אם לבני אצולה יש דם כחול בורידים, האם זה אומר שאם נצליח לשכנע את רוברט פטינסון לעשות קאמבק לשנייה לתפקיד הערפד, לנעוץ ניבים בעורק הראשי של טיילור סוויפט ולהקיז מעט מדמה, נמצא שם תערובת של רסיסי לב, קארמה רעה ועצבנית ושיירים של חציר מתקופתה כנערת אחו תמימה וחביבה?

טיילור אולי נחשבת כיום לאחת הזמרות העשירות והמצליחות, אבל היא מחזיקה גם בתואר מפוקפק הרבה יותר: דייטרית והייטרית סדרתית. לצד עשרות האקסים שהיא מתחזקת בצד אחד של השלדים בארון, בצד השני יש לה רשימה שחורה ארוכה של אוייבים שהצליחה לצבור לאורך השנים, והרשימה רק הולכת ומתארכת.

1. קייטי פרי

המתח בין השתיים התחיל כנראה בגלל ג'ון מאייר, אקס משותף שיצא עם סוויפט ב-2010 ועם פרי
ב-2012, והגיע לנקודת רתיחה ב-2014, כשפרי גנבה לכאורה רקדני ליווי מסיבוב ההופעות של סוויפט. למרות שמעולם לא עשו שימוש בשמות המפורשים האחת של השנייה או אישרו את הסכסוך, מאז השתיים לא מפסיקות ללכלך אחת על השנייה בציוצים, שירים וראיונות. לחגיגה הצטרף לאחרונה האקס קלווין האריס שצייץ שהוא לא מוכן להיות הקייטי פרי הבאה שסוויפט תקבור.


2. קים קרדשיאן וקניה ווסט

סוויפט וקניה הצליבו חרבות לראשונה בטקס פרסי הוידיאו של MTV ב-2009, כשקניה חטף לה את המיקרופון כדי להלל את ביונסה. השניים זייפו סוג של סולחה בשנים לאחר מכן, רק כדי שמפלצת הבאד בלאד תתעורר עם תיאבון עצבני השנה, כשווסט הוציא את הסינגל הפרובוקטיבי, Famous, טען שהוא זה שעשה את טיילור מפורסמת, קרא לה ביץ' ובמסע שלו להכניס אותה למיטה לא רק ככפילה באורגיית המפורסמים המככבת במיטה שלו ושל קים בקליפ לשיר, גם הצהיר שיש עוד סיכוי שהם ישכבו. מאז קים הספיקה לפרסם ברשת קלטת שמוכיחה שלמרות ההכחשות הגורפות שלה, טיילור ניהלה שיחת טלפון עם קניה בה אישרה את פרסום השיר והשלישייה מצויה בימים אלה בעיצומה של דרמה עסיסית.


 3. קלווין האריס

אחרי זוגיות דביקה ופוטוגנית של 15 חודשים, האריס הופך מאהוב לאקס עצבני כשהשניים נפרדו ביוני. פחות משבועיים אחרי, סוויפט כבר חזק בזוגיות עם השחקן הבריטי טום הידלסטון. למרות שבהתחלה ניסו לשדר פרידה מתורבתת, זה לא ממש החזיק. מאז הפרידה, קלווין הספיק כבר לצאת נגד סוויפט בסדרת ציוצים עצבנית, האשים אותה שהיא רוצה להרוס ולקבור אותו וכמובן לקח לחלוטין את הצד של קים וקניה בדרמה שסוויפט מנהלת מולם.

 

האויבים של טיילור סוויפט (צילום: קלווין האריס טוויטר)
מי שמתעסק מתרסק | צילום: קלווין האריס טוויטר

אין תמונה
אז מי רוכב על מי?

4. מיילי סיירוס

הדרמה בין השתיים החלה באוגוסט 2015. סיירוס מתראיינת לניו יורק טיימס ומכריזה כי אין לה שום רצון או עניין להיות חלק מהגירל סקוואד של סוויפט. "אני לא רוצה להיות בחבורה שלה. אף אחד מהחברים שלי לא מפורסם והם חברים שלי רק בגלל שאני אוהבת אנשים אמיתיים עם חיים אמיתיים".

