כשבועיים חלפו מאז שסיפרנו לכם שאלינה קבייבה, "המאהבת הסודית" של פוטין, ברחה מרוסיה לדירת מסתור בשוויץ. מאז קבייבה עלתה לכותרות לא פעם, כשרבים הביעו פליאה מהיעד אליו היא נסה, וכעת מתנגדי פוטין מרוסיה, אוקראינה ובלרוס יוצאים בדרישה חד משמעית לשוויץ: גרשו את קבייבה מהמדינה.

הדיילי מייל הבריטי מדווח כי מתנגדי השליט הרוסי פנו עם עצומה לממשלת שוויץ, בבקשה שיגרשו את קבייבה בחזרה למדינה. קבייבה, כך על פי הדיווחים, נמצאת בדירת מסתור בשוויץ יחד עם ארבעת הילדים שהביאה לעולם עם פוטין, ולמעלה מ-55 אלף איש הסכימו כי יש להשיב אותה למדינה.

"אנחנו, אזרחי רוסיה, בלארוס ואוקראינה, שסובלות כעת סבל עצום, מתאחדים כדי לפנות לשלטונות שוויץ", נכתב בעצומה. "אלינה קבייבה מסתתרת מההשלכות של הסנקציות שהוטלו על הפדרציה הרוסית בשוויץ. היא בת הזוג המועדפת של הרודן ההזוי ופושע המלחמה, שתוקף את אוקראינה בשבועות האחרונים.. מכיוון שהיא תומכת בפעילויות חברתיות ברוסיה, היא ניסתה להרגיל את האזרחים הרוסים למציאות של סנקציות לאחר 2014, והכריזה באופן אישי: 'ככל שזה נהיה גרוע יותר, כך ייטב לנו'".

החותמים פנו באופן ישיר לממשלת שוויץ, וכתבו כי "לראשונה בהיסטוריה המודרנית ארצכם הפרה את הניטרליות שלה, מה שהיא אפילו לא עשתה מול גרמניה הנאצית במאה ה-20. עכשיו אתם מאפשרים לפילגש ולילדיה להסתתר בגבולות המדינה? אנחנו רוצים להזכיר שאלינה קבייבה היא לא רק אישה שהכתימה את עצמה בקשר עם הדיקטטור הרוסי, אלא גם פושעת נגד האנושות. בזמנים כאלה, מלאים בחוסר ודאות, אתם חייבים להיות חמורים במעשיכם וביחס למרוויחים מהמשטר של פוטין. הגיע הזמן להפגיש מחדש את אווה בראון עם הפיהרר שלה".