטה לאן עברה, בסוף 2016 החלה הזמרת לצאת עם השחקן הבריטי ג'ו אלווין, והשמועות בהתאם היו כי עברה ללונדון כדי לבלות איתו יותר זמן. ובאמת, במהלך אותה תקופה, נעלמה סוויפט כמעט לחלוטין מהרדאר - מה שלדבריה נבע מהמשבר ההוא שחוותה.

קים קרדשיאן וקניה ווסט (צילום:  JStone / Shutterstock.com)
קים וקניה כשעוד היו נשואים. בביף ותיק עם סוויפט | צילום: JStone / Shutterstock.com

"הרחקתי את רוב האנשים בחיי כי לא סמכתי על אף אחד יותר. הייתי מאוד מאוד ירודה", סיפרה סוויפט על הריב, שהתחיל כשהייתה בת 19 בלבד, בטקס פרסי הווידיאו של MTV ב-2009. קניה התפרץ לבמה כשסוויפט נאמה, אחרי שזכתה בפרס הקליפ הטוב ביותר, ואמר כי הוא "שמח בשבילה" - אבל שלביונסה היה את אחד הקליפים הטובים ביותר בכל הזמנים.

עשור לאחר מכן, התייחסה קים למתיחות בין השתיים וטענה כי היא לא קיימת: "אנחנו אחרי זה. אני מרגישה שכולנו המשכנו הלאה". בשנה שעברה היא אפילו נשאלה בריאיון מה השיר האהוב עליה של סוויפט, וענתה שהיא אוהבת לא מעט כי "כולם סופר מתוקים וקליטים". אלא שסוויפט, כאמור, לא חולקת עם קים את התחושות החיוביות. "יש דבר אחד שלמדתי", סיכמה סוויפט. "התגובה שלי לכל דבר שקורה, טוב או רע, היא להמשיך לעשות דברים, להמשיך לעשות אומנות". עניין שככל הנראה השתלם לה; בעוד שנבחרה להיות אשת השנה במגזין הנחשב, ווסט בן ה-46 ובעלה לשעבר של קים, הפסיד לאחרונה שלל עסקאות לאחר שורה של התבטאויות אנטישמיות.