אתמול (ש') הובא למנוחות הנסיך פיליפ, בעלה של המלכה אליזבת', שהלך לעולמו בסוף השבוע שעבר בגיל 99. בהלוויתו האינטימית של הנסיך השתתפו כ-30 מוזמנים בלבד, בניהם נכדיו, הנסיך וויליאם והנסיך הארי – שהגיע בלי בת זוגו, מייגן מרקל. אחרי הרבה סימני שאלה שעלו בנושא, כעת מקורבים לכוכבת חושפים שהיא אמנם לא הייתה שם בגופה – אבל בהחלט הייתה שם בליבה.

כזכור, כבר בשבוע שעבר נודע שמייגן – שנמצאת בשלב מתקדם של הריונה השני – לא תגיע ללוויה של הנסיך. מקורבים לכוכבת גילו שהיה לה קשר מיוחד עם הנסיך המנוח, והוסיפו שמלבד ההמלצה של רופאיה שלא לעבור טיסה של 11 שעות בשיאו של ההריון – מייגן העדיפה לאפשר לנסיך הארי לתקן את יחסיו העכורים עם בני משפחתו, והעדיפה להישאר בביתם שבלוס אנג'לס כדי "לא להיות מרכז תשומת הלב". כעת מקרובים חושפים כי מייגן "עשתה כל מאמץ" להגיע ללוויה, ומרגע שהבינה שלא תצליח – היא הכינה תוכנית חלופית.

מייגן מרקל בשמלת הריון חדשה (צילום: instagram)
לא הגיעה בגלל הריונה המתקדם. מייגן מרקל והנסיך הארי | צילום: instagram

מייגן, כך על פי מקורבים, התעוררה בשעת לילה מאוחרת וצפתה בלוויה של הנסיך פיליפ בשידור חי שהארמון ארגנו לקרובים שנבצר מהם להגיע לטקס. כבר בתחילת השבוע נודע שבארמון התחילו להיערך סביב סוגיית ההגעה לטקס, שנערך תחת מגבלות הקורונה ובנוכחות של עשרות אנשים בודדים, וכעת מסתבר שמייגן ההריונית התעוררה יחד עם בנם בן השנתיים, ארצ'י, וצפתה איתו בטקס ההלוויה של סבו המנוח.

בטקס האינטימי נפגשו לראשונה הנסיך וויליאם והנסיך הארי, שנמצאים בשפל של כל הזמנים בכל הקשור ליחסים שלהם. הקשר בין השניים נכנס לסחרור כשהארי הודיע על עזיבת משפחת המלוכה בינואר 2020, סחרור שהלך והחמיר עד לראיון השערורייתי של הארי ומייגן אצל אופרה ווינפרי לפני כחודש, במהלכו הארי אמר שאביו ואחיו "כלואים" באמון. הפגישה הראשונה של האחים נראתה ידידותית למדי, ומקורבים הוסיפו כי הם "שמו את כל הדרמות בצד ומתרכזים כרגע באבל ובמלכה אליזבת'".