הרשעתן של בר וציפי רפאלי הסעירה את עולם הבידור המקומי, אך עוררה הדים בכל רחבי העולם. השתיים הורשעו בהעלמות מס של 34 מיליון שקלים. נגזרו עליהן קנסות של 2.5 מיליון שקלים כל אחת, על ציפי 16 חודשי מאסר בפועל ועל בר תשעה חודשי עבודות שירות.

אתמול, אחרי שבית המשפט אישר כי ציפי רפאלי תחל לרצות את עונשה בכלא "נווה תרצה" מיד לאחר ראש השנה, הצהובונים ברחבי העולם שוב געשו מהידיעה המסחררת – ונכנסו לעומק הסיפור. "דוגמנית העל הישראלית והאקסית של ליאונרדו דיקפריובר רפאלי, נידונה לתשעת חודשי עבודות שירות בגין העלמות מס", נכתב בסאן האמריקני. "דוגמנית השער של ספורט אילוסטרייטד הואשמה בניסיון להסתיר את ההכנסות שלה, בטענה שהייתה בחו"ל עם בן זוגה לשעבר".

בכתבה המשיכו ופירטו על העבירות של בר ואמה, ונכנסו לעובי הקורה בכל הקשור למרקה. "העבירות מתמקדות במקום מגוריה של בר לפני שנים, בזמן שהייתה בשיא קריירת הדוגמנות שלה", נכתב. "על פי חוק המס בישראל, התושבות נקבעת אם האדם בילה את רוב השנה הקלנדרית במדינה. בר טענה שהיא לא גרה בישראל, ולכן לא הייתה צריכה להכריז על הכנסותיה באותן שנים".

"בית המשפט בישראל קבע כי יחסיה של בר עם ליאו אינם נחשבים 'תא משפחתי', וכתוצאה מכך היא אינה יכולה לתבוע את מקום מגוריו בארה"ב כדי להימנע מתשלום המסים המלאים שהיא חייבת", דווח בפוקס ניוז. "ביוני השנה חתמו בר ואמה ציפי - ששימשה כסוכנת שלה - על הסדר טיעון עם הרשויות. בר תבצע 9 חודשי עבודות שירות, ואמה תכנס למאסר של 16 חודשים".