המלחמה בין רוסיה ואוקראינה רק הולכת ומחריפה, ואחרי שהשבוע נחרדו בעולם מתמונות הזוועה מהטבח הרוסי בבוצ'ה, כעת נערכים במדינה לשורת סנקציות חריפות מהמערב. כנראה שעל מנת להיערך למגבלות שיוטלו על בעלי ובעלות ההון הרוסיים, בקבוצת המדיה בה עובדת המאהבת של פוטין נערכים מראש – והסירו אותה מהאתר.

על אלינה קבייבה סיפרנו לכם לראשונה לפני כחודש, כאשר אתר Page Six דיווחו שהיא ברחה מהמדינה יחד עם ארבעת ילדיהם המשותפים. בימים אלה, כך על פי מקורבים, קבייבה עדיין שוהה בדירת מסתור בשוויץ, אבל כעת נעלמה באופן מסתורי ודרמטי מהאתר של קבוצת המדיה הלאומית הרוסית – בה היא עובדת כיו"ר הדירקטוריון.

שמה ותמונתה של קבייבה התנוססו באתר בגאווה עד שנעלמו באורח פלא במהלך השעות האחרונות. בעולם מעריכים שמדובר בניסיון לחסוך מקבוצת המדיה סנקציות מערביות, וזאת אחרי טענותיו של מנהיג האופוזיציה הכלוא, אלכסיי נבלני, שדרש מהמערב לפעול נגד "תקשורת התעמולה" של הקרמלין.

לא ברור אם קבייבה פוטרה מהקבוצה או ששמה רק הוסר מהאתר, אבל על פי דיווחים בחו"ל, הכנסותיה השנתיות מהתפקיד עמדו על כעשרה מיליון דולר בשנה. ברשת כבר ממהרים לחגוג את המהלך האחרון של הקבוצה, ומקווים שהסרתה מהאתר מצביעה על נסיגה כלשהי בגזרה הרוסית.