חיות מחמד של הסלבס תופסות לא מעט מקום בעמודי האינסטגרם שלהם - ר"ע ליהיא גרינר, שי מיקה, רתם רבי, קורל סימנוביץ' וכמובן שלומית מלכה ויהודה לוי. אך כפי שרבים מהם יודעים, חוץ מקריאות "אוווו" מצד עוקביהם, הם גם נאלצו להתמודד עם ביקורת - בייחוד מי שבחרו לקנות ולא לאמץ.

האחרון על הכוונת הוא דווקא ג'סטין ביבר, מי שרק בסוף השבוע האחרון היה עסוק בחגיגות חתונתו השנייה עם היילי בולדווין. החתן הטרי שיתף לפני פחות מחודש את מעריציו ב"רכש" האחרון שלו: זוג חתלתולים קטנים גזעיים בשם סושי וטונה, שעלו לו כ-35 אלף דולר - יותר מ-121 אלף שקלים בחישוב מהיר.

View this post on Instagram

SUSHI ON THE LEFT TUNA on the right

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

לא חלף זמן רב עד שארגון זכויות בעלי החיים PETA הבחין בידיעה הזאת גם, ובהצהרה שנמסרה למגזין "PEOPLE", יצאה סגנית הנשיא ליסה לאנג נגד הזמר. "בייבי, בייבי, בייבי, לאאאא", פתחה את דבריה לאנג ברפרור ללהיט של ביבר "Baby". "ג'סטין ביבר יכול היה להוות השראה למעריציו ברחבי העולם ולאמץ חתול מבית מחסה מקומי, במקום להזין את הביקוש המסוכן לחתולים מעורבים, לתרום למשבר אוכלוסיית היתר של בעלי החיים ולהוכיח שכשמדובר בסיוע לחיות, עמדתו עד כה היא: 'לא אכפת לי'" - רפרור לשיר נוסף של ביבר.

אם חשבתם שבשלב זה הזמר יפרסם הצהרה משלו ובה יכיר במעשיו, יתנצל ויבטיח לתרום לארגון או שניים, אתם לא רק טועים - אלא גם רחוקים שנות אור מהמציאות. "PETA יכולים לקפוץ לי", כתב הכוכב בסטורי שפירסם באינסטגרם.

"לכו תתמקדו בבעיות אמיתיות, כמו ציד לא חוקי ואלימות נגד בעלי חיים", הוסיף ואמר: "אתם משתגעים כי רציתי סוג ספציפי של חתול? לא השתגעתם כשקיבלתי את אוסקר, והוא גם לא היה כלב מאומץ. כל חיית מחמד שאנחנו משיגים חייבת להיות מאומץ? אני מאמין באימוץ חיות שניצלו, אבל אני גם חושב שיש העדפות וזאת הסיבה שיש אנשים שמרביעים. לכו להציל את האוקיינוס מכל הפלסטיק שיש בו ותעזבו את החתולים היפים שלהם לנפשם".

הביף הווירטואלי לא פסק שם, והפעם הייתה זו אינגריד ניוקירק, נשיאת PETA, שהמשיכה בתגובה נוספת ברוח של לאנג. "סורי, ג'סטין, אבל אתה חייב לחשוב יותר לעומק בנושא הזה: כשמיליוני חיות מאבדים את חייהם בכל שנה כי לא מספיק אנשים מאמצים - ובוחרים לקנות במקום - משבר אוכלוסיית היתר של בעלי החיים הופך ל'בעיה אמיתית'. זה מה ש'מבאס'" (משחק מילים על בחירתו של ביבר לשלוח אותם "to Suck it").

"אנחנו ב-PETA מפצירים בך לבלות איתנו שעה אחת בלבד במקלט חיות עירוני  - אנחנו חושבים שתבין כמה קשה להסתכל לחיות הללו בעיניים ולדעת שבגלל שאנשים משלמים למרביעים, רבים מהם ישלמו בחייהם. יש לך את הכוח להיות מודל נהדר לחיקוי בנושא הזה - ההתנהגות שלך מנחה המוני מעריצים, אז אנא ממך השתמש בה היטב". האם הוא השתכנע? אנחנו מרגישים שלא, אבל אולי מישהו מצוותו יגדיל ראש, ירים את הכפפה ויבין את הכוח הרב שיש בידיהם.

View this post on Instagram

My fam

A post shared by Justin (@kittysushiandtuna) on