 

5. ניקי מינאז'

הדרמה מתרחשת ביולי 2015. מינאז' מפרסמת ציוץ זועם על כך ששמה הושמט מרשימת המועמדים לקליפ השנה בטקס פרסי הוידיאו של MTV , המלווה בסדרת ציוצים נוספים על כמה קשה להיות זמרת שהיא לא לבנה, לא רזה ולא שרה להיטי פופ. סוויפט, שהקליפ שלה ל- Bad Blood כן היה מועמד חושבת כרגיל שכל העולם סובב סביבה ונכנסת במינאז' על מה שהיא רואה כעלבון שכוון ישירות אליה. בסופו של דבר היא מבינה שהיא סתם נדחפה, יצרה דרמה מיותרת, התנצלה ואפילו הופיעה עם מינאז' בטקס בסופו של דבר.6. ריהאנה

הדרמה בין השתיים מתרחשת בספטמבר 2015. בדומה למיילי סיירוס, ריהאנה מצהירה בראיון למגזין NME, שאין לה שום רצון להיות חלק מהחבורה של סוויפט. "אני לא חושבת שאני אופיע ב-1989 (שמו של מסע ההופעות של סוויפט). פשוט אין בזה שום היגיון. המותג שלנו שונה, אין בינינו התאמה והקהל שלנו שונה". ריהאנה גם שיתפה פעולה עם האקס הפגוע של סוויפט קלווין האריס בסינגל "This Is What You Came For," שלאחרונה כיכב בכותרות לאחר שנחשף שטיילור טוענת שכתבה אותו בשם בדוי.

 

7. ליידי גאגא

הדרמה בין השתיים התרחשה אי שם בשנת 2013. גאגא התראיינה ואמרה שלדעתה טיילור מלאה בבולשיט, אבל שינתה במהרה את המנגינה והחלה דווקא לפרגן לה, כשסיפרה בתוכנית הרדיו של הווארד סטרן שבטקס פרסי המוזיקה האמריקאית סוויפט ישבה לידה והיללה את האלבום שלה היא חשבה שהיא צבועה, אבל כמה שבועות אחרי זה קיבלה טלפון מהסטייליסט שלה שסיפר לה שטיילור מהללת את האלבום שלה על סט הצילומים. אז היא החליטה שהיא אוהבת את סוויפט כי היא אומרת מאחורי הגב שלה בדיוק את מה שאמרה לפנים שלה.


 

8. דמי לובאטו

הדרמה בין השתיים (שחולקות את סלינה גומז כ-BFF) התרחשה בפברואר השנה. לאחר שבית המשפט העליון קבע שהזמרת קאשה צריכה להישאר חתומה אצל ד"ר לוק\ גם לאחר שהאשימה אותו באונס. זמרות רבות מתייצבות לצידה של קשה ונגד הפסיקה כולל לובאטו. סוויפט לא. זה הספיק לדמי כדי לאבד את קור הרוח, והיא החלה לצייץ על פמיניזם, תמיכה נשית (או היעדרה) העמדת פנים וצביעות. גם 250,000 דולר שסוויפט תרמה לקשה כדי לסייע לה במאבקה המשפטי לא הרשימו את לובאטו, שטענה שצריך לעשות דברים אמיתיים בשטח. דמי גם טרחה להבהיר לאחרונה שהיא עדיין לא מתה על סוויפט ועשתה לייק שתומך בצד של קים קרדשיאן בסכסוך הדרמטי שלה נגד טיילור.9. לורד

הסכסוך בין השתיים התרחש ב-2013. לורד מלכלכת על סוויפט בראיון למגזין הניו זילנדי מטרו וטוענת שהיא כל כך מושלמת שזה מסוכן. "היא נטולת פגמים כל כך ובלתי מושגת ואני לא חושבת שזה מטפח שום דבר טוב אצל ילדות צעירות. אני לעולם לא אהיה טיילור סוויפט", אמרה. מאוחר יותר, היא מבהירה שהדברים שלה נופחו והוצאו מהקשרם, מתנצלת ואז מגיע המהפך: השתיים הופכות להיות החברות הכי טובות.

 

10. טינה פיי ואיימי פוהלר

הדרמה מתרחשת בין ינואר 2013 לינואר 2014. בטקס פרסי גלובוס הזהב ב-2013, שתי הקומיקאיות לועגות להיסטוריית הדייטים של סוויפט. סוויפט מתראיינת למגזין ואניטי פייר ועוקצת את השתיים מבלי להזכיר את שמן עם הציטוט: "יש מקום מיוחד בגיהנום לנשים שלא עוזרות לנשים אחרות". למרות שחצי התנצלו בראיונות לאחר מכן, בטקס פרסי גלובוס הזהב שנה אחרי, פיי עקצה את טיילור שוב כשפנתה לפולהר ואמרה לה ששמור לה מקום מיוחד בגיהנום, עקיצה מכוונת כמובן לציטוט של סוויפט.

 

11. קנדל ג'נר

חברה לשעבר בגירל סקווד של סוויפט. הדרמה בין השתיים החלה השנה כשקנדל חזל"שה את הרומן שלה עם הארי סטיילס, שהוא כידוע אחד האקסים של סוויפט. המתח בין השתיים רק התגבר, כשהדרמה עם קים וקניה החלה וקנדל לקחה כמובן את הצד של אחותה הגדולה בסכסוך.

