View this post on Instagram

A post shared by NAACP (@naacp) on

לפני כשבועיים קמנו לבוקר משונה למדי: קים קרדשיאן, האישה שהפכה את הסלפי, האינסטגרם והפייסבוק לעסק רווחי, הודיעה שהיא תעזוב את הרשתות החברתיות האהובות עליה למשך 24 שעות. "אני אוהבת לתקשר אתכם דרך הפייסבוק והאינסטגרם, אבל אני לא יכולה להמשיך לשתוק", היא כתבה. "הפלטפורמות האלה ממשיכות לאפשר הפצת שנאה, תעמולה, וידיעות כוזבות, שנוצרות על ידי קבוצות שמטרתן לפלג את אמריקה".

קים הצטרפה לרשימה הולכת וגדלה של חברות ענק וסלבס מכל רחבי העולם שהתגייסו לתנועת המחאה נגד פייסבוק, העונה לשם Stop Hate For Profit (די לשנאה תמורת רווח). התנועה שמה לה למטרה לצאת נגד האלגוריתם של פייסבוק, שמחזיקה בבעלותה גם את אינסטגרם, בטענה שהוא מקדם תכנים של גילויי שנאה, אלימות וגזענות. עשרות כוכבים מטרידים ברגעים אלה את מנוחתו של מארק צוקרברג, כשהם מנסים להביא לשינוי המדיניות. אלו הם רק חלק קטן מהם:

View this post on Instagram

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

גל גדות

ביום המחאה שהקמפיין הגדיר, ה-16 בספטמבר, הוונדר וומן שלנו החליטה להצטרף למלחמה בכוחות האופל האינטרנטיים והשביתה את חשבון האינסטגרם שלה ל-24 שעות. "אני מרגישה יותר קרובה אליכם שאנחנו מתקשרים באמצעות הרשתות החברתיות, אבל אני לא יכולה לשבת מהצד ולראות איך פייסבוק מאפשרת לשנאה ולהקצנה להתפשט מהר יותא מאי פעם", היא כתבה, והשאירה את 42.9 מיליון העוקבים שלה בציפייה מתוחה לקראת הפוסט הבא.

View this post on Instagram

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

נעמי קמפבל

דוגמנית העל נעמי קמפבל מקפידה לשתף את 9.6 מיליון העוקבים שלה על הנעשה בחייה, אך החל מה-16 בספטמבר, ובמשך שבוע ימים, הכוכבת שיתפה בעמוד האינסטגרם שלה מידע רב על פעילות התנועה, והקפיאה אף היא את החשבונות שלה למשך 24 שעות. כשחזרה – היא חזרה זועמת מתמיד. "במשך שנים, פייסבוק הטילה חורבן על קהילות בכך שאפשרה לגזענות ולשנאה לפרוח בפלטפורמות שלה. הגיע הזמן שזה יגמר", היא כתבה. "הצטרפו אליי והשמיעו את קולכם. הגיע הזמן שפייסבוק תפסיק להפיץ שנאה ולהסית לאלימות".

View this post on Instagram

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

ליאונרדו דיקפריו

חוץ מהיותו ה-אקס של ה-בר, ליאונרדו דיקפריו מתפעל עמוד אינסטגרם מרשים ובו 46.6 מיליון עוקבים נלהבים. ליאו מקפיד לפרסם תכנים פוליטיים וחברתיים, ולכן קפץ על הרכבת והצטרף בחדווה למחאה נגד פייסבוק. חוץ מפוסטים רבים שמקדמים את הקמפיין, ליאו גם שיתף את הנאום המוחץ של סשה ברון כהן – שלקח את המאבק צעד אחד קדימה. "אני משתמש בפייסבוק ובאינסטגרם, אבל אני רוצה שזה יהיה כוח חיובי – לא כוח שונא, אלים ומטעה", הוא כתב. "זו הזדמנות עבור פייסבוק, שיעבדו עם הארגונים ועם החברה כדי להפוך את הפלטפורמה לטובה ובטוחה עבור כולם".

View this post on Instagram

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

דמי לובאטו

הזמרת האהובה מתמודדת בימים אלה עם פרידה דרמטית מהארוס שלה, אך רגע לפני שמערכת היחסים הרומנטית שלה נגמרה – היא השיקה מערכת יחסים עוינת למדי מול פייסבוק. "אי אפשר להתעלם יותר מהשנאה שמופצת בלי הפסקה. כל המידע הכוזב שמופת עכשיו עושה נזק עצום", היא כתבה. "אני מצטרפת לארגון זכויות האדם ואמנע מפרסום בעמוד האינסטגרם שלי ל-24 שעות".

View this post on Instagram

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on

גווינת' פאלטרו

שחקנית הקלונוע האהובה מתפעלת כבר שנים ארוכות חשבון אינסטגרם מרשים, ובו 7.5 מיליון עוקבים. בין תמונות עירום לקידום המותג שלה, גווינת' מצאה את הזמן להקפיא את חשבון האינסטגרם שלה, ולהצטרף למחאה בשנאה.

View this post on Instagram

A post shared by Orlando Bloom (@orlandobloom) on

קייטי פרי ואורלנדו בלום

קייטי פרי הביאה לעולם את בתה הראשונה, דייזי, לפני שבועות ספורים, אבל היא ובן הזוג, אורלנדו בלום – היו חייבים לעשות מעשה מול השנאה שפייסבוק מאפשרת להפיץ. השניים השביתו את חשבונות האינסטגרם שלהם ב-16 בספטמבר, והפיצו את המסר למספר המכובד של 111 מיליון העוקבים שלהם.

View this post on Instagram

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on

קארה דלווין

לקולות העידוד, הלייקים והתגובות של קייטי ואורלנדו, גם קארה דלווין השביתה את חשבון האינסטגרם שלה ל-24 שעות. "הרשת החברתית צריכה להיות מקום שבו אנחנו מתקשרים, מביעים את עצמנו ומתחברים – לא מקום מלא בשנאה, פייק ניוז, אפליה ובריונות", היא כתבה ל- 44.1 מיליון העוקבים שלה.

View this post on Instagram

A post shared by Ashton Kutcher (@aplusk) on

אשטון קוצ'ר

בזמן הקורונה היה לאשטון קוצ'ר זמן רב לעצמו, ובו הוא השיק עם בת הזוג, מילה קוניס, יין בוטיק, שוטט ברשתות החברתיות והזדעזע מהשנאה שראה. זו בדיוק הסיבה שגם הוא הצטרף לגל המחאה נגד פייסבוק, והשבית את החשבון שלו ל-24 שעות. "הכלים האלה לא נבנו כדי להפיץ שנאה ואלימות, אבל כשקמפיינים ואנשים מרוויחים מההתנהגות הזו – זו נעשית האחריות שלהם לטפל בניצול".