קייטלין ג'נר, כוכבת הריאליטי, הספורטאית לשעבר ואביהן של קנדל וקיילי ג'נר, הכריזה כי היא מתכננת להתמודד על תפקיד מושל קליפורניה, ולהחליף את הדמוקרט גאווין ניוסום בבחירות החוזרות שייערכו במדינה.

ג'נר, רפובליקנית וותיקה, נימקה בפוסט באינסטגרם את הסיבות להחלטה: "קליפורניה היא הבית שלי כבר כמעט 50 שנה, הגעתי לכאן מכיוון שידעתי שכל אחד, ללא קשר למוצאו או מיקומו בחיים, יכול להפוך את חלומותיו למציאות. אבל בעשור האחרון ראינו את הנצנוץ של ה'גולדן סטייט' דועך תחת שלטון מפלגה אחת, שמציבה פוליטיקה על פני התקדמות ואינטרסים מיוחדים על פני אנשים".

View this post on Instagram

A post shared by Caitlyn Jenner (@caitlynjenner)

מה שבטוח, ג'נר תקבל הרבה תשומת לב תקשורתית כיאה למעמדה הסלבריטאי, אך רבים חוששים מהצעד בשל חוסר הניסיון הפוליטי שלה. ולמרות זאת, יש לזכור כי במדינת קליפורניה נבחרו בעבר כבר שני מושלים שהיו שחקנים: רונלד רייגן וארנולד שוורצנגר - ששניהם גם רפובליקנים. 

קיילי ג'נר, קנדל ג'נר, קייטלין ג'נר (צילום: caitlynjenner, מתוך instagram)
האם קנדל וקיילי יוסיפו לטייטל שלהן "הבנות של מושל קליפורניה"? קיילי, קנדל וקייטלין ג'נר | צילום: caitlynjenner, מתוך instagram

ג'נר מצטרפת לשלושה מועמדים רפובליקנים נוספים שכבר נמצאים במירוץ נגד ניוסום: ג'ון קוקס, איש עסקים; קווין פלקונר, ראש עיריית סן דייגו לשעבר ודאג אוסה, חבר קונגרס לשעבר בארה"ב.