 

האויבים של טיילור סוויפט (צילום: Dave Hogan/TAS, GettyImages IL)
הלכתי בשביל הארי, השחרתי בשביל קים | צילום: Dave Hogan/TAS, GettyImages IL

12. זאין מאליק

הדרמה בין השניים התרחשה באוגסט 2015. טיילור יוצאת נגד ענקית המוזיקה אפל וטוענת שהיא צריכה לשלם לזמרים תמלוגים עבור השימוש בשירים שלהם. אפל נכנעים לה. זאין עושה ריטוויט לציוץ שמשווה בין מיילי סיירוס לסוויפט, ומבהיר היטב את מי הוא מעדיף. רמז: לא את טיילור. באופן אירוני, מי שנחלץ להגנתה היה קלווין האריס, היום האקס המטנף, ואז החבר האוהב. מאז היחסים בין מאליק לסוויפט הפשירו טיפה, הודות לזוגיות שלו עם ג'יגי חדיד  חברה נאמנה בסקווד של סוויפט.


13. קמילה בל

הדרמה בין השתיים החלה ב-2008 ונמשכת עד היום. הסיבה: ג'ו ג'ונאס. טיילור משוכנעת שבל עמדה מאחורי ההחלטה של ג'ונאס לזרוק אותה בשיחת טלפון של 27 שניות, וכתבה עליה את הסינגל Better Than Revenge. בל וג'ונאס אמנם נפרדו ב-2009, אבל הטינה בין השתיים חיה ובועטת מתמיד. כשקייטי פרי תמכה בניקי מינאז' בסכסוך עם סוויפט בל תמכה בה, וכעת מראה תמיכה גם בקים קרדשיאן.

 

#quoteoftheday #happymonday #felizsegunda

A photo posted by Camilla Belle (@camillabelle) on

האויבים של טיילור סוויפט
הזוגיות עם ג'ו ג'ונאס מתה אבל השנאה תמיד נשארת

14. קלואי גרייס מורץ

הדרמה בין השתיים החלה במרץ השנה. מורץ התראיינה למגזין קומפלקס וחשפה שסוויפט ביקשה ממנה להצטרף לחבורה שלה, אבל היא סירבה. למרות שלא לכלכה עליה באופן מפורש, מורץ רמזה בין השורות שהיא לא בדיוק מעריצה גדולה אך סירבה להרחיב מעבר. מאוחר יותר סיפרה כי היא לא נגד סוויפט, אלא רק נגד הקוסנפט של חבורת בנות, בגלל שכשנערה מצאה את עצמה מחוץ להרבה חבורות כאלה והיא לא רוצה להיות חלק מזה.

 

15. ג'ו גונאס

ג'ו וטיילור יוצאים במשך כמה חודשים ב-2008. הוא זורק אותה בשיחת טלפון של 27 שניות וכמעט מיד לאחר מכן מתחיל לצאת עם קמילה בל. היחסים בין השניים מגיעים לסוג של פיוס ב-2015, כשג'ו מתחיל לצאת עם ג'יג'י חדיד, אחת הבסטיז של סוויפט. מאז ג'ונאס וחדיד הספיקו להיפרד ודי ברור איפה הנאמנות של סוויפט נותרה. להיטים שיצאו מהבלאגן הרומנטי: Forever and Always "Better Than Revenge"; The Jonas Brothers' "Much Better".

 

16. ג'ון מאייר

הדרמה בין השניים החלה ב-2010. אחרי שיצאו במשך מספר חודשים כשהיא הייתה בת 19 והוא בן 32, הם נפרדו והיא כתבה עליו את הלהיט "Dear John" שהציג אותו כדוש האולטימטיבי. הנקמה המתוקה שלו: מערכת יחסים ארוכה עם האויבת הנצחית קייטי פרי.

 

17. ג'ייק ג'ילנהול

יש הטוענים כי ג'ילנהול היה שברון הלב הגדול ביותר של סוויפט ואולי גם זה שאחראי לביתוק בתוליה. הם יצאו מספר חודשים, אך הוא ריסק את ליבה לרסיסים כשנטש אותה לאנחות אחרי ש"לא הרגיש את זה יותר". היא בתגובה כתבה עליו את הסינגלים All Too Well, The Moment I Knew ו-We Are Never Ever Getting Back Together.

 

18. הארי סטיילס

נפגשו לראשונה בטקס פרסי הילדים ב-2012. יצאו תקופה מסויימת ואף תועדו מספר פעמים על ידי צלמים, עד שזה הגיע לאקורד סיום צורם כשטיילור חשדה בחוסר נאמנות מצידו של סטיילס. להיטים שיצאו מהדרמה: Out of the woods, Style, I Knew you were trouble

הארי סטיילס (צילום: Splashnews)
וואו, מרגישים את הכימיה ביניהם? גם אנחנו לא | צילום: Splashnews

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם