הנסיך הארי ומייגן מרקל עזבו את משפחת המלוכה לפני קרוב לשנתיים, ומאז הם משתדלים להיות מעורבים בסוגיות פוליטיות וחברתיות שונות. כעת, כארבעה חודשים אחרי שילדה את בתה השניה, מייגן שלחה מכתב לבכירים בממשל האמריקני - וכתבה בכנות נוגעת ללב.

מייגן פנתה על פני שני עמודים לבכירים בממשל האמריקני בנוגע לחופשות לידה בתשלום במדינה. אשתו של הנסיך הארי הבהירה כי היא כותבת את המכתב "לא כנבחרת ציבור או כפוליטיקאית, אלא כאזרחית מעורבת, הורה ואמא". במהלך הכתיבה מייגן דיברה בכנות רבה על הילדות שלה ועל הלידה הטרייה של ליליבת, תוך שהיא חותרת לשורה התחתונה - חופשת לידה בתשלום היא זכות לאומית.

"כשגדלתי אכלתי בבר הסלטים, שמכר סלט ב-4.99 דולר", היא כתבה. "אולי זה עלה אז פחות, אבל מה שאני זוכרת בבירור זו התחושה: ידעתי כמה קשה ההורים שלי עבדו כדי להרשות לי סלט ב-5 דולר. לאכול בחוץ היה משהו מיוחד, והרגשתי בת מזל. כשהייתי הולכת עם הבנות מהצופים לארוחת ערב חגיגית היינו חוזרות לבר הסלטים או למפעל הספגטי הישן - כי זה מה שהמשפחות שלנו יכלו להרשות לנו".

"התחלתי לעבוד (בחנות הפרוזן יוגורט המקומית) בגיל 13. ניקיתי שולחנות, עשיתי בייביסיטר ועבודות בכמה עבודות. עבדתי כל חיי וחסכתי מתי והיכן שיכולתי - אבל אפילו זה היה מותרות - כי בדרך כלל זה היה להסתדר ולהספיק כדי לשלם את שכר הדירה שלי ולהכניס דלק לרכב שלי", היא כתבה. "אני בטוחה שלרבים מכם יש גרסה משלהם לסיפור שלי. אנשים במדינה שלנו עובדים קשה להפליא רק כדי להשיג הוגנות ושווין. רבות מהמערכות הכלכליות שלנו עברו את תאריך התפוגה שלהן, ויותר מדי אמריקאים נאלצים לחסוך בכל הנוגע למה שחשוב להם".

"ביוני קיבלנו אני ובעלי את הילדה השניה שלנו. כמו הורים רבים, שמחנו מאוד. כמו הורים רבים, היינו המומים. כמו הורים מעטים, לא התעמתנו עם המציאות הקשה של התלבטות בחודשים הקריטיים הראשונים עם התינוק שלנו אם לחזור לעבודה. ידענו שנוכל לקחת אותה הביתה בשלב החיוני (והקדוש) הזה, ולהקדיש הכל לילדים שלנו ולמשפחתנו. ידענו שעל ידי כך לא נצטרך לעשות בחירות בלתי אפשריות בנוגע לטיפול בילדים, לעבודה ולטיפול רפואי שכל כך הרבה אנשים צריכים לעשות כל יום. אף משפחה לא צריכה להתמודד עם החלטות אלה. אף משפחה לא צריכה לבחור בין פרסנה לבין החופש לדאוג לילדיהם. אני כותבת לכם בשם מיליוני משפחות אמריקאיות כדי לומר שחופשה בתשלום לא צריכה להיות מקום להתפשרות או למשא ומתן. זו צריכה להיות זכות לאומית, ולא אופציה".