מרגע שידור הראיון של הנסיך הארי ומייגן מרקל אצל אופרה ווינפרי, רבים בבריטניה בחרו להפנות אצבע מאשימה לא קטנה כלפי השניים. במרכז ההאשמה: סבו של הנסיך הארי, הנסיך פיליפ, שהיה מאושפז באותם ימים בבית החולים, ורבים טענו שהראיון השערורייתי הוא זה שהוביל להחמרה במצבו של פיליפ.

אחרי שהטענה הופרכה פעמים רבות, מאחר ואישפוזו של פיליפ לא היה קשור כלל לראיון של השניים, כעת חברו הקרוב של הנסיך המנוח ומי שכותב את הביוגרפיה שלו, גיילז ברנדרת, מספר על הזווית של פיליפ בכל הקשור לנכדו הסורר.

Getty Images IL (צילום: Max Mumby; GettyImages IL)
הבין שאלו "החיים שלהם". הנסיך פיליפ | צילום: Max Mumby; GettyImages IL

על פי גיילז, הנסיך פיליפ נקט בגישה מבינה ומכילה למדי, אבל לא היה נטול ביקורת כלפי נכדו שעזב את משפחת המלוכה בשנה שעברה. "הוא חשב שעזיבת המשפחה ועזיבת בריטניה לארצות הברית היא לא ההחלטה הנכונה – לא עבורם ולא עבור המדינה", סיפר גיילז. "אבל בסופו של דבר הוא קיבל את ההחלטה שלהם ואמר 'אלו החיים שלהם'".

עוד הוא הוסיף כי דווקא הראיון אצל אופרה ווינפרי היה זה שהטריד את מנוחתו של פיליפ, שטען כי "כלום טוב לא יצא מזה", והוסיף שמדובר ב"טירוף". "לא הייתי מופתע כי זו בדיוק הייתה הדרך בה הוא תיאר את הראיון של הנסיך צ'ארלס והנסיכה דיאנה בשנת 1990", הוא הוסיף.