בתחילת השבוע פורסם בתוכנית "חשיפה" עם חיים אתגר תחקיר קשה לצפייה, ובו מספר נשים סיפרו על הטרדות והתנהלות בעייתית לכאורה מצידו של מאמן הכדורגל הישראלי, אברהם גרנט. התחקיר על גרנט, שאימן בעברו את הקבוצות האנגליות צ'לסי, פורטסמות' ווסטהאם יונייטד, הצליח לעורר סערה לא קטנה בארץ – אבל כעת היא מגיעה גם לממלכה הבריטית.

עם פרסום התחקיר בקשת 12, אתרי החדשות הבריטיים החלו לסקר במרץ את התפתחות האירועים. "מנהל קבוצת צ'לסי לשעבר, אברהם גרנט, נאשם במספר מקרים של הטרדות מיניות בתוכנית דוקומנטרית ישראלית", נכתב בדיילי מייל הבריטי. "גרנט בן ה-66, שהוביל את צ'לסי לגמר ליגת האלופות בשנת 2008, הגיב לטענות שעלו בתחקיר – והתנצל בפני כל מי שהרגישה לא בנוח מהתנהגותו".

חוץ מתגובתו לתחקיר של חיים אתגר, גרנט גם מסר תגובה לאתר חדשות הספורט הבריטי SportMail, וטען כי "מעולם לא כפיתי את עצמי בצורה פיזית ואגרסיבית על אישה, או על כל אדם. כל מערכת יחסים מינית שהייתה לי התנהלה בהסכמה".

זמן לא רב אחרי שהתחקיר הגיע לאתרי החדשות מעבר לים – הטענות על ההטרדות לכאורה הגיעו לזירת הרשתות החברתיות. צייצן אלמוני טען כי "היה רודף אחרי נשים בכל רחבי לונדון, זה היה סוד", ואחר הוסיף "מדובר בעוד סיפור קודר שמראה כמה עולם הכדורגל עוין כלפי נשים".

כזכור, בתחקיר טענו מספר נשים שונות לקשרים מיניים בלתי הולמים עם גרנט. אחת מהן, חיילת משוחררת בת 21 בלבד, פנתה לפני כשנה וחצי למאמן הישראלי בתקווה שיסייע לה למצוא עבודה. ביוני 2021 הוא הזמין אותה אליו לדירה בתל אביב. "הוא אמר לי 'תרגישי בנוח, תורידי בגדים', חשבתי שהוא צוחק. ישבתי רחוק ממנו, בקצה של הספה. הוא ביקש שאתקרב וניסה לחבק אותי, ממש תפס אותי ולא שחרר. הרגשתי חוסר נוחות, הוא שם את היד שלו על הירך שלי ואני זוכרת שמיד הזזתי את היד שלו, ניסיתי להרחיק אותו ממני והוא כל הזמן ניסה להתקרב. אחרי כמה שניות של שיחה, הוא תפס אותי בצוואר, כאילו חונק אותי, הסיט לי את הראש וניסה לנשק אותי בכוח. רעדתי ומיד אמרתי לו 'לא'. לא יודעת למה לא קמתי והלכתי באותו רגע, הרגשתי קפואה, כלואה".

 

אברהם גרנט מסר בתגובה לפרסום תחקיר "חשיפה": "במשך כל שנות חיי האישיים והמקצועיים ראיתי לנגד עיניי מעל כל ההישגים וההצלחות חשיבות עליונה להישאר בן אדם לפעול ביושר ולתת כבוד לכל אישה ואיש באשר הם. אני איש של אנשים, איש של חברויות ולאורך השנים קיימתי קשרים עם נשים. בכל קשריי אלו השתדלתי מאוד לנהוג בכבוד ובחברות ומעולם לא התכוונתי לנהוג בחוסר הוגנות או לפגוע בצורה כלשהי באף אישה. מי שחשה אי נוחות או שנפגעה ממני, אני מצטער על כך ומתנצל מעומק ליבי".