בעולם עוקבים מקרוב אחרי מצבה הבריאותי של המלכה אליזבת', שתחגוג באפריל הקרוב את יום הולדתה ה-96. אליזבת' אושפזה בלילה שבין רביעי לחמישי בבית החולים, רגע אחרי שסיפרנו לכם שרופאיה המליצו לה להפסיק עם הקוקטייל היומי שלה. כעת, רגע אחרי ששוחררה מבית החולים, מקורבים למלכה מספרים על איסור נוסף שקיבלה - שנוגע אף הוא לאחת האהבות הגדולות בחייה.

למלכה אליזבת' שלושה כלבים - שניים מסוג קורגי החביב עליה, ואחד נוסף מסוג דוגרי, שהוא הכלאה בין קורגי לכלב מסוג תחש. המלכה יוצאת עם הכלבים המתוקים ללא מעט טיולים ביום, בהם היא נושמת אוויר צח, נהנת מחצרות הענק של הארמון ומרגישה כאחת האדם, אבל כעת, בהנחיית רופאיה, המלכה נאלצת להפסיק.

המלכה אליזבת (צילום: WPA Pool / Pool - Gettyimages)
מוותרת על הטיול עם הכלבים. המלכה אליזבת' | צילום: WPA Pool / Pool - Gettyimages

הדיילי מייל הבריטי מדווחים כי רופאיה של המלכה הורו לה "לנוח ברצינות", אחרי שאושפזה ללילה שלם בבית החולים לצורך סדרת בדיקות לא ידועות. חוץ מהאיסור על צריכת אלכוהול, רופאיה של המלכה ביקשו ממנה להיות במנוחה טוטלית, ועל כן - גם לוותר על הטיולים היומיים עם הכלבים.

רבים בבריטניה הפנו בשבוע שעבר אצבע מאשימה לארמון, בטענה שניסו להסתיר את אישפוזה של המלכה.  בתקשורת הבריטית טענו כי הארמון פגע באמון הציבור, וטענו: "ניסיון כושל להסתיר את העובדה שהמלכה שהתה בבית החולים".

המלכה אליזבת בהצהרת הפתיחה של הפרלמנט (צילום: Chris Jackson - WPA Pool, GettyImages)
כל העיניים עליה. המלכה אליזבת' | צילום: Chris Jackson - WPA Pool, GettyImages

לאחר הכחשות שנשמעו מצד גורמים בממלכה, ניקולס וויצ'ל, הכתב של רשת BBC, טען כי עיתונאים והציבור "לא קיבלו את התמונה המלאה". "הבעיה היא שהשמועות והמידע השגוי תמיד מגיעים בהיעדר מידע נכון, מדויק ואמין". עוד לדבריו "נאמר לנו שהיא חזרה לארמון  לטירת וינדזור ומבצעת עבודות קלות. מקווים שאפשר להסתמך על מה שהארמון מספר לנו".