טקס פרסי האוסקר נערך הלילה בהוליווד, כשהוא מאגד כמדי שנה את כל הכוכבים והכוכבות הכי גדולים בעולם. הטקס הלילה הפך לאחד הטקסים המדוברים של השנים האחרונות, כשוויל סמית' תקף בשידור חי את כריס רוק, אחרי שזה התבדח על אשתו. אחרי שחבריו תועדו כשהם מנסים להרגיע אותו והתנצלות פומבית על הבמה, כעת בנו של סמית', ג'יידן, מגיב לראשונה לאירוע האלים.

כזכור, הקומיקאי כריס רוק עלה להגיש את פרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר בטקס, אך לפני שהכריז על הסרט הזוכה, החליט רוק להריץ בדיחה על השחקנית ג'יידה פינקט סמית' - בת זוגו של סמית' ואם בנותיו. רוק התבדח על התקרחותה של ג'יידה פינקט לאחר שזו שיתפה בעבר בגלוי כי היא מתמודדת עם אלופציה – מחלה שגורמת להתקרחות, וסמית' עלה על הבמה – וסטר לרוק.

בעקבות התקרית השידור הופסק, ולאחר מכן סמית' זכה בפרס השחקן הטוב ביותר על תפקידו בסרט "משפחה מנצחת". כשעלה לקבל את הפרס הוא התנצל והודה לקהל בדמעות. "אני רוצה להתנצל בפני האקדמיה. אני רוצה להתנצל בפני כל המועמדים", ובסוף דבריו הוסיף "תודה, אני מקווה שהאקדמיה תזמין אותי בחזרה".

רגע אחרי שידור הנאום, בנו בן ה-23 של סמית', ג'יידן, הגיב בטוויטר שלו לדרמה. "ככה אנחנו עושים את זה", הוא צייץ כשהוא מתייחס, ככל הנראה, לסטירה שאביו נתן לרוק. לאחר מכן, כשסמית' עלה לבמה ובכה, צייץ בנו כי "הנאום גרם לי לבכות", אך מחק את הציוץ דקות לאחר מכן.

ברגעים אלה נבחנת האפשרות לפסול את זכייתו של סמית' בפרס, מאחר שהתקיפה סותרת את הקוד האתי של האקדמיה שנקבע בשנת 2017. מנכ"לית האקדמיה האמריקאית לקולנוע דון הדסון, כתבה אז לחברי האקדמיה כי "בנוסף להישגים מקצועיים יוצאי דופן בתחום הקולנוע, אנו מצפים מהחברים לעמוד בדרישות המוסריות ולנהוג על פי הערכים שלנו, שכוללים את כבוד האדם, האינקלוסיביות ויצירת אווירה תומכת ויצירתית". הדסון אמרה אז: "אין מקום באקדמיה לאנשים שמנצלים את מעמדם וכוחם ושאינם עומדים בסטנדרטים של הוגנות. האקדמיה מתנגדת לכל סוג של אלימות, התעללות, הטרדה ואפליה".